פסיכולוגיה בודהיסטית

בודהיזם – קורס מבוא

  • תאריך: 04.03.2015
  • תאריך סיום: 07.03.2015
  • מורה: אנדי וויסטריך  
  • מקום: קיבוץ יחיעם, גליל מערבי

כולנו מנסים לחיות בדרך הנכונה ביותר להבנתנו כדי להיות מאושרים יותר, אך למרות זאת נקרים על דרכינו קשיים ומכשולים המונעים מאיתנו אושר מתמשך.

האם יש דרך להיות מאושרים או שתמיד הוא יישאר במרחק נגיעה בלתי מושגת? האם נוכל לממש את מה שאנחנו כבר מכירים מערכי הבודהיזם ביומיום התובעני והלוחמני שלנו?

בקורס ייחודי זה ניפגש עם ערכי הבודהיזם ומושגי היסוד בסיפור הבודהיסטי: סבל, לידה מחדש, קארמה, הפסקת הסבל, הבנת הריקות ועוד.

נבחן כיצד ליישם ערכים אלה בחיי היומיום, בסבלנות, בהתמדה, ובנחישות שאולי תאפשר לנו להיחלץ ממעגל קסמים אינסופי ומייגע .

נלמד כיצד הפסיכולוגיה הבודהיסטית מציעה לנו לחיות באופן שיקטין את החוויות הבלתי נעימות שלנו וכיצד להתמודד איתן.

נכיר מהן החוכמה והחמלה אשר ינגישו לנו דרך לשנות את חווית המציאות שלנו.

כל הנושאים האלה ועוד יוסברו בצורה שיטתית ומובנית וילוו בדיון בקבוצות, עבודה בצוותים קטנים, שאלות ותשובות, הדמיות ומדיטציות מונחות.

"אני מלמד בדרך אינטראקטיבית. תמיד הישיבה במעגל, המון התדיינויות – לעיתים בקבוצות קטנות ולעיתים בקבוצה המלאה – כמו גם מדיטציות קצרות המשולבות במהלך השיעור. אני לא נותן הרצאות אלא מעודד שיחה משותפת איתי…"

– כך מספר אנדי וויסטריך על אופן לימודי הדהרמה שהוא מעביר בדרך ייחודית ומרתקת תוך שהוא משלב לימודים מעמיקים ובהירים עם גישה דינמית להעמקת ההבנה.

בדרך לימוד זו זוכים התלמידים להבנה חווייתית של הנושא ולהעמקת התחושה של יישום הדהרמה בחיי היומיום.

הקורסים מתאימים גם לתלמידים חדשים שיוכלו ליהנות מהצגה סדורה, בהירה ומרתקת של הדהרמה, מפיו של איש חינוך ומורה מנוסה, המנגיש את עקרונות הדהרמה לכל אחד מאתנו.

אך כמובן שגם התלמידים הוותיקים, יחד עם החדשים, יתנסו באופן לימוד ייחודי המועבר בצורה סדורה ובהירה מצד אחד ואישית ומשתפת מהצד השני.

הקורס יועבר בשפה האנגלית

לא תתאפשר השתתפות חלקית

ברוח המסורת הבודהיסטית, פועלים המורה וכן הצוות המארגן בהתנדבות, ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בכל הפעילויות הינה על בסיס תרומה- דאנה.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות וביקור המורה.

צילום:משה בראל

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה