האימון הבודהיסטי

לקחת או לתת – מקלט עם הנזיר קארצון

  • תאריך: 26.02.2022   קורס זה מחזורי ומתקיים מדי יום שבת
  • תאריך סיום: 26.02.2022
  • מורה: הנזיר קַארצוּן (יקי פלט)  
  • מקום: קורס מקוון / אינטרנטי

מראשית קיומם גילו בני האדם את כוחה של האמונה ואת חשיבות החמלה.

אמונה בעצמנו חיונית כדי לפתח ביטחון עצמי שיאפשר לנו לחצות את ההווה בבטחה ובאופן מציאותי. האינטראקציות הבינאישיות, המקצועיות והיומיומיות הרגילות ביותר לא יתאפשרו בלי פיתוחן של אֵמון וחמלה כלפי הזולת. כאשר תכונות אלו נעדרות התוצאה עלולה להיות חרדה, טינה, בדידות ואפילו דיכאון.

יחד עם זאת, כדי לחיות חיים בעלי ערך, מגשימים ומאושרים אנחנו צריכים גם הבנה שיש משהו שהוא גדול מחלקי אותה נקודה זעירה לה אנחנו קוראים "אני", שסביבה סובבים חיינו ללא לאות. אנו צריכים אמונה ביכולתנו לשנות את מצב התודעה העכור שלנו – הגורם לנו לפעול מתוך תפיסה שאינה תואמת את המציאות ולחוות אי שביעות רצון וסבל מתמשכים – למצב תודעה שליו שמאפשר לנו לגלות את הפוטנציאל המלא שלנו.

מי יכול ללמד אותנו כיצד להתמיר את התודעה, ומה הוא עשוי ללמד אותנו שלא ידענו?

האם לא נרגיש בודדים מדי בעבודה הפנימית האישית שנעשה, ומי יעמוד לצידנו ויתמוך בנו?

אחד מהנושאים החשובים ביותר של הפילוסופיה הבודהיסטית הוא הנושא שנקרא בטיבטית "קְיַאב-דְרוֹ", או "מקלט".

הבודהה תיאר בפירוט לא רק את המצב הסמסארי שלנו אלא גם את הדרך להגיע לחירות מלאה. שער הכניסה לדרך שמובילה לחירות ומה שהופך אותנו לבודהיסטים הוא בקשת מקלט בשלושת מושאי המקלט – הבודהה, הדהרמה והסנגהה.

שלושת מושאי המקלט משולים לרופא [הבודהה], לתרופה [הדהרמה], ולאחות [הסנגהה]. החולה מגיע אל הרופא המאבחן את מצבו, ומציע לו את התרופה הנכונה. האחות מסייעת לו בנטילת התרופה המרפאת ותומכת בו עד להבראתו. כדי שהחולה יסכים לקחת את התרופה ולהבריא את עצמו עליו לבטוח ברופא, בתרופה ובאחות.

כדי לשים את מבטחנו בשלושתם עלינו להתחיל בטיפוחם של הגורמים לבקשת המקלט ובהבנת הטבע של שלושת המקלטים.

מה פירוש לבקש מקלט ומה טבעם של הגורמים בהם אנחנו מבקשים מקלט? כיצד בקשת המקלט בבודהה, בדהרמה ובסנגהה מתייחסת גם לבקשת מקלט ולאמונה בעצמנו כדרך לפתח את תודעתנו ולחולל בה תמורה?

במהלך סוף השבוע המקוון נלמד ונעמיק בשלושת מושאי המקלט הנקראים בשפה הבודהיסטית שלוש האבנים היקרות, ובתרגול האישי הנובע מבקשת המקלט.

הקורס המקוון יתקיים בעברית בשישי ובשבת 25 – 26 בפברואר 2022.

לו"ז הקורס:

09:30-11:00

11:30-13:00

14:00-15:30.

השיעורים יתקיימו באמצעות אפליקציית הזום:

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/81988187835

Meeting ID: 819 8818 7835
Passcode: 847489

אנא התחברו 15 דקות לפני תחילת השיעור כדי שנוכל להתחיל בזמן.

אין צורך בהרשמה מראש. אפשר להצטרף באמצעות הלחיצה על הקישור הנ"ל במועד המפגש המקוון.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה ואף הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות במפגשים אלה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב. תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

את התרומה ניתן לבצע באמצעות האתר המאובטח Paypal ע"י לחיצה על Create an Account ומילוי פרטי כרטיס האשראי (בהרשמה חד-פעמית המידע אינו נשמר בשרתי Paypal). אם ברצונכם לקבל קבלה עבור הדאנה, אנא הקפידו בעת ביצוע התשלום בפייפאל לרשום את שמכם ואת הכתובת המלאה למשלוח.

לתרומה לקורס עם הנזיר קארצון (יקי פלט)


כמו כן ניתן לעשות העברה בנקאית לזכות ידידי הדהרמה, בנק הפועלים סניף היצירה 459, חשבון 11197. 

 

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

Ven. Robina Courtin on Judith Lucy's Spiritual Journey

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה