פסיכולוגיה בודהיסטית

מול פני המוות – סדרת מפגשים בנושא המוות

הארעיות והמוות הם נושאים מרכזיים בשיעורים שלימד הבודהה על מנת להביא אותנו למצב של הפסקת הסבל .
בעוד שברור לכולנו באופן הגיוני שיום אחד יסתיימו חיינו ונמות, קשה לנו להפנים עובדה זו. איננו משתמשים בה לצמיחתנו הרוחנית, ואנו נתקלים בקשיים רבים בעומדנו מול מותם של הקרובים לנו, או מול המחשבה על מותנו אנו.
בסדרת המפגשים המוצעת ננסה להתקרב ולהתיידד עם נושא חשוב ומרכזי זה. נעסוק באספקטים שונים של המוות כמו התמודדות עם פחד, עם כאב פיסי ונפשי, תהליכי פרידה, תהליך הגסיסה, ליווי אנשים הנוטים למות, האבל, וההזדמנות להפתח לשאלת משמעות הקיום שלנו.
כל מפגש יכלול מדיטציות שונות, שיעור מונחה, שיח בקבוצות ושיתוף.

המפגשים יתקיימו בשבת אחת לחודש, בין השעות 0930-1500, בכפר ורדים.

אופי המפגשים יהיה סדנאי/חוויתי ויתבסס על שיתוף ויצירת קשר ואמון בין המשתתפים. על מנת ליצור תנאים לאוירה כזו, חשובה גישה של אחריות הדדית ומחויבות להגעה לכל המפגשים.
המפגשים יתקיימו בתאריכים:  12.1, 9.2, 2.3 , 6.4, 4.5, 1.6, 6.7

יש להרשם מראש לסדרת המפגשים.

לא ניתן יהיה להצטרף לאחר המפגש הראשון.

עלות המפגשים היא בדהנה – התשלום מתבסס על נדיבות ליבם של המשתתפים.

על המנחה:
ליאורה פרייס הינה תושבת יודפת, מתרגלת ולומדת בודהיזם טיבטי מזה 20 שנה, ומנחה במסגרת ידידי הדהרמה ובמקומות שונים נוספים. מלווה רוחנית מוסמכת ועובדת בבית הורים בחיפה ובמכון האונקולוגי במרפאת לין.

לפרטים נוספים: ליאורה liorapreis@gmail.com

אנא עקבו באתר אחר עדכונים.

ההרשמה נסגרה

צילום:משה בראל

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה