הדרך המדורגת להארה

עקרונות הבודהיזם הטיבטי – הדרך המדורגת להארה

ריטריט סוכות

במהלך הקורס נעסוק בנושאים כמו: מהי התודעה? למה קורים לנו דברים טובים ורעים? כיצד עולים רגשות שליליים ומה לעשות בהקשר לכך? טבע התופעות ואיך לפתח חמלה.

הקורס כולל שיעורים, דיונים ומדיטציות שקטות ומודרכות. בשלושת הימים הראשונים נלמד בעיקר את השיטות (בשילוב מדיטציות) . היומיים האחרונים יוקדשו למדיטציות מודרכות על שיטות אלה, על מנת שנוכל לשלבם בחיי היומיום.

הקורס מבוסס על טקסט של לאמה צונג קהאפה, מלומד טיבטי בן המאה ה-14. הטקסט מציג לנו דרך שיטתית ומדורגת לשינוי תודעתנו מתודעה הנשלטת ע"י רגשות עוכרים ועד לשחרור מלא של התודעה ופיתוח מצבי תודעה חיוביים כמו אהבה, חמלה וחכמה

מומלץ לכל מי שרוצה לפגוש את גישת הבודהיזם הטיבטי ולמי שרוצה להעמיק את הבנתו לגבי הנושאים השונים של הדרך הרוחנית.

♦♦♦

הקורס יתקיים בקיבוץ יחיעם מיום שלישי אחה"צ ועד לשבת אחה"צ. השתתפות חלקית ביומיים האחרונים בלבד,תתאפשר למי שכבר השתתף בקורס לאם-רים ומכיר את הנושאים הנלמדים.

לשישי שבת בלבד ניתן להגיע רק בחלון הזמנויות אחד: בשישי בבוקר בין 07:30-08:30

המשתתפים יתבקשו להיות נוכחים בכל פרק הזמן הזה ובכל הפעילויות שיתקיימו במהלכו.

מכשירי הטלפון, מחשבים וכד' יימסרו למשמרת בתחילת הקורס.

הקורס יתקיים בשתיקה מלאה.

הקורס מתנהל בשפה האנגלית

 

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

ההרשמה הסתיימה

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה