פילוסופיה בודהיסטית

שבת דהרמה -"12 החוליות של ההתהוות התלויה"

 בעבר נלמד הנושא במסגרת מסלול הפילוסופיה הבודהיסטית,, על ידי גשה גן-גיאצו וכן על ידי  גשה קלסנג וונגמו במסגרת מסלול 'בודהיזם מאלף עד תו'. אך טבעי הוא ששני מסלולי לימוד, פילוסופיה ובודהיזם מאלף עד תו, חברו בבקשה לקיים  לימוד ותרגול משותף של שתים עשרה החוליות.

שתים עשרה החוליות של ההתהוות התלויה מציגות מחד את שרשרת הגורמים והתנאים הכובלים אותנו ללידה מחזורית ובלתי נשלטת במעגל הקיום (בסנסקריט: סַמסָארָה), ומאידך את האופן בו ניתן להשתחרר ממעגל הקיום הבלתי מספק הזה ובכך מפיחים תקווה.

באמצעות פרישת יחסי הגומלין ביניהן לתקופת חיים אחת, שתיים או יותר, שתים עשרה החוליות מחדדות את הבנתנו על מקור הסבל, הקשר בין סיבות ותוצאות (קארמה והרמה הראשונה של ההתהוות התלויה), רגשות עוכרים והיותנו במעגל הסַמסָארָה, ובאותה הנשימה, הסתכלות על אותן שתים עשרה החוליות מזווית שונה מאפשרת לראות מה עלינו לעשות על מנת להתיר את הסבך.

שבת הדהרמה מיועדת לכל מי שמעוניין ללמוד את הנושא, לחזור על הלימוד ולתרגול עם הסנגהה.

במסגרת שבת הדהרמה נשלב מדיטציה, תרגול ודיון.

♦♦♦♦♦

ברוח המסורת הבודהיסטית, פועלים המנחה וכן הצוות המארגן בהתנדבות, ואינם מקבלים כל שכר וההשתתפות בכל הפעילויות הינה על בסיס תרומה- דאנה.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי ההוצאות הארגוניות  ולמתן דאנה כהוקרת תודה למנחה.

♦♦♦♦♦

 

 

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

Be Your Own Therapist

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה