פילוסופיה בודהיסטית

תורת הקוונטים והפילוסופיה הבודהיסטית על טבע המציאות

  • תאריך: 24.07.2018
  • תאריך סיום: 24.07.2018
  • מורה: גשה דורג'י דמדול  
  • מקום: קמפוס ברושים, אוניברסיטת ת"א

מפגש לימוד עם גשה דורג'י דמדול בנושא
תורת הקוונטים והפילוסופיה הבודהיסטית על טבע המציאות
יום שלישי  24 ביולי, במכללת ברושים, תל אביב , בשעה 18:00

הפילוסופים הבודהיסטים הגדולים, נגארג'ונה וממשיכי דרכו,  מציעים דרך מועילה להבנת טבע המציאות, לרבות העולם החומרי, שהינה העיקרון של התהוות תלויה והערכה של יחסי גומלין מורכבים.

בשפה ובנימוקים הדומים  לתורת הקוונטים בפיסיקה הוגי הדעות של אסכולת מדהיאמיקה-פרסנגיקה מאתגרים כל ניסיון להציג את המציאות באופן מכני, פשטני וכקיימת מעצם מהותה. כיום, כל ניסיון לתת הסבר מדעי למציאות צריך להתמודד עם אתגרים שנובעים מתופעות של תורת הקוונטים, כמו הדואליות של גל/חלקיק, חוסר היכולת לקבוע את מיקום החלקיקים וכן הלאה. נגארג'ונה והאסכולה שלו מטילים ספק בתפיסת העולם שלנו שסוברת שלדברים שאנחנו תופסים יש מהות עצמית שמגדירה אותם ומעניקה להם את זהותם.

גשה דורג'י דמדול לה יציג בפנינו את הדומה והשונה בהצגת המציאות על פי תורת הקוונטים ועל פי הפילוסופיה הבודהיסטית.

♠♠♠

גשה דמדול מוכר כמורה מדהים שקנה לו תלמידים רבים מרחבי העולם הנוהרים במיוחד לשיעוריו. הוא רהוט, שיטתי, מערב את תלמידיו במהלך השיעורים, מנהל איתם דיאלוג המעמיק את תובנותיהם, והסבריו מפשטים ומנגישים אף נושאי לימוד קשים וסבוכים.
את כל זאת הוא עושה בהומור ובאנושיות חמה, תוך מעורבות רבה.

ההרצאה תתקיים בשפה האנגלית.

♠♠♠
ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בפעילות זו הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

♠♠♠
האירוע כלו מאורגן בשיתוף פעולה של בי"ס פסיכו-דהרמה בקמפוס ברושים, קבוצת בודהיזם בישראל, עמותת תובנה, מרכז גוף נפש ועמותת ידידי הדהרמה, המארחת את גשה דורג'י דמדול בביקורו בישראל.

להרשמה לחצו כאן

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה