פילוסופיה בודהיסטית

משנים גישה לחיים

שתי הרצאות בנושא "שש המידות הטובות" בתל אביב

שני מפגשי לימוד ותרגול בהנחיית גשה קלסנג וונגמו בנושא

שש המידות הטובות (השלמויות)

יום שני ה 24 בנובמבר, ויום שני ה 1 בדצמבר 18:00 – 21:30 בסמינר הקיבוצים

בהשתתפות מורים מקבוצות הדהרמה השונות

לטופס ההרשמה לחצו כאן

 

 ♠♠♠

דרך התרגול הבודהיסטי מזמינה אותנו לערוך שינוי מרחיק לכת בגישתנו לחיים. בעוד שבאופן טבעי אנו מניחים כי עלינו להציב את עצמנו ואת אהובינו לפני כל אחד אחר, מציעה תפיסת העולם הבודהיסטית להתמיר נקודת מבט זו בדאגה לזולת, וטוענת כי זו, למעשה, הנה הדרך הטובה ביותר להבטיח את איכות חיינו ושלוותנו.

בעזרתה של גשה קלסנג וונגמו נכיר בשתי סדנאות אלו את ששת התרגולים המכונים "שש המידות הטובות" (בסנסקריט פראמיטא), אשר בעזרתם אנו לומדים לבצע הלכה למעשה את שינוי הגישה, לא כהצעה תיאורטית, אלא כמפת דרכים מפורטת של אימון ותרגול התודעה.

במפגש הראשון, ב 24.11 נלמד את מידת הנתינה, ההתנהגות המוסרית והסבלנות

במפגש השני, ב 1.12 נוסיף אליהן את מידת הנחישות, הריכוז והחכמה.

כתמיד יסתמך תהליך החקירה על שלושת עקרונות הלימוד: הקשבה, הרהור והפנמה (מדיטה). נשלב האזנה עם זמן לדיון והצגת שאלות, וזמן לתרגול מדיטציה, התבוננות פנימה ובחינת הדברים עבור עצמנו.

ההשתתפות כרוכה בהרשמה באתר בודהיזם בישראל. לטופס ההרשמה לחצו כאן

לנרשמים להרצאה הראשונה אין צורך בהרשמה נוספת

♠♠♠

ברוח המסורת הבודהיסטית, פועלים המורה וכן הצוות המארגן בהתנדבות, ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בכל הפעילויות הינה על בסיס תרומה- דאנה.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות וביקור המורה.

♠♠♠

האירוע כלו מאורגן בשיתוף פעולה של בי"ס פסיכו-דהרמה בקמפוס ברושים, קבוצת בודהיזם בישראל, עמותת תובנה, מרכז גוף נפש ועמותת ידידי הדהרמה, המארחת את קלסנג וונגמו בביקורה בישראל

 

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה