ספרייה ולימוד

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

ביקורו של גָ'האדוֹ רִינְפּוֹצֶ'ה 13-26 לפברואר 2012

 

 

 

 

 

 

                                             עמותת ידידי הדהרמה שמחה לבשר על ביקורו של

גָ'האדוֹ טוּלְקוּ רִינְפּוֹצֶ'ה JhadoTulku Rinpoche

לשעבר ראש מנזר נמגיאל, המנזר האישי של הדלאי לאמה

13 בפברואר – 26 בפברואר 2012

תכנית הביקור:
"ההיבט הרוחני של מאבקים – אישיים, חברתיים, כלכליים ופוליטיים" – שיחת דהרמה – 15.02.2012| יום רביעי

"דרך החמלה והחוכמה" – חלק א' – קורס סופ"ש – 16-18.2.2012  – חמישי עד שבת

"דרך החמלה והחוכמה" – חלק ב' – העצמה של 21 הטארות  – 19-20.2.2012  – ראשון – שני

"בודהיצ'יטה – תודעת ההארה"  – קורס סופ"ש –  23-25.2.2012  – חמישי עד שבת

קהנסוּר ג'האדו רינפוצ'ה הוא אחד מהלאמות המוערכים ביותר במסורת הגלוקפה כיום. הוא ידוע בתבונתו החדה ובסגנון לימוד דינמי, וביכולתו ללמד תלמידים מערביים בצורה מעניינת ורלוונטית להם. ומעל לכול רינפוצ'ה אהוב על רבים בשל טוב ליבו ונועם הליכותיו.

גשה טאשי הוא נזיר ומורה במסורת הבודהיזם הטיבטי. גשה טאשי סיים את לימודיו במנזר סרה ג'ה וקיבל את התואר גשה להארמפה – התואר הגבוה ביותר המוענק במנזרים במסורת הגלוק. גֶשֶה-לָה שימש כמורה במנזר קוֹפַּאן שבקטמנדו במשך כשבע שנים. מאז הוא מלווה את מורו, ג'האדו טוּלקוּ רינפוצ'ה במסעותיו בעולם, ולעתים הוא מוזמן ללמד במקומות שונים.

הנזיר פונצוק, המתורגמן, הינו נזיר כארבע עשרה שנים במסורת הבודהיזם הטיבטי. את שנותיו הראשונות כנזיר העביר פונצוק בלימוד במנזר גנדן שבדרום הודו. אחר כך הצטרף הנזיר פונצוק ללימודים במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית שבדהרמסלה, שם הוא לומד במסלול המסורתי לקבלת תואר גשה. הנזיר פונצוק השלים בימים אלה את עשר השנים הראשונות ללימודים במסלול זה, הכוללות נושאים כסוטרות שלמות החכמה ודרך האמצע לצד לוגיקה, תחביר ודקדוק השפה הטיבטית. בימים אלו חוזר הנזיר פונצוק למנזר גנדן שבדרום הודו להמשיך את לימודיו שם.

——————————————————

דהרמה בעיר עם גָ'האדוֹ רִינְפּוֹצֶ'ה "ההיבט הרוחני של מאבקים – אישיים, חברתיים, כלכליים ופוליטיים"

האם ניתן לשלב בין העקרונות הרוחניים של אי אלימות, כבוד הדדי, חמלה וחכמה ובין מאבקים להשגת מטרות אישיות וחברתיות? בערב זה יציג בפנינו ג'האדו רינפוצ'ה את המצע הדהרמי לפעילותנו ומעורבותנו בכל התחומים וישתף אותנו ברעיונותיו על אופן מיזוג התרגול הרוחני בעשייה היומיומית.

שיחת הדהרמה תתורגם מטיבטית ישירות לעברית ע"י הנזיר פונצוק.

15.02.2012| יום רביעי | התכנסות והרשמה בשעה 18:30, נא לדייק | המרכז למוסיקה, רחוב שארית ישראל 10, יפו- ת"א.

ההרשמה הסתיימה    |  לפרטים נוספים

——————————————————

קורס סופ"ש עם גָ'האדוֹ רִינְפּוֹצֶ'ה  "דרך החמלה והחוכמה – סקירת הדרך הבודהיסטית"

חלק א' – "דרך החמלה והחוכמה" 16-18.2.2012  סופ"ש |  16:00 הגעה והרשמה | קיבוץ תובל

בחלק זה של הקורס יפרוס בפנינו ג'האדו רינפוצ'ה את הדרך הרוחנית הבודהיסטית הכוללת על שני היבטיה – ההתנהגות וההשקפה – כפי שהיא מתבטאת במעשה הרוח המשותף ובמעשה הרוח הייחודי. הצגת דברים זאת תיעשה על-פי מסורת מורי הרוח, המלומדים והיוגים הדגולים מהמנזר האוניברסיטאי ההודי הידוע נָלַנְדָה, בשילוב הסברים של גדולי המלומדים הטיבטים.

במהלך הלימוד נוכל לראות ולהבין כיצד באמצעות תרגול רוחני של היבטי השיטה והחוכמה של דרך הבודהה, המשותפים והייחודיים, אנו יכולים לאלף את התודעה, להפוך את חיינו למשמעותיים ולהיות מאושרים יותר.

על-פי מסורת נָלַנְדָה מטרתנו הסופית היא השגת הארה שלמה למענם של כל היצורים החיים. לפיכך עלינו לשאוף להגברת תכונותינו החיוביות עד הבאתן לידי שלמות ולהפחתת רגשותינו העוכרים עד לסילוקם המוחלט. כשנשיג מטרה זאת יחד עם השגת ההבנה החודרת של המציאות – של אופן קיומם של הדברים כפי שהם – נשיג את ההארה שלמה, את האושר המתמשך, ונוכל לפעול למען שחרורם של כל היצורים החיים מסבל.

הלימוד בקורס יתורגם ישירות מטיבטית לעברית ע"י הנזיר פונצוק.

יוקדש זמן לשאלות ותשובות עם גשה טאשי

תנאי השתתפות:

הקורס פתוח לקהל הרחב ללא שום תנאים. אפשר להשתתף רק בחלק הראשון של הקורס ללא השתתפות בחלק השני של ההעצמה. השתתפות בחלק זה של הקורס מהווה תנאי להשתתפות בחלק השני של קבלת ההעצמה

ההרשמה הסתיימה   |  לפרטים נוספים

——-

חלק ב' –  "העצמה (Empowerment) של 21 הטארות"

19-20.2.2012 ימים ראשון ושני – בהמשך לקורס יעניק רינפוצ'ה העצמה ממחלקת הטנטרה הגבוהה ביותר.

בחלק השני של הקורס יעניק רינפוצ'ה העצמה (Empowerment) של 21 הטארות על פי המסורת של המהאסידהי ההודי סוריה-גופטה. חניכה זו שייכת למחלקת הטנטרה הגבוהה ביותר. מאחר וזו העצמה של יוגת הטנטרה הגבוהה ביותר, תהליך קבלתה כולל בקשת מקלט ולקיחת נדר הבודהיסטווה ונדרים טנטריים.

לפיכך קבלת ההעצמה כרוכה במחויבויות הבאות:

  • המחויבות לקיים את נדר הבודהיסטווה
  • המחויבות לקיים את נדרי הטנטרה
  • תרגול יומי של יוגת מורה הרוח בשש עתות מדיטציה (6-session Guru Yoga)

הלימוד בקורס יתורגם ישירות מטיבטית לעברית ע"י הנזיר פונצוק.

תנאי השתתפות:

השתתפות בלימוד המקדים – הקורס על "דרך החמלה והחוכמה – סקירת הדרך הבודהיסטית"    וכן התחייבויות לקיים את המחויבויות שיינתנו ע"י רינפוצ'ה כפי שמפורט לעיל, מתוך הבנת משמעותן.

ההרשמה הסתיימה  |  לפרטים נוספים

——————————————————

קורס סופ"ש עם גָ'האדוֹ רִינְפּוֹצֶ'ה "בודהיצ'יטה – תודעת ההארה"

23-25.2.2012  סופ"ש |  16:00 הגעה והרשמה | קיבוץ תובל.

בודהיצ'יטה – תודעת ההארה – היא השאיפה להשיג הארה שלמה למען כל בעלי התודעה. כינון תודעת ההארה הינו שער הכניסה לתרגול המהאיאנה, המוביל האוניברסלי, בו מרבים לשבח את תודעת ההארה כאימון הרוח הנעלה מכל התרגולים, שכן שילוב תודעה זו במעשה הרוח הוא זה שהופך את העשייה הרוחנית לגורם להשגת מצב ההארה המלאה. בקורס יסביר רינפוצ'ה כיצד ניתן לכונן, לשמר ולטפח את תודעת ההארה המוסכמת בחיי היומיום תוך התבססות על התרגולים המסורתיים הנהוגים בבודהיזם הטיבטי, וכיצד אפשר לפתח את תודעת ההארה המוחלטת, הבנת המציאות כפי שהיא.

הלימוד בקורס יתורגם ישירות מטיבטית לעברית ע"י הנזיר פונצוק.

יוקדש זמן לשאלות ותשובות עם גשה טאשי

ההרשמה הסתיימה    |   לפרטים נוספים

פוסטר הביקור:

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה