ספרייה ולימוד

תרמו עכשיו לידידי הדהרמה וסייעו לנו להמשיך בפעילות! ניתן לתרום בהעברה בנקאית לזכות ידידי הדהרמה, בנק הפועלים סניף היצירה 459, חשבון 11197 - ולציין את מטרת ההעברה ** או ללחוץ על כפתור הפייפאל תרומה עבור ידידי הדהרמה דרך פייפאל

ביקור הנזיר שון – 2 ליולי ועד ה 23 ליולי 2012


הגעה לישראל
ביום שני ה- 2 ליולי 2012 | ניפגש בשדה התעופה באולם הטיסות הנכנסות בשעה 15:30 | טיסה מלונדון לת"א BA0165

טיסה חזרה מישראל ביום שני ה- 23 ליולי 2012 | ניפגש בשדה התעופה באולם הטיסות היוצאות בשעה 08:30 | טיסה ת"א-לונדון BA0162
למידע על הנזיר שון לחצו כאן >

תאריכים לפעילויות בביקורו של הנזיר שון:

קורס מדיטציית שמטהה, מדיטציית שהייה בשלווה – 5-14.7.2012, 10 ימים | 16:00 הגעה והרשמה | קיבוץ תובל. במסגרת התוכנית "בודהיזם מאלף ועד תו". הקורס יתקיים בשתיקה.

במהלך השנתיים האחרונות תרגלנו במסגרת התכנית "בודהיזם מאלף ועד תו" את ארבעת היסודות של נתינת הדעת. תרגול זה מאפשר לנו לפתח תודעה שהיא יציבה, פתוחה, חדה, צלולה, דרוכה ונינוחה. תרגול ארבעת היסודות המאוחדים יביא אותנו להשגת מצב של התנסות בו אנו מודעים כליל – לא רק לגופנו ולתודעתנו, אלא גם לסביבה ולכל המתרחש סביבנו. ככל שנעדן יותר את התרגול כך נהיה מודעים יותר לכל מה שנעשה – פיזית ומנטלית – בכל זמן ובכל מצב, כך נוכל להגיב לכל התנסות מתוך מודעות, וכך נשיג שליטה בתודעה. מבחינת הדהרמה, תורתו של הבודהה, מטרתנו היא להשיג הבנות חודרות. ככל שנתינת הדעת חזקה יותר כך יהיה קל יותר לתרגל ריכוז; וככל שהריכוז חזק יותר כך יהיה קל יותר להשיג הבנות. אימון בארבעת היסודות של נתינת הדעת הוא הבסיס למדיטציית ריכוז (פיתוח שהייה בשלווה).

שהייה בשלווה (שמטהה) – הינו מצב ריכוז רב עוצמה, שבו שככו כל הסחות הדעת והתודעה שוהה על מושאה מאליה, ללא מאמץ, ברציפות, בשמחה, בגמישות, בצלילות וביציבות איתנה.

זוהי תודעה שיכולה להתמקד על המושא שלה בצורה חד נקודתית ללא השקעת מאמץ, כאמור, לזמן ממושך ככל שנרצה (שעות/ימים/שבועות), בלי שהיא תוסח למושא אחר, כאשר המושא נשאר צלול ובהיר. היא משולבת עם גמישות תודעתית וגמישות פיסית [תחושות עונג מנטליים ופיסיים] שמאפשרות מיקוד כזה ללא כל קושי.

מדיטציית שהייה בשלווה (שמטהה) – היא המדיטציה שמטרתה להשיג שהייה בשלווה. לשם השגת שהייה בשלווה צריך ראשית לפתח את יציבות התודעה, ולאחר מכן לפתח את צלילות התודעה ובהירותה.

(א) פיתוח יציבות התודעה – נעשה באמצעות תרגול נתינת הדעת לנשימה.

(ב) פיתוח צלילות התודעה ובהירותה – נעשה באמצעות החזייה (ויזואליזציה) של מושא נבחר (המומלץ הוא דמות הבודהה).

בקורס מרתק זה נתוודע למדיטציית השהייה בשלווה, נקבל הנחיות כיצד לבצע את ההחזייה, ונתרגל כדי להשיג הכרות עם מצב השהייה בשלווה.

תנאי מקדים להשתתפות בריטריט עשרת הימים הינו תרגול רצוף של חודשיים לפחות עפ"י ההנחיות שבאתר: ארבע היסודות של נתינת הדעת + הכנה לתרגול מדטצית ריכוז.

לעיון בהנחיות המדיטציה הכתובות אנא לחצו כאן.

 

קורס: "המבנה האנושי" התודעה ביחס לגוף 19-21.7.2012, סופ"ש | 16:00 הגעה והרשמה | קיבוץ תובל. במסגרת התוכנית "בודהיזם מאלף ועד תו" – הקהל הרחב מוזמן להירשם ולהגיע.

בכדי לתרגל דרך רוחנית עלינו להסתמך על בסיס קיומנו כבני אדם – על הגוף ועל התודעה.

הבנה של התודעה ביחס לגוף חיונית לתרגול הרוח בכלל ולתרגול הבודהיסטי בפרט.

בקורס הזה נעמיק לחקור את התודעה וננסה להתוודע אליה. נבדוק היבטים שונים של התודעה – מהי התודעה? מהם סוגי התודעה? מהו רצף התודעה? מהם תפקודי התודעה? כיצד היא פועלת? ונתייחס גם לקשר בין הגוף והתודעה.

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה