ספרייה ולימוד

תרמו עכשיו לידידי הדהרמה וסייעו לנו להמשיך בפעילות! ניתן לתרום בהעברה בנקאית לזכות ידידי הדהרמה, בנק הפועלים סניף היצירה 459, חשבון 11197 - ולציין את מטרת ההעברה ** או ללחוץ על כפתור הפייפאל תרומה עבור ידידי הדהרמה דרך פייפאל

קורסי דהרמה בעברית עם יקי פלט

להורדת הקובץ »

מיד לאחר פסח 2012, התחלנו בלימודים שמונחים על ידי חבר ותיק ואהוב ומתרגל מסור, שבמשך שנים ארוכות למד בדהרמסלה תרגום, ומשמש כיום כמתורגמן ומורה במרכז צ'נרזיג באוסטרליה.

יקי פלט, הוזמן על ידי ידידי הדהרמה ללמד דהרמה בעברית בישראל. מי ששמע את יקי התרשם מעומק ידיעותיו, מהעברית הטובה והקולחת שלו, ומהדרך בה הוא מסביר בבהירות את הדהרמה והרעיונות הבודהיסטים. אנחנו שמחים להודיע שיקי הסכים ברצון להגיע לישראל ולהעביר מספר קורסים בעברית על נושאים מרכזיים בבודהיזם שיתאימו למתחילים ולמתרגלים ותיקים יותר כאחד.

קורס סופ"ש : "ארבע אמיתות הנעלים – הלימוד הראשון שנתן הבודהה על הדרך לשלווה אמיתית ולהארה" 26-28.4.2012  סופ"ש |  16:00 הגעה והרשמה | קיבוץ תובל
הקורס התקיים. תודה לכל המשתתפים.
מומלץ לשמוע את הנושא מפי מורים שונים כדי שנוכל לקבל זווית נוספת עליו, וכך להעמיק בו.
לפיכך אנו ממליצים לתלמידי התוכנית "בודהיזם מאלף ועד תו" להשתתף בקורס זה (בעבר העביר הנזיר שון קורס על "ארבע אמיתות הנעלים" במסגרת התוכנית).

קורס עיר בשני חלקים. חלק ראשון. "התמודדות עם קשיים באמצעות התמרת התודעה"
1.5.2012 יום שלישי | 19:00-21:00 |בית הקיבוץ הארצי, רחוב לאונרדו דה וינצ'י 13
הקורס התקיים. תודה לכל המשתתפים.

קורס שישי + שבת: "הדרך הבודהיסטית כמקלט מהסבל הקיומי"
4-5.5.2012  שישי ושבת |  09:30 הגעה והרשמה | כפר מונאש, מרכז טל הדר
הקורס התקיים. תודה לכל המשתתפים.

לבודהיזם אין טקס המרה רשמי ומחייב, אלא צורת מחשבה מסוימת. תוך כדי מבט מפוכח על מצב קיומנו הנוכחי, אנו מבקשים מקלט שיגן עלינו בוודאות מהסבל ובקשת המקלט היא שער הכניסה למסורת הבודהיסטית. בקשת המקלט דורשת מאיתנו להתבונן בקשיים ובבעיות שמלווים את חיינו ולבחון האם בכוחינו לשנות את מסלולי חיינו. מהי צורת המחשבה הזו, האם היא אכן מהווה תמיד הגנה מהימנה מפני קשיים פיזיים ומנטלים וכיצד – אלו הם נושאי קורס סוף השבוע הזה.

קורס עיר בשני חלקים. חלק שני. "התמודדות עם קשיים באמצעות התמרת התודעה"
8.5.2012 יום שלישי | 19:00-21:00 |בית הקיבוץ הארצי, רחוב לאונרדו דה וינצ'י 13 ת"א.
הקורס התקיים. תודה לכל המשתתפים.

אין מי שאינו חווה קשיים ובעיות בחייו,  קשיים פיסיים ומנטליים כאחד. אין מי שאינו מנסה להיחלץ מקשיים ומצוקות כאלה ואחרים.  בשני מפגשים אלה נכיר את הגישה הבודהיסטית, המציעה להשתמש בקשיים ובסבל שלנו על מנת להתפתח בדרך הרוחנית.

"הקרקעות והדרכים בדרך להארה ולשחרור" , הקורס מובא בשיתוף עם "מרכז שנטידיווה", המשתייך לקבוצת FPMT העולמית.
שישי ה-11.5.2012 בין השעות 11:00-16:00, ושבת ה- 12.5.2012 בין השעות 10:00-16:00| מרכז שנטידווה: שדרות בן צבי 21, כניסה ב', ליד כפר המכבייה, רמת גן – מפת הגעה
הקורס התקיים. תודה לכל המשתתפים.

כדי להגשים את מצב השחרור ו/או מצב ההארה יש לעבור דרך חמש הדרכים – דרך הצבירה, ההכנה, הראיה, המדיטציה והדרך שאינה דורש אימון נוסף. כדי לדעת מה עלינו לעשות בכל שלב, המצגת של הדרכים והקרקעות מספקת מפה מפורטת של כל השלבים, וכל התרגולים הנחוצים כדי שנדע מה עלינו לעשות. אם מצב השחרור קיים, אם מצב ההארה הוא אפשרי, עלינו לדעת גם מה נדרש מאיתנו כדי להגשים אותם, מהו הזמן הדרוש ומהו הדגש בכל שלב ושלב, מהן השיטות ומהי החוכמה שעלינו לפתח במהלך הדרך.
אנחנו שואפים להגשים את מצב הבודהה, או לפחות להשתחרר לחלוטין מסבל, אבל האם אנחנו בעצם יודעים איך? חמשת הדרכים ועשר הקרקעות הם המפה שבה אנו משתמשים כדי להנחות אותנו בדרכים המובילות לשחרור ולהארה.

דרך הבנת שלבי ההתקדמות, המכשולים שעלינו להסיר והדרכים להסירם, אנו יכולים להגיע לוודאות ששחרור והארה הם אכן אפשרות ממשית, עבורנו. הנושא הזה אינו מלומד תכופות במערב וזאת הפעם הראשונה שנזכה ללמוד אותו בישראל.

לתרשים המסכם את הקרקעות והדרכים בדרך להארה על פי האסכולות לחץ כאן

על מנת ליצור את התנאים הטובים ביותר לפיתוח נתינת הדעת, ולהפנמת הלימוד החלטנו לחרוג ממנהגנו הרגיל.
במקום ארוחת צהרים משותפת, כל אחד יביא לעצמו מנת אוכל קלה כארוחת צהרים, אותה ישב ויאכל בשקט. כך יקל לשמור על ההתבוננות פנימה.
עם זאת, הביאו נא כיבוד קל משותף להפסקות.

כמו כן על מנת לחמול את הסביבה ולהמנע משימוש בכלים חד פעמיים – אנא הביאו עמכם כוס לשתיה וכלי אוכל (צלחת וסכו"ם). לא יתאפשר שימוש בכלים של המקום.

במקום יש מזרונים אישיים, אך אין מספיק כריות.  אנו מבקשים להביא כריות אישיות, שמיכה עפ"י נוחותכם. 


לפוסטר האירוע : H 01 yaki E_WITH.jpg

 

 

 

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה