קורס תעודת נאלנדא – קבוצת לימוד שבועית בתל אביב

הדרך הבודהיסטית מציגה בפנינו דרכים רבות ומפורטות לפתח את התודעה ולפתוח את הלב.

זוהי דרך פילוסופית עשירה בדקויות ומרתקת, הנדרשת ללימוד מעמיק והתנסות חווייתית. במסורת הטיבטית נהוג ללמוד באופן רשמי במנזרים אוניברסיטאיים  את מכלול הדרך הזו במהלך 16-22 שנים, אך בעולמנו המודרני המערבי בו אורח חיינו תובעני וטובעני יש להניח שלא נוכל להקדיש את משך הזמן הזה ללימוד שכזה.

לשמחתנו בית טיבט בניו דלהי, בראשותו של גשה דורג'י דמדול לה, מעניק לנו הזדמנות נפלאה ונדירה לרכוש את הידע ואת הכלים שיאפשרו לנו בהמשך להעמיק אף יותר, בתכנית שהותאמה לקהילת המתרגלים המערבית.

בהתאם למסורת המנזרים האוניברסיטאיים מבית המנזר האוניברסיטאי נאלנדא בהודו, פותח בפנינו בית טיבט בניו דלהי קורס תעודת נאלנדא הנמשך כחצי שנה (קיימים גם שני קורסים נוספים: קורס הדיפלומה הנמשך כשנה, וקורס נאלנדא המתקדם הנמשך 6 שנים).

קורס זה נועד במיוחד לאנשים המתעניינים ברצינות בפילוסופיה בודהיסטית, תוך שהם בעיצומם של חיים מודרניים עמוסים עם שלל עיסוקים והתחייבויות אחרות, והמעוניינים לרכוש את הידע הבסיסי הנדרש על מנת לרכוש כלים להפוך לאדם בעל תודעה שלווה ומאושרת יותר. כמו כן, קורס זה גם מאפשר למשתתפים לקבל ידע בסיסי על נושאים בודהיסטים שונים בעזרתו יוכלו להצטרף למחזורים העתידיים של הקורס המתקדם.

המחזור השני של קורס התעודה הזה – תעודת נאלנדא – יתחיל בתאריך 7.1.24, יימשך כאמור כחצי שנה ויורכב בעיקר משתי הקלטות שבועיות באורך שעה וחצי-שעתיים כל אחת. חלק מהנושאים יועברו בלייב על ידי גשה דורג'י דמדול לה.

קבוצת לימוד תומכת בתל אביב:

במסגרת ידידי הדהרמה מתארגנת קבוצת לימוד שבועית בימי רביעי בשעה 6:30 בערב, בה נראה יחד את אחת ההקלטות השבועיות ונדבר על החומר הנלמד (את ההקלטה השנייה נראה באופן עצמאי). ההרצאות המוקלטות מועברות בשפה האנגלית, ובקבוצת הלימוד תהיה לנו הזדמנות להיתרם מההבנה של החברים, לשאול שאלות ולדבר על החומר בעברית. קבוצת הלימוד תתקיים באופן פיזי, ואם תהיה דרישה היא תועבר גם בזום. ההשתתפות בקבוצת הלימוד אינה חובה עבור השתתפות בקורס נאלנדא. כולם מוזמנים.

שימו לב כי הקורס מאורגן על ידי בית טיבט בניו דלהי, ועל מנת להצטרף לקורס נדרשת הרשמה באתר של בית טיבט: https://tibethouse.in/ncc/

התשלום לבית טיבט הינו כ-50 ₪ עבור הקורס החצי שנתי כולו.

גשה דורג'י דמדול לה, שהגיע לישראל ולימד אותנו מספר פעמים בעבר, מוכר כמורה מרתק וחד שקנה לו תלמידים רבים מרחבי העולם הנוהרים במיוחד לשיעוריו. הוא רהוט, שיטתי, מערב את תלמידיו במהלך השיעורים, מנהל איתם באנגלית רהוטה דיאלוג המעמיק את תובנותיהם, והסבריו מפשטים ומנגישים אף את נושאי הלימוד הקשים והסבוכים ביותר.

גשה דורג'י דמדול עומד כיום בראש בית טיבט בדלהי. גשה לה הינו מלומד טיבטי שסיים את מסלול הלימודים המסורתי לתואר גשה להרמפה ושימש כמתורגמן של הדלאי לאמה. הוא לימד באופן אינטנסיבי באוניברסיטת קיימברידג' ובמרכזי דהרמה באסיה, אמריקה ואירופה.

עוד על גשה דורג'י דמדול ניתן לקרוא באתר.​

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

המסע אל לב החוכמה

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  

בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006. למידע נוסף ורכישה