קורס המאסטר בפילוסופיה בודהיסטית – עם גשה דורג'י דמדול

קורס המאסטר בפילוסופיה בודהיסטית – עם גשה דורג'י דמדול

מספר רב מאד של מתעניינים בבודהיזם חולקים את הרצון לקבל לימודים בודהיסטיים מסודרים ומקיפים.

הידע ולימוד הבודהיזם הינם מקיפים ונרחבים – במנזרים הבודהיסטיים לוקח שנים רבות לפסוע בשבילי מסע לימודי מרתק זה ולהשלים את כל הנושאים הנלמדים.

בית טיבט בדלהי [הודו], לקח על עצמו, בברכת כבוד הדלאי לאמה, להביא תכנית לימודים מיוחדת – קורס רב שנתי בפילוסופיה בודהיסטית עם המורה גשה דורג'י דמדול.

גשה דורג'י דמדול, לשעבר מתורגמן אישי של הדלאי לאמה ומורה גדול בזכות עצמו, יהיה המורה העיקרי בקורס. גשה דמדול משמש בשנים האחרונות כמנהל בית טיבט בדלהי, מרכז תרבות ולימוד מיסודו של כבוד הדלאי לאמה. הוא נושא הרצאות, מלמד קורסי פילוסופיה ומנחה ריטריטים של מדיטציה הן בבית טיבט והן במקומות אחרים ברחבי הודו ובעולם.

גשה דורג'י דמדול מוכר כמורה מדהים שקנה לו תלמידים רבים מרחבי העולם הנוהרים במיוחד לשיעוריו. הוא רהוט, שיטתי, מערב את תלמידיו במהלך השיעורים, מנהל איתם דיאלוג המעמיק את תובנותיהם, והסבריו מפשטים ומנגישים אף נושאי לימוד קשים וסבוכים. את כל זאת הוא עושה בהומור ובאנושיות חמה, תוך מעורבות רבה בכל מהלך הקורסים.

בהזדמנות זו אנו שמחים להודיע כי גשה דורג'י דמדול יגיע לישראל כאורח ידיד הדהרמה בחודש פברואר 2017 ויילמד מספר קורסים ייחודיים ומרתקים.

מטרת קורס המאסטר בפילוסופיה בודהיסטית היא לאפשר לתלמידים  שמעוניינים בכך לשלב בין חיי היום יום העמוסים ובין לימוד דהרמה מעמיק בצורה מסודרת, באופן שיאפשר את הטמעת הנלמד בתרגול הדהרמה בחיי היום יום.

בינואר 2017 יתחיל קורס רב-שנתי בשפה האנגלית בבית טיבט שבדלהי. ואולם עבורנו, תלמידים ומתרגלים מארצות רבות אחרות, קיימת אפשרות להשתתף בקורס באמצעות הקלטות שיועלו לאתר הקורס.

הקורס מאפשר הזדמנות  נדירה לכל אלה מאתנו אשר היו רוצים להרחיב ולהעמיק את הידע שלנו בפילוסופיה הבודהיסטית לפי המסורת רחבת ההיקף והמעמיקה של אוניברסיטת נאלנדה.

השלב הראשון של התכנית יימשך ארבע שנים. הקורס יכלול בתוכו גם מבחנים או הגשת עבודות והוא מתאים לתלמידים רציניים בלבד, אשר מוכנים לקחת על עצמם את ההתחייבות לכל מהלך הקורס.

עלות הקורס בן 4 השנים הינה נמוכה במושגים ישראליים, ובכל זאת ישנה גם אפשרות לקבלת מלגות.

ניתן להירשם לקורס המאסטר בפילוסופיה הבודהיסטית עד לתאריך 8 בדצמבר 2016.

פרטים מקיפים על הקורס – ניתן לקרוא כאן.

+++

בכוונת עמותת ידידי הדהרמה לקיים מפגשים חודשיים בין הסטודנטים הישראליים שיירשמו לקורס זה לשם לימוד משותף, שאלות ותשובות ועוד.

ומה הלאה?

התוכנית כאמור מציעה שני שיעורים בשבוע במשך שני סמסטרים בשנה, למשך ארבע שנים. כל תלמיד יוכל ללמוד את החומר הנלמד בזמנו הפנוי.

לאחר שנירשם לתוכנית, כל אחד באופן עצמאי, אנא ידעו  אותנו ונתאגד ביחד לקבוצת לימוד. דוא"ל להודעות – carmel.panfil@gmail.com . זו ההזדמנות לברך ולהודות לכרמל פנפיל על שניאותה לרכז את מסלול הלימוד בישראל.

במהלך השבוע, כל אחד בביתו, נקשיב לחומרי הלימוד בהתאם ליכולותינו ובשאיפה לעמוד בקצב.

מעת לעת נקיים פגישות (בבית פרטי+בסקייפ לרחוקים) לצורך דיון, שאלות ותשובות, השלמת החומרים שמי מאתנו לא הספיק ללמוד וכד'.

אנו ערים לכך שמדובר בלימוד מאוד אינטנסיבי ובאתגר רציני לרבים מאתנו, אבל מי מאיתנו לא השתוקק אי שם במעמקי ליבו להצטרף לתכנית רב שנתית ומעמיקה. אנו מצידנו נעשה כמיטב יכולתנו ונתמוך זה בזה בהשלמת הלימודים.

לאחר שנתאגד לקבוצה של מספר תלמידים ניידע את גשה דורג'י דמדול על קבוצת הלימוד.

ובהמשך, בעת ביקורו של גשה דורג'י דמדול בישראל (פברואר 2017) נבקש להיפגש עמו לפגישת לימוד על חומר הקורס או על נושאים שנבחר מתוכו.

אנו מאוד מקווים, בשאיפה, שנוכל לקיים פגישות אישיות עם המורה בכל שנה.

 

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

עולם ומלואו בארבע שורות

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה