פילוסופיה בודהיסטית

אנחנו מקור הצרות של עצמנו 1 – How to Be Compassionate: based on HH the Dalai Lama

כולנו מבקשים ומחפשים אושר אולם נדמה שככל שאנחנו משתוקקים יותר לאושר כך הוא הופך ארעי וחמקמק. בקורס זה נבחן יחד מה אנחנו מבקשים לטפח ועל מה אנחנו רוצים לוותר בדרך אל האושר: האם הכעס אכן מגן עלינו? מהו המקור האמיתי לאושרנו? מי הוא עושה הצרות בחיינו? האם ניתן להפוך מצבים מאתגרים לקרש קפיצה? איך הוקרת האחר בונה את אושרנו מה קורה לנו בסיטואציות בעיתיות? האם אנחנו מוכנים לשינוי?

הקורס מתבסס על חלקו הראשון  של ספרו של הדלאי לאמה – "למלא את הלב בחמלה" ומיועד לתלמידים חדשים וותיקים כאחד. 

הלימוד יכלול קריאה בטקסטים מסורתיים, דיון וחקירה, מדיטציות מונחות, זמן להפנמה ולשאלות ותשובות.

גשה קלסנג וונגמו (Geshe Kelsang Wangmo) , הנזירה הראשונה שקבלה את התואר גשה, ידועה כמורה שמציגה את הדברים המורכבים והקשים ביותר להבנה בצורה מאוד ברורה ונגישה.

גשה וונגמו תגיע כאורחת עמותת ידידי הדהרמה וזה לה ביקורה הרביעי בישראל, בו נזכה לשמוע את שיעוריה המאלפים והבהירים כל כך.

*

הקורס יינתן באנגלית תוך ליווי של חומרי לימוד מתורגמים לעברית.

מפגשי השאלות ותשובות יעשו בעברית ויונחו על ידי תלמידים ותיקים.

הקורס יתקיים בשתיקה מלאה.

שימו לב: לקורס זה אנו מזמינים את כל משפחות הדהרמה. הלימודים עצמם עם גשה קלסנג וונגמו מיועדים למבוגרים בלבד והם יתקיימו במתכונת אותה רובנו מכירים זה מכבר.

במקביל ללימודים עם גשה קלסנג וונגמו נקיים במתחם סמוך פעילות מהנה ומלמדת לילדים, ונשתדל לאפשר להורים שבינינו להתפנות (ככל הניתן) להקשבה ולתרגול. פרטים על הפעילות למשפחות ניתן למצוא כאן. נעשה כל מאמץ שהפעילות למשפחות לא תפגע בשתיקה ובאפשרות ללימוד מעמיק של שאר המשתתפים, ואנו בטוחים כי כולם ייהנו מהחוויה המשותפת.

ברוח המסורת הבודהיסטית, פועלים המורה וכן הצוות המארגן בהתנדבות, ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בכל הפעילויות הינה על בסיס תרומה- דאנה.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות וביקור המורה.

ההרשמה הסתיימה

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

המסע אל לב החוכמה

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה