אשנב לבודהיזם – קורס מבוא שבועי לדרך התרגול ותפיסת העולם הבודהיסטית

  • תאריך: 02.01.2024   קורס זה מחזורי ומתקיים מדי יום שלישי, החל מתאריך 02.01.2024
  • תאריך סיום: 16.03.2024
  • מורה: מנחה: יעל שלו  
  • מקום: קורס מקוון / אינטרנטי

אשנב לבודהיזם

קורס מבוא שבועי לדרך התרגול ותפיסת העולם הבודהיסטית

 תאריך התחלה: 02.01.2024

תאריך סיום: 16.03.2024

מנחה: יעל שלו

מקום: קורס בעיקר מקוון/אינטרנטי, עם שלושה מפגשים פנים אל פנים

בתקופה כה מאתגרת אנו שמחות לבשר על פתיחת קורס מבוא שבועי לדרך התרגול ותפיסת העולם הבודהיסטית, במטרה להנגיש כלים היכולים לסייע בהשקטת התודעה והתמודדות מיטיבה עם הנסיבות.

בקורס נתמקד בהבנת העקרונות של דרך התרגול הבודהיסטית ומספר רעיונות מרכזיים בתפיסת העולם של מסורת זו. התכנים יכללו את יסודות תרגול המדיטציה, המאפשרת להרגיע את התודעה ולפתח בהירות; בנוסף לארבע התובנות הראשונות אותן לימד הבודהה, העוסקות במקומו של הסבל בחיינו, בסיבותיו וביכולתנו להשתחרר ממנו; ואף נדבר על ארבע איכויות הלב, שפיתוחן מאפשר גישה חיובית, אוהבת, אכפתית עם שמחה ללא תנאי וגבול, גם במציאות מורכבת.

במפגשים נקדיש זמן למדיטציה, דיון ושיתוף. בסיום כל מפגש יינתנו הנחיות לתרגול והתבוננות במהלך השבוע, עד המפגש הבא.

במהלך הקורס נפגש פנים אל פנים פעם בחודש, למפגשים ארוכים יותר, שיאפשרו היכרות מחוץ למסך, העמקה, ותרגול של הדברים שלמדנו. מיקום המפגשים האלה יתעדכן בהמשך, בהתאם למצב.

על המנחה:

יעל שלו –  תלמידה ותיקה במסורת הבודהיזם הטיבטי, המעבירה קורסים וסדנאות במסגרת מסלול דהרמה בעברית של ידידי הדהרמה ומסגרות שונות.

הקורס יכלול 12 מפגשים:

שמונה מפגשי זום בימי שלישי בערב, משעה 19:30 עד 21:00 (בתאריכים: 2.1, 16.1, 23.1, 30.1, 13.2, 20.2, 5.3, 12.3).

מפגש זום אחד ביום חמישי בערב, משעה 19:30 עד 21:00 (בתאריך 29.2; במקום מפגש ביום שלישי 27.2 באותו השבוע, שנדחה בגלל הבחירות המקומיות).

ושלושה מפגשים פנים אל פנים, בשבתות, משעה 9:30 עד 13:00 (בתאריכים: 13.1, 10.2, 16.3).

הקורס מיועד למתעניינים במסורת התרגול הבודהיסטית ללא צורך בידע מוקדם. יחד עם זאת, כל מתרגל ומתרגלת הרוצים לחזור לבסיס התרגול ולייצב אותו, בהחלט מוזמנים להצטרף לקורס.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה