פילוסופיה בודהיסטית

בודהיצ'יטה – תודעת ההארה

  • תאריך: 17.07.2018
  • תאריך סיום: 21.07.2018
  • מורה: גשה דורג'י דמדול  
  • מקום: קיבוץ יחיעם, גליל מערבי
ריטריט חמישה ימים ביחיעם

 

לבודהיצ'יטה, תודעת ההארה, יש שני היבטים עיקריים – בודהיצ'יטה מוסכמת ובודהיצ'יטה מוחלטת. בודהיצ'יטה מוסכמת היא השאיפה להשיג הארה למען כל בעלי התודעה, והיא מתבססת על חמלה עצומה וטוב לב אוהב כלפי כל בעלי התודעה. בודהיצ'יטה מוחלטת היא חכמת הריקות, ההבנה החודרת של טבע המציאות. פיתוח שני היבטים אלה של הבודהיצ'יטה הוא חלק חיוני והכרחי במסע להשגת ההארה השלמה, מצב הבודהה.

הריטריטים של בודהיצ'יטה נועדו כתוכנית של צמיחה מתמשכת לעבר מימוש הבודהיצ'יטה האלטרואיסטית והחוכמה של ריקות והתהוות תלויה, בהתאם להנחיות של אריא נגארג'ונה ולאמה צונגקהאפה שעודדו את החותרים להארה להתקדם בדרך שלב אחר שלב.

במהלך הריטריט יודגש תרגול מדיטציה על שני ההיבטים של בודהיצ'יטה. פיתוח בודהיצ'יטה מוסכמת מושג באמצעות שתי השיטות לכינון השאיפה האלטרואיסטית, שמלמדות אותנו איך לפתח תחושה של חיבה וקרבה אל האחרים, לפתוח את לבנו לזולת, ולפתח את הרצון לפעול למען האחרים ככל יכולתנו; ופיתוח בודהיצ'יטה מוחלטת, הבנה נכוחה של הריקות, נעשה באמצעות הצגת משמעות הריקות, לימוד עיוני והמחשתו, ומדיטציה.

♦♦♦

גשה דורג'י דמדול לה מלמד בסגנון אינטראקטיבי שנתמך בדיון קבוצתי, והסבריו בהירים, חדים וכוללים גם הנחיות להרהור ולמדיטציה כדי להפיח חיים בהבנות האינטלקטואליות שהושגו. גשה דורג'י דמדול לה ינחה גם את המדיטציות הקבוצתיות.

במהלך הריטריט גשה דורג'י דמדול לה יוביל אותנו להעמקת הבנותינו, ייתן לנו הנחיות מפורטות איך נוכל להמשיך בתרגול שלמדנו גם כאשר נחזור לסדר היום הרגיל והעמוס שלנו, וייעץ לנו מניסיונו האישי.

♦♦♦

הקורס יתקיים בשפה האנגלית

המשתתפים יתבקשו להיות נוכחים בכל משך הזמן של הקורס ובכל הפעילויות שיתקיימו במהלכו.

מכשירי הטלפון, מחשבים וכד' יימסרו למשמרת בתחילת הקורס.

הקורס יתקיים בשתיקה מלאה.

נשמח לכיבוד לפינת קפה (פירות,עוגיות וכו'- עדיפות לכיבוד בריא).

להסבר מפורט על מהלך הקורסים, כללי התנהגות, מה להביא ועוד – תוכלו לקרוא כאן.

♦♦♦

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

ההרשמה הסתיימה

 

צילום:מיכל בן שחר

 

 

 

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה