ביקור גשה קלסנג וונגמו, נובמבר – דצמבר 2015

גשה קלסנג וונגמו (Geshe Kelsang Wangmo) היא הנזירה הראשונה (והיחידה עד כה) שזכתה בתואר גשה. גשה קלסנג וונגמו ידועה כמורה מעמיקה מאוד, שמציגה את הדברים המורכבים והקשים ביותר להבנה בצורה מאוד ברורה ונגישה.

במסגרת הביקור יתקיימו האירועים הבאים:

 "ארבע אמיתות הנעלים" במסגרת לימודי הפילוסופיה 19-21.11.15. הקורס יתקיים ביחיעם 

זוהי השנה השלישית שבה מלמדת גשה קלסנג וונגמו את חמשת הנושאים העיקריים הראשונים של ה"פרג'נהפרמיטה" (סוטרות שלמות החוכמה), שמוצגים ב"עיטור ההבנות הצלולות" של מייטריה. לאחר שלמדנו את שני הנושאים הראשונים –  "בודהיצ'יטה" ו"שתי האמיתות", נלמד השנה את הנושא השלישי, "ארבע אמיתות הנעלים".

לאחר שהושגה הבנה מסוימת של טבע התרגול, מציג מייטריה את ההנחיות לארבע אמיתות הנעלים. ההסבר של ארבע אמיתות הנעלים מובא לאחר שתי האמיתות כי ארבע אמיתות הנעלים מהוות את מושא המיקוד של תרגול המהאיאנה.

"בין המוח לתודעה – איפה אני" מפגש לימוד ב 24.11.15 במכללת ברושים אוניברסיטת תל אביב

מפגש בהנחיית גשה קלסנג וונגמו בהשתתפות מורים מקבוצות הדהרמה השונות

 "להגיע להארה" על פי ספרו של ה"ק הדלאי לאמה 27-28.11.15. הקורס יתקיים בנווה שלום

התרגול הרוחני הבודהיסטי פירושו בעיקר שיפור התודעה. אם נלך שלב אחר שלב בדרך שמתווה לנו ספר מעורר השראה זה, נוכל לגלות בתוכנו אושר אמיתי ולהתקדם במסענו אל ההארה השלמה.

גשה קלסנג וונגמו תדריך אותנו, בדרכה המיוחדת והבהירה כיצד להשתמש בכלים המעשיים שהספר מציג לנו בדרכנו להשגת התפתחות רוחנית עד לרמתה הגבוהה ביותר.

לרכישת הספר באתר

ההרשמה לקורסים נמשכת

♦♦♦

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  

בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006. למידע נוסף ורכישה