האימון הבודהיסטי

דהרמה בימי מלחמה: מפגש דהרמה עם כבוד הסאקיה טריזין ה–42, תפילת שבע השורות של גורו פדמסמבהווה 25/11

כבוד הסאקיה טריזין ה 42, רטנה וג'רה רינפוצ'ה (Ratna Vajra Rinpoche) קיבל את בקשתנו לקיים מפגש קצר ביום שבת 25/11  בשעה 14:30 בצהריים.

רינפוצ'ה הוא בן למשפחת קון (Khon). ההיסטוריה של המשפחה משולבת בהיסטוריה של הבודהיזם בטיבט מאז הגיע אליה מהודו. בני משפחה זו היו מהנזירים הראשונים שהוסמכו בטיבט והיו מתלמידיו האישיים של גורו פדמסמבהווה ומשמרים מאז באופן רציף את המסורות שלימד גורו רינפוצ'ה. מאוחר יותר המשפחה יסדה את מנזר סאקיה וזרם הסאקיה של הבודהיזם הטיבטי.
אביו של רינפוצ'ה, כבוד הסאקיה טריצ'ן (Sakya Trichen) ה- 41 הוא אחד המורים הבולטים בבודהיזם הטיבטי ומאחרוני המורים שנולדו וקיבלו חלק מחינוכם בטיבט. כבן למשפחה מיוחסת זו למד ותרגל דהרמה מגיל צעיר ביותר תחת המורים הגדולים של דורנו והוא מחזיק במסורות ושושלות דהרמה רבות.

רינפוצ'ה ביקר בישראל פעמיים בהזמנתה וארגונה של עמותת ידידי הדהרמה. מאז מאורעות ה 7/10 רינפוצ'ה חושב עלינו ומתפלל מידי בוקר שהטרגדיה הפוקדת אותנו תסתיים.

רינפוצ'ה נימצא בימים אלה בדרום אמריקה, מלמד קבוצות ותומך במרכזי דהרמה ברחבי היבשת. למרות הפרשי השעות ולוח הזמנים האינטנסיבי, רינפוצ'ה נעתר לבקשתנו ויפגש איתנו בזום ביום שבת, 25/11 בשעה 14:35 למפגש של כחצי שעה.

במפגש יתייחס רינפוצ'ה להתמודדות עם הרגשות העזים העולים במציאות הקשה בה אנו חיים מאז ה 7/10 וכיצד הדהרמה תסייע לנו להתמודד עם המצב.
ככל שיותיר הזמן רינפוצ'ה יעניק העברה קולית (Oral transmition) של תפילת 7 השורות של גורו פדמהסמבהווה והסבר קצר על תפילה זו. גורו פדמהסמבהווה הוזמן לטיבט בכדי לסייע בהתמודדות עם כוחות עזים שהתנגדו לדהרמה ומנעו את ביסוסה בטיבט. גם את אזורנו שוטפים כעת רגשות עזים של שנאה, פחד ובלבול ואנו תקווה כי לימוד זה יסייע בהתמודדות עם הכאב והסבל כפי שעזר לדהרמה לפרוח בטיבט.

האפשרות להתחבר למפגש תחל בשעה 14:15. אנא הקפידו להתחבר בזמן.

כאמור, המפגש המקוון יתקיים ביום שבת 25.11.23 בשעה 14:30 (שעון ישראל).

אנו מבקשים מכם להצטרף לפגישה בשעה 14:15 כדי שנשמע קצת אודות המורה ונוכל להתחיל את המפגש בשעה המיועדת.

המפגש יתקיים באמצעות אפליקציית הזום בלינק הבא:

https://us02web.zoom.us/j/89833303168

Meeting ID: 898 3330 3168
Passcode: 629734

כולנו מוזמנים!

ניתן גם לצפות בשיחה דרך יוטיוב ע"י כניסה לערוץ היוטיוב של ידידי הדהרמה.

ברוח המסורת הבודהיסטית, כל המארגנים פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. לכל הרוצים, ניתן לתת תרומה (דאנה) כפי יכולתכם ומתוך רצון ונדיבות הלב. תרומותיכם תופנינה לפעילות העמותה.

את התרומה ניתן לבצע באמצעות האתר המאובטח Paypal ע"י לחיצה על Create an Account ומילוי פרטי כרטיס האשראי. אם ברצונכם לקבל קבלה עבור הדאנה, אנא הקפידו בעת ביצוע התשלום בפייפאל לרשום את שמכם ואת הכתובת המלאה למשלוח.

תרמו עכשיו לידידי הדהרמה וסייעו לנו להמשיך בפעילות! ניתן לתרום בהעברה בנקאית לזכות ידידי הדהרמה, בנק הפועלים סניף היצירה 459, חשבון 11197 - ולציין את מטרת ההעברה ** או ללחוץ על כפתור הפייפאל תרומה עבור ידידי הדהרמה דרך פייפאל

כמו כן ניתן לעשות העברה בנקאית לזכות ידידי הדהרמה, בנק הפועלים סניף היצירה 459, חשבון 11197.​

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה