פילוסופיה בודהיסטית

האתגר שבאי ההבנה

מפגש לימוד בהנחיית גשה קלסנג וונגמו בנושא

האתגר שבאי ההבנה

יום שלישי  21 בנובמבר, במכללת ברושים, תל אביב , בשעה 18:00

בהשתתפות בעז עמיחי – פסיכודהרמה

בחיי היומיום שלנו אנחנו פועלים על בסיס אסטרטגיות שלמדנו מההקשרים וההתניות החברתיות המערביות שלנו.

אנשים רבים שמים עצמם בראש סדר העדיפות במקום העבודה שלהם, ומאפשרים לתחושת החמלה שלהם להיעלם כשאת מקומה תופסת תחרותיות; אחרים חושבים שנדיבות צריכה להיות מדודה, אחרת תהפוך אותם לחסרי אמצעים; ולאחדים הרעיון של השקעה ארוכת טווח הינו בלעדי לתכניות החיסכון שלהם.

אופני חשיבה חדשים, כמו הרעיונות הבודהיסטיים – שנדמים כל כך הגיוניים וראויים – יכולים להוות אתגר כאשר אנחנו מתחילים לאמץ ולהטמיע אותם בחיינו.

"אם אני מאמץ את רעיון של חמלה כגורם מעצים וחיובי, האם לא יבוא הדבר על חשבוני? האם אחרים לא יראו זאת כסימן של חולשה?"

"אם אפעל ביד רכה וסלחנית, האם לא אפתח פתח לאחרים לפעול בניגוד לאינטרסים שלי?"

"אם אפטר מהכעס שלי ומתחושת ה"אני" המולדת שלי, האם עדיין אוכל לזהות את עצמי ולהיות נאמן לתחושותיי? או שמא אני רק מדחיק אותם?"

"ומדוע אחשוב שחיי עבר וחיי עתיד קיימים, כאשר החיים הנוכחיים הם כה אינטנסיביים והכול סובב סביבם?"

***

האתגר בקבלת רעיונות בודהיסטיים אלה, שאינם מתיישבים או תואמים תמיד את הראייה המערבית, הוא עצום. איך נוכל להבין את הרעיונות האלה עד תומם?

האם ניתן ליישב סתירות לכאורה אלה ולפעול ברוח הרעיונות הבודהיסטיים בחברתנו המערבית?

בהרצאה זו תיגע גשה קלסנג וונגמו במספר נקודות המהוות אתגר לתלמידים מערביים – תפקידו של מורה הרוח, שאלות בנוגע לקרמה ולידה מחדש, כמו גם מצבים שונים בתרגול.

♠♠♠

גשה קלסנג וונגמו – נזירה, מלומדת פורצת דרך ומתרגלת מסורה תזמין אותנו לחקירה משותפת בשאלה מהי התודעה  והיכן נמצא אותו "אני" שמרגיש לנו כל כך אמיתי ומוחשי, אבל לא ניתן לאתר אותו בשום מקום. בשיעוריה משלבת גשה קלסנג וונגמו את הידע הנרחב שרכשה במשך 18 שנות לימוד בבית הספר הדיאלקטי בדהרמסאלה, עם ההכרות שלה עם עולם הידע והמדע המערבי.

המפגש יכלול הרצאה, וזמן לשיח ושאלות ותשובות. תינתן לנוכחים ההזדמנות להציג כמה מהרעיונות שמהווים עבורם אתגר.

ההרצאה בשפה האנגלית

♠♠♠

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בפעילות זו הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

♠♠♠

האירוע כלו מאורגן בשיתוף פעולה של בי"ס פסיכו-דהרמה בקמפוס ברושים, קבוצת בודהיזם בישראל, עמותת תובנה, מרכז גוף נפש ועמותת ידידי הדהרמה, המארחת את קלסנג וונגמו בביקורה בישראל

להרשמה לחץ/י כאן

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה