פילוסופיה בודהיסטית

החירות שבתלות

סדנת אחר הצהריים ב 5 בפברואר בנושא התהוות הגומלין. בהנחיית גן גיאצו ובתרגום ישיר לעברית בעזרתו של הנזיר פונצוק. הסדנה תתקיים בקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב בין השעות חמש לשמונה

דיון מעמיק בהתהוות הגומלין ובאשליית העצמאות

הצצה נדירה לאופן לימוד הבודהיזם הטיבטי המסורתי

(יתורגם ישירות לעברית)

יום רביעי ה 5 בפברואר 17:00 – 20:30

בקמפוס ברושים, אוניברסיטת תל אביב

שימו לב – בשל הביקוש הרב הסכים גן גיאצו ללמד סדנה נוספת בברושים, ביום רביעי ה 19 בפברואר. פרטים נוספים יימסרו בקרוב

אחד העקרונות המרכזיים של החברה המערבית בזמנים המודרניים הוא אידיאל העצמאות. הדברים מגיעים עד כדי כך שלרבים נדמה שביום בו הם יפסיקו להיות עצמאיים, יאבד הטעם לחייהם. עיקרון מנחה זה יסודו באשליה וטעות בסיסית. הרי כל בר דעת מבין שאיננו עצמאיים לרגע. חיינו כולם, בכל רגע, שזורים בחייהם של אחרים, ובאינספור תופעות טבע אחרות. עולמנו איננו אלא רקמה חיה אחת, המופרדת על ידי גבולות דמיוניים הנוצרים בתודעתנו.

במפתיע אולי, הבנת עקרון התהוות הגומלין, או התלות ההדדית, אינה מובילה את האדם לסבל נוסף, דכדוך ואובדן בטחון עצמי, אלא בדיוק להיפך. במסורת הבודהיסטית הבנת התהוות הגומלין נתפסת כדרך להסרת הסבל המיותר מחיינו, וכמפתח לשחרור ולחופש.

בסדנה זו נפגוש את גן גיאצו, מורה פילוסופיה ותיק ומנוסה, המחנך מזה עשרות שנים דורות של נזירים טיבטים בדרכם למעמד ה"גשה", שניתן להשוותו לתואר דוקטור לפילוסופיה בודהיסטית. בהרצאתו ידגים גן גיאצו את אופן החשיבה, ההנמקה והדיון כפי שהם נעשים בלימוד הטיבטי המסורתי, תוך שימוש באחד הנושאים המרכזיים והמרתקים, הנוגע לכל אחד ואחת מאיתנו: יחסינו עם הזולת ועם עולם התופעות.

את דבריו של גן גיאצו יתרגם לעברית תלמידו, הנזיר פונצוק (גיא) הלומד גם הוא במסלול ההכשרה לתואר גשה. בשנים האחרונות לומד פונצוק בדרום הודו, לאחר שנים ארוכות בהן למד במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית בדהרמסאלה, שם מלמד גן גיאצו.

הסדנה תורכב משלושה חלקים מרכזיים:

17:00 – 17:20 מדיטציה שקטה

17:20 – 18:40 הרצאה של גן גיאצו

18:40 – 19:10 הפסקה

19:10 – 19:40 דיון בהובלת מורי פסיכודהרמה

19:40 – 20:30 שאלות ותשובות מהקהל

20:30 מדיטציה לסיום

 תשלום: הסדנה מוצעת ללא תשלום נקוב מראש. בסיום הסדנה תינתן לכל מי שירצה הזדמנות להשתתף בכיסוי הוצאות האירוח, כמו גם השתתפות חלקית בהוצאות ההטסה לארץ של גן גיאצו ופונצוק, והאירוח שלהם. לאחר כיסוי ההוצאות מוצעים כספי התרומה כולם למורה ולמתורגמן, כאות הערכה לפועלם.

האירוע ייערך בחסות בית הספר "פסיכודהרמה" בקמפוס ברושים, קבוצת בודהיזם – בישראל, ועמותת ידידי הדהרמה המארחת את גן גיאצו בישראל.

ההרשמה הסתיימה

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה