האימון הבודהיסטי

המפתח לאושר – אימון התודעה

בין שאנחנו מאמינים במסורת רוחנית כלשהי ובין שלא, כולנו רוצים להיות מאושרים. זוהי זכותנו כיצורים חיים. אנחנו רוצים להיות מאושרים לעד, לא רק לפרק זמן קצר. לשם כך עלינו לדעת איך לסלק רגשות עוכרים ואיך לפתח גישות חיוביות. שלווה אמתית ויציבות נובעים מתוכנו, לא מבחוץ.

מניסיוננו אנחנו יודעים שעזרה לאחרים גורמת לנו להרגיש טוב. זוהי בדיוק ההשקפה הבודהיסטית – חמלה ואמפטיה הן המפתח לאושרנו. אבל ייתכן שנתהה – האם איננו מקריבים הרבה מדי כדי לעזור לאחרים? האם החמלה לא פוגעת בנו, באה על חשבוננו, גוזלת מאתנו כדי להעניק לזולת? או האם זה המקרה של הקרבה של משהו פעוט למען מטרה גדולה יותר? דרך חשיבה כזאת היא חלק מהוויכוח הפנימי שלנו בחיי היומיום.

צנשאב סרקונג רינפוצ'ה ידון אתנו ביתרונות ובחסרונות של חמלה, איך נוכל להשתמש בקשיים ובאתגרים כדי להתחזק, ואיך נוכל לאמן את תודעתנו ולהתמיר אותה.

♦♦♦

צנשאב סרקונג רינפוצ'ה קיבל את הכשרתו הבודהיסטית במנזר גאנדן ג'נגטסיי בדרום הודו.

צנשב סרקונג רינפוצ'ה

צנשב סרקונג רינפוצ'ה

אחרי שהחליט להמשיך את התמסרותו לדהרמה שלא כנזיר הוא המשיך את לימודיו במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית בדהרמסאלה.

בעצתו של כבוד הדלאי לאמה סיים צנשאב סרקונג רינפוצ'ה שלוש שנים אינטנסיביות של לימוד אנגלית בקנדה, והוא רואה זכות לעצמו לשאת במחוייבויותיו של קיאבג'יי צנשאב סרקונג טוגסיי רינפוצ'ה, לסייע וללמד ככל שיינתן.

רינפוצ'ה מלמד בהודו, תוך שהוא משלב את ניסיונו בלימוד ובתרגול הבודהיסטי עם היכרותו את העולם המערבי. לימודיו שופעי חוכמה, חן והומור והם מרתקים ביותר.

זהו ביקורו הראשון בישראל.

♦♦♦

הקורס יתקיים בשפה האנגלית.

ניתן להשתתף גם ביום אחד בלבד בתנאי שמדובר מתחילת היום ועד סופו.

נשמח להבאת כיבוד בריא ככל הניתן לפינת קפה (עוגיות, פירות, אגוזים ושקדים וכו').

אנו מציעים להביא ארוחה אישית. לא תתקיים ארוחת משותפת.

זמן הגעה וסיום

שישי 09:00-17:30

שבת 09:00-18:00

♦♦♦

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

ההרשמה נסגרה.

הצטרפות תתאפשר רק על בסיס מקום פנוי ביום האירוע.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה