פילוסופיה בודהיסטית

התהוות תלויה וחמלה

מפגש לימוד בהנחיית חברנו הנזיר יקי פלט בנושא

התהוות תלויה וחמלה

יום שלישי  20 בפברואר, במכללת ברושים, תל אביב , בשעה 18:00

לאחר שבודהה הגיע להארה הוא לימד את הדרך המובילה אל האושר המתמשך בהיקף נרחב מאד – 84,000 שיעורים – שהותאמו לשומעים אותם. כל העושר העצום הזה מתומצת לשני עקרונות: השקפה פילוסופית ומעשה שאינו אלים – שאינו פוגע בזולת והנטוע בחמלה. שני העקרונות הללו אינם מנותקים אחד מהשני אלא תומכים זה בזה בהרמוניה שלמה.

ההשקפה הפילוסופית, שהנה ייחודית לבודהיזם, נקראת השקפת הריקות. המונח המקוצר "ריקות" משמעו ריקות התופעות השונות מקיום מכוח עצמם, באופן עצמאי וללא תלות בגורמים ובתופעות אחרות. הדרך הטובה ביותר להבין את השקפת הריקות היא דרך הבנת הרבדים השונים ביחסי הגומלין בעולם התופעות שאנחנו חלק ממנו.
חמלה גדולה, המופנית לא רק למעגל הקרובים אלינו אלא גם למעגלים רחבים יותר ויותר, יכולה לנבוע מתוך ההבנה של התהוות המותנית שלנו ושל עולמנו. 

 מה חשיבות הבנת השקפת הריקות ופיתוח חמלה עצומה, ומדוע הם לב ליבו של התרגול הבודהיסטי?

האם ניתן אכן ניתן לתרגל וליישם תפיסות אלה בחיי היומיום שלנו?

♠♠♠

יקי פלט , חבר ותיק ואהוב ומתרגל מסור, שבמשך שנים ארוכות למד בדהרמסלה תרגום, ומשנת 2005 מתגורר באוסטרליה, במרכז הבודהיסטי – מכון צ'נרזיג  ללימוד ותרגול בודהיזם טיבטי (Chenrezig Institute), שם הוא מתרגם שיעורים יומיים בפילוסופיה בודהיסטית.

ההרצאה מתקיימת בעברית

♠♠♠

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בפעילות זו הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

♠♠♠

האירוע כלו מאורגן בשיתוף פעולה של בי"ס פסיכו-דהרמה בקמפוס ברושים, קבוצת בודהיזם בישראל, עמותת תובנה, מרכז גוף נפש ועמותת ידידי הדהרמה.

♠♠♠

להרשמה לחצו כאן

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  

בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006. למידע נוסף ורכישה