פסיכולוגיה בודהיסטית

חיים מוות ואי שניות -בירושלים

  • תאריך: 22.06.2014
  • תאריך סיום: 22.06.2014
  • מורה: אחר  
  • מקום: ירושלים
ערב דהרמה עם מורת הויפסנה ראדהה ניקולסון בנושא "חיים מוות ואי שניות". ירושלים ב 22 ליוני.

ערב דהרמה בירושלים 

חיים מוות ואי שניות

בהנחיית ראדהה ניקולסון (עמותת תובנה)

יום ראשון ה 22 ביוני, בין השעות 19:00 – 22:00

במרכז אלמה, רח' יד חרוצים 4, ירושלים

לפגוש את החיים במלואם זה לפגוש את המוות. לפגוש את המוות זה לפגוש את החיים. ההיווכחות בכך שהחיים והמוות אינם נפרדים, משחררת ומציאה לחופשי את הלב והתודעה. תובנה משחררת זו חושפת את הטבע הלא-דואלי של המציאות ואת הלב שאין בו היאחזות.

מפגש בן שלוש שעות בו נחקור בעזרתה של המורה ראדהה ניקולסון כיצד אנו יכולים להשתחרר מהתבניות המוכרות שמפרידות בין חיים ומוות, ולמצוא דרך אחרת להבין את הוויית חיינו ומותנו. המפגש יכלול הרצאה של המורה, פרקי מדיטציה והתבוננות, ופרק זמן משמעותי לשאלות וחקירה.
מפגש זה מיועד לתלמידים מכל מסורות הבודהיזם והמדיטציה, ומהווה הזדמנות להכיר גם תפיסות וגישות אחרות, לאתגר עצמנו ולהרחיב את אופק התרגול שלנו.

To face life fully is to face death. To face death is to face life. Seeing that life and death are not separate liberates and frees the heart and mind.

This liberating insight reveals the non-dual nature of reality and the heart of non-grasping.

המפגש מתקיים בחסות משותפת של בית ספר "פסיכודהרמה"בקמפוס ברושים, קבוצת "בודהיזם בישראל", עמותת "ידידי הדהרמה", ועמותת תובנה, במסגרת פעולה משותפת בין העמותות ומהווה הזדמנות למתרגלים להיחשף למורים ידע ותרגול ממקורות שונים.

הערב פתוח לאנשים ללא ניסיון במדיטציה ולמתרגלי מדיטציה ותיקים

הרשמה – על מנת שנוכל להעריך את כמות המשתתפים/ות אנא הירשמו כאן

עלות – הערב מתקיים במסורת הדאנה, נתינה מתוך נדיבות הלב.

כרית ישיבה – מכיוון שמספר הכריות במקום קטן, אנא השתדלו להצטייד בכרית לישיבת מדיטציה.

בסיום המפגש יוכלו המשתתפים/ות לתרום 1) למורה (שאינה מקבלת תמורה אחרת על ההנחייה) 2) לעמותת תובנה לסיוע בכיסוי עלויות הארגון (שכירת המקום, הוצאות נסיעה ועוד).

ראדהה ניקולסון מלמדת את טיפוח התבונה והחמלה דרך הבנה ישירה. דרך ההוראה שלה מתמקדת בחקירה והטבע הלא-דואלי של המציאות. ההוראה שלה המלווה בחכמה וחמלה, מבטאת את אהבתה לתורת הבודהה ולמסורת האדווייטה (אי שניות) כאחד. היא זכתה להכרה מהמורה התאילנדי הדגול, אג'אן בודהדסה, כמו ממורה הסאטסאנג ההודי האהוב, שרי פונג'ה (פאפג'י). בין המורים שלה היו: אנגאריקה מונינדרה, ווימלה טאקר וכריסטופר טיטמוס איתו היא מלמדת ריטריטים למדיטציה. ב-12 השנים האחרונות היא מלמדת בכל רחבי העולם. ראדהה היא המורה המנחה של מרכז Bay Insight ב-Byron Bay באוסטרליה. היא מלמדת ריטריטים באוסטרליה ובהודו. מדי שנה היא עולה לרגל להודו ומלמדת בבודגאיה, טירוונמלאי וסרנאת'. היא גם מובילה את תכנית המאפשרי הדהרמה (DFP) באוסטרליה. כמו כן היא לימדה בצרפת, אנגליה, גרמניה וניו זילנד. ראדהה היא פסיכולוגית מוסמכת. היא אמא ל-4 ויש לה גם נכדים.

לבירורים ושאלות ניתן לפנות לליאורה במייל   liora152@gmail.com (אם אין מענה במייל או שיש צורך במענה מהיר ניתן לפנות גם בטלפון 054-5217264)

הערב יתקיים באנגלית.

מיקום מרכז "אלמה", רח' יד חרוצים 4 (סמטת סם שפיגל), ירושלים

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה