פילוסופיה בודהיסטית

בודהיצ'יטה וחכמה בסיסית של דרך האמצע של נאגארג'ונה עם גשה קלסנג וונגמו – ‎‎ Fundamental Wisdom of the Middle Way, by Nāgārjuna

  • תאריך: 11.12.2023   קורס זה מחזורי ומתקיים מדי יום שני, החל מתאריך 11.12.2023
  • תאריך סיום: 25.04.2024
  • מורה: גֶשֶה קלסנג וונגמו  
  • מקום: קורס מקוון / אינטרנטי

Geshe Kelsang Wangmo “Fundamental Wisdom of the Middle Way” by Nāgārjuna – Mondays 18:00-19:30 (IST) – For English please scroll down

הטקסט הזה הוא הטקסט הבסיסי של האסכולה הפילוסופית הבודהיסטית מדהיאמקה (דרך האמצע). הטקסט מציג טיעונים מפורטים ומקיפים שמבססים את הטבע המוחלט של כל התופעות. החיבור "חכמה בסיסית" נחשב אחד מהכתבים המשפיעים והחשובים ביותר בהיסטוריה של הפילוסופיה הבודהיסטית והוא החיבור הידוע ביותר של נאגארג'ונה. במיוחד הייתה לו השפעה עצומה על התפתחות המחשבה הבודהיסטית בבודהיזם הטיבטי, והוא היווה השראה למספר גדול של פרשנויות.

המחבר, נאגארג'ונה, בן המאה השנייה לספירה (בערך 150 – 250), היה פילוסוף הודי של זרם המהאיאנה בבודהיזם, מלומד מיומן ויוגי. רבים מחשיבים אותו כפורץ הדרך של אסכולת מדהיאמקה.

גשה קלסנג וונגמו תלמד אותנו את השיעורים המקוונים על "חכמה בסיסית" של נאגארג'ונה. השיעורים יכללו הסברים, דיונים ומדיטציות מודרכות, וימשיכו מדי יום שני, 19:30 – 18:00, עד שהסבר הטקסט הזה יושלם.

לגישה לקבצי הקורס לחץ כאן.

גשה קלסנג וונגמו (Geshe Kelsang Wangmo) היא הנזירה הראשונה שקבלה את התואר גשה. מהבחינה הזאת טקס קבלת התואר הוא בעל חשיבות היסטורית. גשה קלסנג וונגמו ידועה כמורה שמציגה את הדברים המורכבים והקשים ביותר להבנה בצורה מאוד ברורה ונגישה.

עוד על הנזירה גשה קלסנג וונגמו – לחצו כאן.

השיעורים יתקיימו באמצעות אפליקציית הזום בלינק הבא: https://us02web.zoom.us/j/87125591037

Passcode 500538

אנא התחברו ביום שני ב-17:55 כדי שנוכל להתחיל בזמן. הנחיות לגבי אופן הפעלת תכנת הזום תוכלו לראות בתחתית העמוד.

אין צורך בהרשמה מראש. אפשר להצטרף באמצעות הלחיצה על הקישור הנ"ל במועד המפגש המקוון.

» הודעות מהמורה שתינתנה מעת לעת, ותזכורות, ישלחו בקבוצת הווטסאפ שהוקמה לצורך המפגשים.

» את הקלטות המפגשים תוכלו לראות בערוץ היוטיוב שלנו – אנא לחצו כאן.

Geshe Kelsang Wangmo “Fundamental Wisdom of the Middle Way”
by Nāgārjuna

The text is the foundational text of the Mādhyamika school of buddhist philosophy presenting extensive arguments that establish the ultimate nature of all phenomena. It is widely regarded as one of the most influential and widely studied commentaries in the history of Buddhist philosophy and is Nāgārjuna’s best-known work. In particular, it had a major impact on the development of Buddhist thought in Tibetan Buddhism and inspired a large number of commentaries.

Its author Nāgārjuna (c. 150 – c. 250 CE) was an Indian Mahāyāna Buddhist philosopher, scholar-adept and yogi and is widely considered a pioneer of the Mādhyamika school.

The classes on Nāgārjuna’s commentary will be taught by Geshe Kelsang Wangmo. They comprise explanations, discussions and guided meditations, and will take place every Monday, 18:00-19:30 Israel time and continue until the completion of the text.

To the course material Click here.

The teaching can be viewed using the following Zoom link:  https://us02web.zoom.us/j/87125591037

Passcode 500538

Please be sure to connect at least 5 minutes before the scheduled time so there are no delays.

There will be also a live streaming of the teachings in our YouTube channel.

All are welcome!
About donation – please see below.
ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  

בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006. למידע נוסף ורכישה