דהרמה בעברית

יום אימון במדיטציית ריכוז והשקטה

  • תאריך: 26.04.2014
  • תאריך סיום: 26.04.2014
  • מורה: בעז עמיחי  
  • מקום: סטודיו סטוה, קבוצת שילר
שבת אימון במדיטציית ריכוז ומיקוד התודעה, למתרגלים עם רקע מסוים במדיטציה. ב 26 באפריל, בקבוצת שילר, בהנחיית בעז עמיחי


שבת תרגול במדיטציית ריכוז (שמטהה)

ב26 באפריל 2014, בקבוצת שילר (רחובות)

בהנחיית בעז עמיחי

(לפרטים על שבת התרגול הנוספת, בויפסנה, ב 7 ביוני 2014 לחצו כאן)

כולנו חיים בעומס רב, מנהלים על בסיס יומיומי מספר זירות שוקקות אתגרים – בעבודה, בבית ובמעגלים נוספים שבהם חשוב לנו להשפיע. העולם הטכנולוגי, המצפה מאתנו להיות זמינים בכל רגע, ולבצע מספר משימות בו זמנית, מציף אותנו ומעכל כל רגע של שלווה והרפייה. במצב כזה, איך מאפשרים לתודעה להירגע ולהתמקד בדבר אחד מסוים? איך מטפחים יכולות של חדות ובהירות? לכך בדיוק נועדה מדיטצייה ה"שהייה בשלווה" (בסנסקריט: שמטהה).

ביום זה נפנה את הזמן להשקיט את התודעה, למקד אותה ולהתאמן בהתבוננות חד נקודתית.

מתי? בין השעות 09:00 ל 18:00, האימון יתחיל בדיוק בתשע.

איפה? בסטודיו סטוה ליוגה בקבוצת שילר, (ליד רחובות)

מה בתכנית? יום של לימוד ובעיקר אימון בתרגול מדיטציית ריכוז. באימון נתמקד בהרגעת התודעה, התמקדות בנשימה, ונבחן את היכולת שלנו להאט את קצב הגירויים והתגובתיות של התודעה, לחדד את כל ששת החושים, ולהיות נוכחים באופן מלא יותר בכל רגע ורגע.

למי מיועד האימון? האימון מיועד למי שיש לו/לה רקע מוקדם כלשהו בתרגול מדיטציה. תלמידים עם רקע של אימון יוכלו לנצל את ההזדמנות להעמיק את התרגול, לחזור על העקרונות הבסיסיים, ולהבהיר ספקות ואי הבנות. תלמידים עם רקע מועט והתחלתי יוכלו לנצל את היום ליצירת יסודות ראויים.

כמה קשה יהיה? היום יוקדש ברובו לתרגול, עם קטעי הנחיה קצרים יחסית. אין צורך לחשוש מהמאמץ הפיזי, כל אחד יוכל להתאים את פרקי הישיבה הרצופה, ותנוחת הישיבה, לצרכיו ויכולותיו הגופניות.

תהיה שתיקה? האימון כלו יתנהל בשתיקה מלאה.

ומה אוכלים? אנא הביאו עמכם תבשיל צמחוני צנוע ומזין לארוחת צהריים משותפת. אפשר להוסיף פריט קטן של כיבוד להפסקות הקטנות במשך היום (דבר מתיקה, פירות או דבר אחר – לא להגזים!). במקום אין אפשרות לחמם או לשמור בקירור.

מה עוד להביא? את כרית המדיטציה שלכם, או כרית טובה ומתאימה לישיבה (קשיחה וגבוהה מספיק. שווה להקדיש כמה רגעים לבחון את הכריות בבית לפני שאתם מגיעים). במקום יש מזרונים עליהם ניתן לשבת, ומספר כסאות.

של או שמיכה קלה למקרה שנפעיל את מיזוג האויר.

כלי אוכל, כולל כלי הגשה לתבשיל שהכנתם

בקבוק מים קטן שניתן להכניס לאולם, או כוס נסגרת.

תשלום: ככל הפעילויות של עמותת ידידי הדהרמה, יום תרגול זה מוצע על בסיס של רוחב לב. בסיום התרגול תוכלו להשאיר תרומה. התרומה מיועדת לכיסוי הוצאות הארגון (בעיקר שכירות האולם) ומה שיוותר מוצע למנחה הסדנה.

שאלות, הצעות והערות: אפשר להפנות לתיבת המייל של העמותה dharma.friends.il@gmail.com

הרשמה: שימו לב. מספר המקומות ביום זה מוגבל. כאשר אתם נרשמים אתם מצהירים על כוונתכם להגיע. הרשמה וביטול מאוחר עלולה למנוע ממישהו אחר השתתפות! אנא הירשמו רק כאשר אתם משוכנעים שאתם רוצים ויכולים להגיע. 

(לפרטים על שבת התרגול הנוספת, בויפסנה, ב 7 ביוני 2014 לחצו כאן)

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה