טַנְטְרָה

מבוא לטנטרה

קורס במסגרת מסלול הטנטרה הבודהיסטית

מוביל הטנטרה (טנטרהיאנה, או וג'רהיאנה, או מנטרהיאנה) הוא התרגול המתקדם ביותר במסגרת תרגול המהאיאנה וככזה נסמך על כל הלימוד והתרגול שקדמו לו – החל מהתרגול המשותף למתרגלי הרוח בעלי היכולת ההתחלתית, דרך התרגול המשותף למתרגלי הרוח בעלי היכולת הבינונית וכלה בתרגול של הבודהיסטוות, מתרגלי הרוח בעלי היכולת הגבוהה.

אין צורך להיות בודהיסט כדי ללמוד את המחשבה הבודהיסטית ולתרגלה, אך מכיוון שתרגול הטנטרה הבודהיסטית הוא תרגול מתקדם ביותר – על המתרגלים להיות בודהיסטים (לבקש מקלט בבודהה, בדהרמה ובסנגהה) וגם לקחת על עצמם את נדר הבודהיסטווה, ולעתים (לשם תרגול שתי המחלקות העליונות של הטנטרה) גם את הנדרים הטנטריים.

בקורס הזה יסביר גן גיאצו לה מהו מוביל הטנטרה, מהו ייחודו, מה יתרונותיו; מהן ארבע מחלקות הטנטרה; ואיך עלינו לתרגל טנטרה, תוך הדגשת ההבדל בין התרגול הסוטרי לתרגול הטנטרי.

הקורס ייערך בהדגשה מיוחדת על מדיטציה.

הנזיר המכובד פונצ'וק , המלווה את גן גיאצו בביקורו בארץ , יתרגם את גן לה מטיבטית ישירות לעברית.

*

גן גיאצו היה בין המורים הטיבטים הראשונים שהוזמנו על ידי "ידידי הדהרמה" ללמד בישראל. הוא מגיע לארץ כל שנה ומלמד בעיקר קורסים בפילוסופיה בודהיסטית ומבוא לטנטרה.

צניעותו של גֶן גְיָאצוֹ, הידע הנרחב שלו והיכולת שלו לפשט את החומר המורכב ולהעביר את העיקר הפכו אותו למורה יוצא דופן ואהוב על תלמידי המכון לדיאלקטיקה בודהיסטית שבדָהארָאמְסאָלָה, שם הוא מלמד, כמו גם על תלמידים מערביים שזכו ללמוד אצלו.

*

הקורס יתקיים בקיבוץ יחיעם מיום חמישי אחה"צ ועד לשבת אחה"צ. המשתתפים יתבקשו להיות נוכחים בכל פרק הזמן הזה ובכל הפעילויות שיתקיימו במהלכו.

מכשירי הטלפון, מחשבים וכד' יימסרו למשמרת בתחילת הקורס.

הקורס יתקיים בשתיקה מלאה.

ההרשמה הסתיימה.  

ברוח המסורת הבודהיסטית, המנחים וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

במידה ולא הצלחתם להירשם מכל סיבה שהיא אנא פנו לכתובת מייל זו   dharma.friends.il@gmail.com

ההרשמה תסתיים ב- 8/2/2014

חומרי עיון לאירוע זה

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה