טַנְטְרָה

מבוא לתרגול וג'רסטווה – Introduction to the Practice of Vajrasattva

English is below

לעיתים קרובות אנו עושים פעולות בעלות תוצאות שליליות, כאלו שהיינו מעדיפים להימנע מהן לו הייתה לנו אפשרות בחירה. יחד עם זאת, מפני שהתוצאות האלה לא מתגלות מיד, אין לנו עניין רב בסילוק הפוטנציאל לתוצאות הללו לפני שהן מבשילות.

אם אנחנו יודעים שבלענו רעל, נרצה להיפטר ממנו מיד, לפני שיפעל את פעולתו. נסכים בשמחה לקחת על עצמנו פעולות לא נעימות כמו הקאה.

שיטת ההיטהרות של יישום ארבעת הכוחות ובקשת מקלט בווג'רסטווה היא הרבה יותר נוחה וגורמת לזרעים של הפעולות השליליות שאנחנו נושאים בזרם תודעתנו לאבד את היכולת להבשיל ולתת את תוצאתם.

ביום שישי זה נתבונן בארבעת הכוחות, נלמד איך ליישם אותם, ונעשה יחד פרק תרגול אחד של טיהור וג'רסטווה כדי לחוות את טעם התרגול שנתרגל בשבוע הריטריט.

ההשתתפות פתוחה לכולם.

עבור אלו שלא מכירים את התרגול, מפגש המבוא הוא תנאי מקדים להשתתפות בריטריט וג'רסטווה.

אני לוסנג  – מורה מרתקת, סוחפת ומעמיקה המלווה את עמותת ידידי הדהרמה שנים רבות מאוד. אני לוסנג מעבירה את נושאי הלימוד בצורה אישית, נגישה ומסקרנת ויוצרת קשר בלתי אמצעי עם תלמידיה הרבים – וביקורה הקבוע בישראל הוא אחד מעמודי התווך של ידידי הדהרמה.

לוח הזמנים:

9:00 הרשמה

9:15 שיחת פתיחה

9:30 מדיטציית קשיבות (מיינדפולנס)

9:50-12:00  לימוד

12:00-13:30 ארוחת צהריים

13:30-14:15 מדיסין בודהה פוג׳ה

14:15-14:45 שיחת סיכום, דאנה והפסקת תה

15:00-16:00 תרגול הסאדהנא של וג'רסטווה

נשמח להבאת כיבוד בריא לפינת קפה (עוגיות, פירות, אגוזים ושקדים וכו').

אנו מציעים להביא ארוחה אישית, לא תתקיים ארוחת משותפת.

כמו כן, לא יהיו כלים חד פעמים, אנא הביאו כוס אישית.

Ani Losang – Introduction to the practice of Vajrasattva

We all know that we create actions that will result in consequences that we would not choose, if we had a choice.

Yet, because these consequences do not manifest immediately, we have surprisingly very little interest in eliminating the potentials for these consequences, before they ripen.

If we know we have swallowed poison, we would like to get rid of it immediately. We would even take gladly upon us the uncomfortableness of vomiting.

The method of purification, applying the 4 Opponent Powers and taking refuge in Vajrasattva is much less uncomfortable, to render the seeds that we carry on our mindstream, ineffective.

This Friday we look at what the 4 Opponent Powers are, how to apply them, and will do one session of Vajrasattva purification, in order to get a taste of what we will do in the one-week retreat.

For those who do not know the practice, this Friday introduction is a precondition for participation in the Vajrasattva reatreat.

Schedule:

9:00  registration

9:15  opening talk

9:30  mindfulness meditation

9:50-12:00  teaching

12:00-13:30  lunch break

13:30-14:15  Medicine Buddha practice

14:15-14:45  concluding talk, dana and tea break

15:00-16:00  practice of Vajrasattva sadhana

About donation – please see below.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה ואף הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות במפגשים אלה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב. תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

את התרומה ניתן לבצע באמצעות האתר המאובטח Paypal ע"י לחיצה על Create an Account ומילוי פרטי כרטיס האשראי (בהרשמה חד-פעמית המידע אינו נשמר בשרתי Paypal). אם ברצונכם לקבל קבלה עבור הדאנה, אנא הקפידו בעת ביצוע התשלום בפייפאל לרשום את שמכם ואת הכתובת המלאה למשלוח.

All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet we wish to give a generous Dana to our teacher and also there are some costs to be covered. For that we ask for your donations. After covering the costs all remaining donation will be offered to the precious teacher.
For donating using paypal please press on the button below:

כמו כן ניתן לעשות העברה בנקאית לזכות ידידי הדהרמה, בנק הפועלים סניף היצירה 459, חשבון 11197.

You can also transfer money to:
Dharma Friends of Israel
Bank HaPoalim, branch 459, account number 11197
Swift code: POALILIT
IBAN  IL450124590000000011197

 

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  

בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006. למידע נוסף ורכישה