האימון הבודהיסטי

מעומק הלב – שיחה עם גשה גן גיאצו

בימים הקשים האלה העוברים על כולנו, מורינו היקרים מגלים את חמלתם ואהבתם כלפינו, שואלים לשלומנו ומציעים בנדיבותם להיפגש איתנו גם אם מרחוק.

אחד ממורינו המוערכים והוותיקים ביותר, גֶשֶה גֶן גְיָאצוֹ, שהה במהלך החודשים האחרונים בריטריט בנפאל וחזר להודו אך לפני ימים ספורים. גן לה שמע על פרוץ המלחמה בישראל והרבה לקרוא עליה, וכשהגענו לבקרו שאל בפרוטרוט לשלומם של ידידי הדהרמה אותם הוא מכיר שנים רבות, ואף נאות לקיים עם כולנו שיחה.

גֶן גְיָאצוֹ לה ייפגש איתנו בשיחת זום אינטימית ומחבקת ביום שבת 28.10.23 בשעה 13:30.

בשיחה הזו יציג גן לה את מחשבותיו, ולאחר מכן נוכל אנחנו לשתף את תחושותינו על המצב בו אנו שרויים, לתהות האם מלחמה ודהרמה יכולות להשתלב בזמנים שכאלה, כיצד ניתן להתגבר על פחד, האם נרצה לסלק את האיבה, לשאול בעצת גן גיאצו ולערוך יחד שיחה פתוחה וכנה מעומק הלב.

הנזיר קארצון (יקי פלט) הסכים בנדיבותו הרבה לתרגם את המפגש מטיבטית לעברית.

גֶן גְיָאצוֹ היה אחד המורים הבכירים והמעמיקים במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית בדהרמסאלה שבהודו עד לשנת 2018, אז פרש לגימלאות. צניעותו של גֶן גְיָאצוֹ, הידע הנרחב שלו והיכולת שלו לפשט את החומר המורכב ולהעביר את העיקר הפכו אותו למורה יוצא דופן ואהוב על תלמידי המכון לדיאלקטיקה בודהיסטית, כמו גם על תלמידים מערביים שזכו ללמוד אצלו.

גן גיאצו היה בין המורים הטיבטים הראשונים שהוזמנו על ידי "ידידי הדהרמה" ללמד בישראל. מאז ועד לשנת 2016 גן גיאצו לה הגיע ולימד בישראל מידי שנה – ואז החליט להפסיק ללמד ולהתמסר לתרגול אישי. במהלך ביקוריו הרבים קשר גן לה קשרים קרובים מאוד עם רבים מבינינו, ואף ביקר פעמים רבות את חברי הדהרמה שמתגוררים בעוטף עזה.

כאמור, המפגש המקוון יתקיים ביום שבת 28.10.23 בשעה 13:30 (שעון ישראל) ויימשך כחצי שעה עד שעה.

אנו מבקשים מכם להצטרף לפגישה כעשר דקות לפני מועדה הרשמי כדי שנוכל להתחיל את המפגש עם גן גיאצו בדיוק בשעה המיועדת.

המפגש יתקיים באמצעות אפליקציית הזום, בלינק הבא:

https://us02web.zoom.us/j/89625554956

סיסמה: gyatso

 כולנו מוזמנים!

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה