פסיכולוגיה בודהיסטית

מפגש דהרמה – האם לדאוג לעצמי או לאחרים?

האם לדאוג לעצמי או לאחרים?

כל היום, ובעצם כמעט כל החיים אנחנו דואגים לעצמנו- לקבל מה שאנחנו רוצים, שיהיה לנו בית גדול ויפה, שנהיה בריאים ויפים, שיאהבו ויכבדו אותנו ועוד… אך האם זה מביא לנו אושר?

על פי הראיה הבודהיסטית, רק כשנפנה את תשומת הלב שלנו לאחרים, ונדאג להם, זה יביא להם ולנו את הטוב שאנו מחפשים: טוב לנו ולכל העולם. הדאגה האלטרואיסטית לאחרים נקראת בודיצ'יטהתודעה השואפת להארה מלאה.

 ♣ ♣ ♣

מפגש בהנחיית הנזירה הבודהיסטית רובינה 

 יום שלישי ה – 23 בינואר מ 18:30 עד 21:00

במועדון הוותיקים צוותא, מושב עין הבשור

הנזירה האוסטרלית רובינה קורטין ידועה כבעלת גישה ייחודית ללימודי הדהרמה: אנרגטית, ישירה ובעלת חוש הומור.  עד 1987 ניהלה את הוצאת הספרים Wisdom, ולאחר מכן כיהנה כעורכת הראשית של עיתון הארגון FPMT “Mandala” . בשנת 2000 פרשה מתפקידיה אלה כדי להקדיש זמן רב יותר ללימוד תלמידים במרכזים בודהיסטים ברחבי העולם. כמו כן שימשה כמורה הראשית בטושיטה והקימה פרוייקט ייחודי לתמיכה רוחנית באסירים כשהיא עצמה עוברת בין בתי סוהר ומעבירה לימודי דהרמה לאסירים.

המפגש יכלול הרצאה, וזמן לשאלות ותשובות.

ההרצאה באנגלית עם תרגום לעברית

לפרטים נוספים עירית: 054-7917051

  ♣ ♣ ♣

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה