האימון הבודהיסטי

מקומו של הלימוד הפילוסופי בתרגול הבודהיסטי

הבודהיזם עושה שימוש נרחב בניתוח הנפש והמציאות על מנת לנסות ולבצע התמרה משמעותית בתודעה. כך מייצר הבודהיזם שיטות לימוד עניפות ותובעניות, להן היבטים אינטלקטואליים או סכולאסטיים (שיטת לימוד העושה שימוש  בהיגיון ככלי למתן תשובות לשאלות פילוסופיות) מובהקים, ואשר יחד עם זאת אמורים להניע תהליכים משמעותיים מבחינה אישית ודרמטיים מבחינת השלכתם על הלומד או הלומדת.

התרגול הבודהיסטי מורכב משלושה שלבים: לימוד נושא מסוים, הרהור בחומר הנלמד ומדיטה עליו. בעזרת שלבים אלו משיג המתרגל חוויה משנת תודעה. באופן אידיאלי, הלימוד אמור להיות מיושם במדיטציה בכדי ליצור את השפעתו המיטבית. יחד עם זאת, המעבר של הבודהיזם למערב הקרין על אופן התרגול הבודהיסטי המסורתי ולא מן הנמנע כי נדרשים חידוד והבנה של המשמעות והחשיבות של כל אחד משלושת השלבים הללו.

בהרצאתו יבחן כבוד סאקיה טריזין נושאים אלה ואחרים הקשורים במקומו של הלימוד בתהליך הטרנספורמטיבי שהבודהיזם, ובמיוחד זה הטיבטי, מבקש לחולל.

♦♦♦

האירוע יתקיים בשיתוף עם החוג ללימודי אסיה, באוניברסיטה העברית, ירושלים

התכנסות בשעה 16:00

התחלה 16:30  סיום 18:00

ההרצאה תהיה באודיטוריום בבניין מנדל באוניברסיטה, קמפוס הר הצופים, ירושלים

♦♦♦

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות באירוע זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף באירוע לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

♦♦♦

אין צורך בהרשמה מוקדמת

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה