פסיכולוגיה בודהיסטית

ריפוי הרגשות העוכרים – סדנאת דהרמה בעברית יחד עם בועז עמיחי

  • תאריך: 18.02.2010
  • תאריך סיום: 20.02.2010
  • מורה: בעז עמיחי  
  • מקום: קיבוץ תובל, מעל לכרמיאל

18-20.2.10 | סוף שבוע של התבוננות ברגשות השליליים אשר מסעירים את תודעתנו, גורמים סבל וכאב לנו ולסובבים אותנו – ובאפשרות לרפא אותם| קיבוץ תובל

נבדוק מהן אותן אמוציות המוגדות כ"רגשות עוכרים" – הכעס, ההשתוקקות, הקנאה, הפחד וכדומה, מה מוליד אותן, האם אנחנו מוכנים לוותר עליהם או שמא אנו זקוקים להם כדי להניע את עצמנו קדימה. במקביל נבדוק גם איך זה לחוות תודעה שקטה ורגועה, אוהבת וחומלת.

סוף השבוע מיועד למפגש חוויתי, כן ופתוח עם התודעה שלנו. הבסיס ללימוד יהיה תפיסת התודעה על פי הבודהיזם הטיבטי. נבחן את תודעתנו בעזרת מדיטציות שקטות ומונחות ונלמד מגוון של טכניקות מדיטטיביות שישמשו לנו כארגז כלים במצבים של סערת הנפש.

ככל פעילויות ידידי הדהרמה, גם סוף שבוע זה ניתן במתכונת של דאנה (נדיבות לב), כאשר כל משתתף משאיר את תרומתו לכיסוי ההוצאות וכמתת למורים בסוף הקורס.

הסדנה תועבר בעברית, וינחו אותה:

בעז עמיחי – מתרגל בודהיזם טיבטי מזה כעשרים שנה, מלמד בודהיזם באוניברסיטת תל אביב, מנחה קבוצות וסדנאות.

שושנה כהן – פסיכולוגית קלינית, מתרגלת בודהיזם טיבטי מזה כחמש עשרה שנה.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (1)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה