מדיטציה

סדנת שמטהה (שהייה בשלווה)

  • תאריך: 01.01.2016
  • תאריך סיום: 2.1.2016
  • מורה: גלן סוונסון  
  • מקום: נווה שלום
סדנת מדיטציה

תרגול שמטהה הוא תרגול של טיפוח תודעה ממוקדת, צלולה ורגועה. התרגול הזה הוא חיוני אם נרצה להכניע ולרפא את תודעתנו המוטרדת והבלתי נשלטת, להיות אדונים לתודעתנו. שמטהה משמשת גם כבסיס חיוני שמעצים את כל התרגולים האחרים כמו ויפאסנה, טוב-לב אוהב וחמלה.

במהלך סדנה זו בת היומיים נציג את התרגול הזה תחילה באמצעות תיאור האיכויות שיש לפתח, הנושאים שבהם יש להתמקד, הכלים שיש להשתמש בהם והפגמים שיש להתגבר עליהם.

אחר כך נתרגל מדיטציות שונות של שמטהה, באמצעות שלוש שיטות שנמצא שהן יעילות עבור אנשים שחיים בעולם המודרני. שלוש השיטות הן קשיבוּת (mindfulness, נתינת דעת) לנשימה, התעמקות התודעה במצבה הטבעי ומודעות למודעות.

לבסוף נתבונן כיצד נוכל למזג את תרגול השמטהה שלנו בחיי היומיום כך שנוכל לממש את יתרונות התרגול הזה במלואם.

הקורס יתקיים בשפה האנגלית

הקורס בשתיקה מלאה

הקורס ללא לינה

♦♦♦

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה