פסיכולוגיה בודהיסטית

סוד האושר – שיחת דהרמה

  • תאריך: 14.02.2017
  • תאריך סיום: 14.02.2017
  • מורה: גשה דורג'י דמדול  
  • מקום: קמפוס ברושים, אוניברסיטת ת"א

מפגש לימוד בהנחיית גשה דורג'י דמדול 

סוד האושר

יום שלישי  14 בפברואר, במכללת ברושים, תל אביב , בשעה 18:00

בהשתתפות מורים מקבוצות הדהרמה השונות

לכל אחד יש את הזכות להיות מאושר. למרבה המזל, מקור האושר אינו רחוק מאתנו. הוא בתוכנו. חוק תלות הגומלין הוא הבסיס לסיבתיות שבין מקור האושר והתוצאה של אושר. בדיוק כפי שהאושר הוא מה שהתודעה חווה, כך גם מקורות האושר מצויים בתוך התודעה עצמה. ביכולתנו למצות מתוכנו את הגורמים של האושר בעזרת שמחה וחוכמה.

הבודהה אמר ב"סוטרת הלקט השיטתי של הדהרמה":

ההארה אינה מוענקת על ידי מישהו;

ההארה גם אינה מוחזקת על ידי מישהו אחר;

מימוש האיכויות שבתוכך,

הוא ההתעוררות של ההארה.

כיצד נוכל להגיע למצב כזה של אושר מתמשך, בר קיימא? מהו סוד האושר הזה?

דמיין שאתה נמצא בגן רחב ידיים ויפה, אבל בחשיכה גמורה. אף כי אתה נמצא בגן הנפלא ביותר אינך יכול ליהנות ממנו. הסיבה ברורה: אין אור. כמו שאי היכולת ליהנות מהגן היא בגלל חוסר אור, כך גם כל הקשיים והסבל הם בגלל חשכת הבורות. רק באמצעות אור החוכמה אפשר לסלק את חשכת הבורות.

נוסף על כך, אם האור שהבאנו קטן כאורו של נר, נוכל ליהנות ממראה של פרח או שניים, לא נראה את כל הגן היפה. רק אור חודר, כמו אור השמש, יאפשר לנו ליהנות מכל הגן הנפלא. כך גם אור החוכמה שנביא צריך להיות אור חודר. מה שהופך את אור החוכמה לחודר הוא האהבה האוניברסלית שחובקת את כל היצורים.

בקצרה, המורשת של מורי הרוח הגדולים מנלאנדה מתמצית בפיתוח החוכמה לראות את כל הדברים כדמויי חלום בהקשר של תלות גומלין של כל התופעות; ובאהבה לא מותנית שחובקת את כל היצורים האחרים עד אחד, וכך מוחקת את כל מחשבות הזדון. כך נשיג שלווה ואושר תמידיים לעצמנו, למשפחתנו, משפחת כל בעלי התודעה, ולסביבתנו.

♣♣♣

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

♣♣♣

האירוע כלו מאורגן בשיתוף פעולה של בי"ס פסיכו-דהרמה בקמפוס ברושים, קבוצת בודהיזם בישראל, עמותת תובנה, מרכז גוף נפש ועמותת ידידי הדהרמה, המארחת את גשה דורג'י דמדול בביקורו בישראל

להרשמה לחצו כאן

צילום:מיכל בן שחר

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה