סוטרות ותפילות

מפגש דהרמה – סוטרת וימאלקירטי כפי שלימד דזונגסאר קהיינצה רינפוצ'ה

  • תאריך: 14.08.2015
  • תאריך סיום: 15.08.2015
  • מורה:
  • מקום: קריית אונו

וִימָאלָקירטִי – כך מספרת הסוטרה ומדגישה – היה סוחר עשיר שאינו נזיר, שחי בתקופתו של בודהה שאקיאמוני. תודעתו היתה רחבה כמו הים, נדיבותו רבה, והוא היה בעל סגולות רוחניות גבוהות.

מסיבותיו-הוא היה וִימָאלָקירטִי מבקר בבתי מרזח, שותה אלכוהול וכנראה אף פוקד בתי זונות; הוא היה אהוב מאוד על תושבי עירו וואִישַאלִי אך סגולותיו עוררו בהם גם יראה רבה.

בפרק הזמן אותו מתארת הסוטרה – היה חולה.

אנשים באו לדרוש בשלומו מעשרת הכיוונים, אך וימאלקירטי תהה מדוע לא הגיע לבקרו ולו איש אחד מהקהל הגדול שהתאסף במטע עצי המנגו שבקצה השני של העיר –אלפי בודהיסטוות, ארהאטים ונזירים ששהו שם יחד עם בודהה שאקיאמוני.

הבודהה, כמובן, ידע זאת. הוא ביקש מתלמידיו המסורים שהיו בעלי סגולות רוחניות גבוהות מאוד ללכת ולבקר את וימאלקירטי, אך כל אחד בתורו סירב וכסיבה לסירובו סיפר את פרטי המפגש שהיה לו עם וימאלקירטי – בו עלו סוגיות רבות משמעות שהותירו אותו נכלם וחסר תשובות לדברי וימאלקירטי.

וכך עוברת הסוטרה ומעלה לדיון מרתק ומפורט נושאים שונים המהווים את עיקרי הפילוסופיה הבודהיסטית, תוך שהבודהה ופמלייתו מגיעים לביתו הריק של וימאלקירטי ומתדיינים איתו עד ל"סוף הטוב", בו וימאלקירטי – הסוחר שאינו נזיר – נמנה בנשימה אחת עם הבודהיסטוות ומאפשר לנו מוסר השכל מפתיע…

+++

דזונגסאר קהיינצה רינפוצ'ההוא מורה בודהיסטי מרתק ולא שיגרתי ששיעוריו זוכים לביקוש רב בקרב אלפי תלמידים ומתרגלים ברחבי העולם. רינפוצ'ה מוכר גם בזכות היותו בימאי קולנוע מוכשר [מסרטיו: הגביע, נוסעים וקוסמים, ברכה].

בחודש אפריל 2015 לימד דזונגסאר קהיינצה רינפוצ'ה את סוטרת וימאלקירטי ב"פארק הצבאים" בביר, הודו, בפני כ- 200 משתתפים.

בדרכו הציורית-קולנועית החייָה רינפוצ'ה בפני המשתתפים את הסוטרה המדהימה הזו והציג אותה, בהומור מדבק ובחוכמה מפעימה, כמו תסריט עשוי היטב -תוך שהוא סוקר ובוחן את הסוגיות הבודהיסטיות ומציף אותן לדיון ולהרהור.

+++

בשני מפגשי דהרמה נקשיב יחד להקלטת שיעוריו של רינפוצ'ה, נאכל לנו ארוחת צהריים משותפת ונעימה, ואף נתדיין עליהם בשמחה.

ובטוחים שגם כאן, כמו בסרט טוב ממנו יוצא הצופה עם טעם של עוד, יתרחב הלב [והתודעה] ויתמלא…

 

אנו ממליצים לעיין לפני הגיעכם בסוטרה המצורפת כאן, ולכל הפחות להביאה עימכם (במחשב, טאבלט, או כמסמך מודפס…)

מתי: מפגשי הדהרמה יתקיימו ב- 14,15 באוגוסט 2015 בין השעות 16:00 – 10:00.

 

למי מיועד: לכל חובבי סיפורים מרתקים בעלי אוריינטציה בודהיסטית. רינפוצ'ה לימד באנגלית מאד מובנת וברורה.

מה להביא: מנה לארוחת צהריים משותפת צמחונית, כיבוד קל משותף, כרית ישיבה, שַל, מחברת ועט [למעוניינים].

שימו לב, בשונה ממה שפורסם בתחילה, המפגש יתקיים בקריית אונו

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (1)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה