האימון הבודהיסטי

סופשבוע על ארבע האמיתות ותרגול ארבע הקשיבויות

הנזיר קארצון מתאר בקצרה את נושא הקורס

כמו כן ניתן לעשות העברה בנקאית לזכות ידידי הדהרמה, בנק הפועלים סניף היצירה 459, חשבון 11197.

ארבעים ותשעה יום אחרי שהבודהה הגיע להארה, הוא פנה לקבוצה קטנה של תלמידיו הראשונים ותיאר בפניהם את התובנות אליהן הוא הגיע. הוא סובב את גלגל הדהרמה בפעם הראשונה ולימד אותם את השיעור הראשון – את ארבע האמיתות. כל השיעורים שהבודהה לימד במשך כארבעים וחמש שנה, עד יום מותו, נכללים בארבע האמיתות: סבל אמיתי, מקורות אמיתיים, היפסקויות אמיתיות ודרכים אמיתיות.

שער הכניסה לתרגול הבודהיסטי הוא בקשת מקלט בבודהה, בדהרמה ובסנגהה. רובנו לא נולד למשפחה בודהיסטית או לרקע שכזה. אם בשלב מסוים בחיינו נשקול ללכת בדרך הבודהיסטית, כדאי יהיה לעשות זאת בהבנה מלאה של הבסיס לבקשת המקלט – הבנה של ארבע האמיתות.

כדי להבין באופן מעמיק יותר את ארבע האמיתות ולהפוך אותן למשקפיים דרכן ניתן להתבונן במציאות חיינו, הבודהה לימד טכניקת המדיטציה שנקראת ״ארבע הקשיבויות״ (Four Close Placements of Mindfulness): קשיבות לגוף, לתחושות, לתודעה ולתופעות. במהלך סוף השבוע נחקור את ארבע האמיתות בשילוב של תרגולי מדיטציה מתוך ארבע הקשיבויות.

הקורס מיועד לתלמידים וותיקים ולתלמידים חדשים כאחד.

 

הנזיר קארצוּן (יקי פלט), חבר אהוב, מורה ומתרגל מסור, בעל ידע נרחב ויכולת מרשימה ללמד את נושאי הלימוד המורכבים באופן בהיר, מרתק, סדור ועטוף בהומור.

הנזיר קארצוּן תרגם ולימד שיעורים בפילוסופיה בודהיסטית במשך שנים רבות במכון צ'נרזיג ללימוד ותרגול בודהיזם טיבטי (Chenrezig Institute), המרכז הבודהיסטי הגדול ביותר בחצי הכדור הדרומי, לאחר שסיים בהצלחה את תוכנית הלימודים המתקדמת של המכון. שמו נכלל ברשימת המורים המורשים ללמד במרכזי FPMT ברחבי העולם.

פרטים נוספים על הנזיר קארצון ניתן לקרוא כאן.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה ואף הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות במפגשים אלה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב. תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

את התרומה ניתן לבצע באמצעות האתר המאובטח Paypal ע"י לחיצה על Create an Account ומילוי פרטי כרטיס האשראי. אם ברצונכם לקבל קבלה עבור הדאנה, אנא הקפידו בעת ביצוע התשלום בפייפאל לרשום את שמכם ואת הכתובת המלאה למשלוח.

כמו כן ניתן לעשות העברה בנקאית לזכות ידידי הדהרמה, בנק הפועלים סניף היצירה 459, חשבון 11197.

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה