מדיטציה

שבת דהרמה – מיינדפולנס

shamatha_lg

בשבת ה-6 ביוני 2015 נקיים שבת דהרמה – תרגול נתינת הדעת עם הנזירה סנגייה קהאדרו בנווה שלום.   

בשבת דהרמה זו נמשיך לתרגל 'נתינת הדעת' (מיינדפולנס) כפי שהוסבר בשבת הדהרמה הקודמת .(לטובת מי שלא השתתף , הנחיות התרגול תינתנה גם הפעם).

לאחר מכן נרחיב את חקירת התודעה , נתבונן מהי התודעה, איזה מצב תודעה הינו מיומן [skillful] (או חיובי) ואיזה מצב תודעה הינו לא מיומן [unskillful] (או שלילי).

כמו כן נתחיל לחקור שיטות מעשיות בעזרתן נוכל לפתח  את מצבי התודעה המיומנים המשרים שלווה ושמחה, ולצמצם את מצבי התודעה הבלתי מיומנים, אלה שמפריעים לנו.

  *********      

 הנזירה והמורה סנגייה קהאדרו   שוהה בארץ במסגרת פרוייקט "רוח אדם" ומלמדת אותנו בשתי שבתות דהרמה. הראשונה התקיימה ב-11.4.15 ובזו המיועדת ל- 6.6.2015

 הנזירה שכתבה את הספר "How to Meditate"  המשמש כנר לרגלי אלפי מתרגלים ברחבי העולם, תביא אלינו לשבת דהרמה משותפת, את ידיעותיה, נסיונה והשראתה .

*********

"אין שום דבר שלא נעשה קל יותר עם ההרגל…" (שנטידווה)

נתינת הדעת (Mindfulness) – הינו מצב תודעה פתוח, ממוקד, צלול, דרוך, ערני, אותו מנסים לטפח באופן טבעי, אורגני. זה ההיפך ממצב תודעה עמום, מוסח, מרחף או לחילופין מתוח, מודאג, מלא פחד.

תודעה סגורה הינה  מצב תודעה שאינה מתפקדת, ומוסחת כל הזמן. ע"י השקטת הסחות הדעת ובאמצעות ישיבה ראוייה ונינוחה נפתח תודעה פתוחה וצלולה.

*********

ידידי הדהרמה ,בהתייעצות ובהנחיית הנזירה סנגייה קהאדרו, שמחה להודיע על פתיחת מסלול לימוד נוסף שיהיה ייחודי ושונה ממסלולי הלימוד הקיימים שלנו.

במרץ 2015 יצאה לדרך תוכנית "רוח אדם" שהינה תוכנית להכשרה פסיכואנליטית-בודהיסטית בראשותו של רענן קולקא שחלם, יזם, רקם והוציא לפועל. כחלק מההכשרה הפסיכואנליטית-בודהיסטית, יוזמנו לארץ וילמדו מורים בודהיסטים וותיקים, שכולם בוגרי תוכנית המאסטר של  FPMT. כל אחד ממוריי התוכנית יגיע לארץ לסימסטר אחד או יותר, כשבראש צוות המורים עומדת הנזירה והמורה סנגייה קהאדרו.

המסלול "התמרת התודעה"  יילמד ע"י מורי "רוח אדם" שיגיעו ארצה ושבת זו מהווה פתיחה למסלול החדש.

מסלול זה יכלול 1-2 שבתות דהרמה עם כ"א ממורי 'רוח אדם', בהתאם ללוח הזמנים של המורה  ושל ידידי הדהרמה .

פרטים נוספים לגבי תוכנית המסלול יפורסמו בהמשך.

 

למי התרגול המשותף מתאים?

בין אם אנו מתרגלים באופן רגיל או מידי פעם,

בין אם תרגלנו בעבר והפסקנו

ובין אם אנו רק רוצים להתחיל לתרגל,

לרובינו הגדול,

החזרה על הנחיות המדיטציה והתרגול המשותף עוזרים ללמוד, לרענן את מה שלמדנו בעבר ומעניקים לנו הזדמנות להתנסות בחוויה של תרגול משותף, בהשראת המורה והסנגהה ובאווירה תומכת ומהנה.

השבת תתנהל באנגלית ותהיה בשתיקה מלאה

*********

לו"ז

הגעה 09:00 Arrival
שיחת פתיחה 09:30 Manager Talk
שיעור 10:00-11:00 Teaching
הפסקה 11:00-11:30 Break
מדיטציה 11:30-12:10 Meditation
הפסקה 12:10-12:20 Break
שיעור 12:20-13:00 Meditation
ארוחת צהריים משותפת 13:00-14:00 Lunch
שיעור 14:00-15:00 Teaching
מדיטציה 15:00-15:30 Meditation
הפסקה 15:30-16:00 Break
מדיטציה 16:00-17:00 Meditaion
שיחת סיכום ודאנה 17:00-17:30 Manager Talk
סיום 18:00 Cleaning & Goodbye

*********

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בשבת זו הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

 

 

 

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

Be Your Own Therapist - Venerable Robina Courtin

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה