מדיטציה

"שלבי הביניים בדרגות המדיטציה" – Stages of Meditation

  • תאריך: 14.04.2006
  • תאריך סיום: 19.04.2006
  • מורה: גֶשֶה להאקדור  
  • מקום: קיבוץ תובל, מעל לכרמיאל

קורס בתובל מיום ו' 14.04.06 עד יום ד' 19.04.06

המורה הרוחני הגדול   קאמאלאשילה (Kamalashila) חי במאה ה-9. הוא הוזמן על ידי מלך טיבט כדי ללמד ולתקן כמה אי הבנות בתורה הבודהיסטית שהתעוררו באותה עת בטיבט. ושם חיבר טקסט זה. קאמאלאשילה פותח את הדלת  לפילוסופיה הבודהיסטית ולתרגול המדיטציה ברמות השונות. באופן בהיר ותמציתי הוא עובר על כל הנושאים העיקריים שהתורה הבודהיסטית מלמדת. מפיתוח החמלה ועד לחכמה המבינה ריקות, באמצעות שיטות שונות של מדיטציה. שתי המדיטציות העיקריות הן מדיטציה חד נקודתית ומדיטציה אנליטית, שבעזרתן אפשר לאמן את התודעה ולהגיע למצבי תודעה חיוביים ולזנוח את השלילים (כמו רגשות עוכרים ואי הבנת המציאות כפי שהיא). ה"ק הדלאי לאמה שלימד טקסט זה חושב שיש חשיבות רבה בלימודו משום שהוא מהווה בסיס לידיעת הבודהיזם ויכול לשמש מפתח ללימוד כתבים בודהיסטים רבים אחרים. לטקסט המלא שלושה חלקים. אנו נלמד את החלק האמצעי, "שלבי הביניים בדרגות המדיטציה".

 

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה