האימון הבודהיסטי

תרגול ארבעת היסודות של הקשיבות (מיינדפולנס): התמודדות עם רגשות עוכרים

  • תאריך: 13.07.2018
  • תאריך סיום: 14.07.2018
  • מורה: גשה דורג'י דמדול  
  • מקום: כפר מונאש, מרכז טל הדר

הקשיבות, נתינת הדעת (Mindfulness), מהווה את הבסיס לכל תרגול מדיטציה – מדיטציית שמטהה (שהייה בשלווה), מדיטציית ויפאסנה, מדיטציות אנליטיות ועוד. הקשיבות מתבססת על ארבעה יסודות: קשיבות לגוף, קשיבות לתחושות, קשיבות לתודעה וקשיבות לדהרמות.

באמצעות תרגול ארבעת היסודות של נתינת הדעת נפתח תודעה יציבה, מקורקעת, פתוחה, חדה, צלולה ונינוחה. עם תודעה כזאת נוכל בקלות לעסוק בדהרמה– באמצעות הקשבה/לימוד, הרהור ומדיטציה – שמיעת רעיון, הרהור ברעיון כדי להבינו, והשגת היכרות עם הרעיון עד שהוא נטמע בנו לחלוטין, נעשה חלק מאתנו.

במהלך הקורס הזה גשה דורג'י דמדול-לה ידון אתנו במשמעות של קשיבות, בכל אחד מארבעת היסודות שלה ובאופן בו הקשיבות (מיינדפולנס) יכולה לשמש ככלי בהתמודדות היומיומית שלנו עם רגשות טורדניים המעכירים את תודעתנו בחיי היומיום.

כל שיעור יורכב מהסברים, דיונים ויכלול גם מדיטציות מודרכות, כדי שכל משתתף יוכל לפתח ולהעמיק את החוויה האישית שלו של תרגול הקשיבות, ויוכל להמשיך בכך גם בתרגול היומי שלו אחרי הקורס.

♦♦♦

הקורס יתנהל באנגלית.

ניתן להשתתף גם ביום אחד בתנאי שמדובר מתחילת היום ועד סופו. שעות הקורס 09:30-16:30

נשמח להבאת כיבוד לפינת קפה (עוגיות, פירות, אגוזים ושקדים וכו').

אנו מציעים להביא ארוחה אישית. לא תתקיים ארוחת משותפת.

זמן הגעה וסיום

שישי 09:00-17:30

שבת 09:00-18:00

♦♦♦

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

♦♦♦

ההרשמה הסתיימה

 

צילום: מיכל בן שחר

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה