בודהיזם א-ת

שבת דהרמה – תרגול מדיטציית שמטהה

השבת במסגרת התוכנית בודהיזם א-ת

הינכם מוזמנים לשבת דהרמה לתרגול מדיטציית שמטהה [ריכוז], בשילוב לימוד והעמקה בנושא "קיום אנושי יקר ערך ומסירות לדרך" – בהנחיית ליאורה פרייס.

השבת היא חלק מהתכנית הרב שנתית "בודהיזם מאלף ועד תו", ופתוחה לכלל מתרגלי הדהרמה המעוניינים להצטרף לתכנית.

לצפיה בפרטי התוכנית ולהצטרפות לחצו כאן

♣♣♣

במחצית הראשונה של המפגש נתרגל יחדיו את מדיטציית השמטהה, מדיטציית ריכוז על אובייקטים שונים – הנשימה, מיינד ומודעות שקטה.
ובמחצית השנייה של המפגש נחזור ונעמיק בנושא "קיום אנושי יקר ערך ומסירות לדרך", מתוך הקורס בו לימדה אותנו הנזירה אני לוסנג ואותו ניתן לשמוע כאן.
בשבת דהרמה זו נלמד ונמדוט כיצד לפתח הערכה לקיומנו הנוכחי כבני אנוש. ניווכח לדעת עד כמה נדיר, ארעי ושברירי מצב זה – מתוך מטרה לנהל את חיינו בדרך משמעותית.
אנו נולדים כתינוקות אל עולם מורכב הכולל חולי, זקנה ומוות. בדרכנו ובחוויותינו אנו נפגשים עם סוגי סבל שונים, מנסים להימנע מהם ולהשיג אושר מתמיד – ומתוך תפיסותינו השגויות אנו מנסים לצבור את כל מה שלדעתנו יוכל להעניק לנו אושר: כסף ורכוש, מוניטין, תשבחות וכו'. אנו מפתחים מנעד רגשות הקרויים "רגשות עוכרים", מבצעים פעולות מתוך המוטיבציה המונעת מרגשות אלה ולא ערים לקשר הישיר בין הפעולה לתוצאה.
מה יקרה בעת מותנו, שמועדו אינו ידוע אך בואו וודאי? האם נוכל לקחת את כל מה שצברנו? האם הם אלה שיגרמו לנו אושר? מדוע קיומנו האנושי כבני אדם הינו יקר ערך יותר ממה שאנחנו חושבים וכיצד אנחנו יכולים לנצל הזדמנות זו, בה נולדנו כבני אנוש?
על שאלות אלה ועוד נדבר ונעמיק במפגש מרתק זה.
*
שבת הדהרמה מיועדת למתרגלים חדשים המעוניינים להצטרף לתכנית "בודהיזם מאלף ועד תו", וכמובן גם למתרגלי התכנית הוותיקים. יחד נחזור ונעמיק בנושא הלימוד ונתרגל בצוותא, באווירה הנפלאה שמאפיינת את מפגשינו.
חלקה הראשון של שבת הדהרמה יתקיים בשתיקה מלאה.

♣♣♣

התכנסות והרשמה: 9:30   סיום: 16:30

נשמח לכיבוד בריא ככל הניתן לפינת קפה (עוגיות, פירות, שקדים ואגוזים וכדומה)

לא תתקיים ארוחה משותפת. אנא דאגו לעצמכם לארוחה קלה.

♣♣♣

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות במפגש זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למנחה.

 

ההרשמה הסתיימה

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה