האימון הבודהיסטי

Alone But Together : Practice Day on Tong Len – לבד אבל ביחד : יום תרגול טוֹנְג-לֵן

English is below

מניסיוננו האישי כולנו חווים בתקופות שונות של חיינו רגעים של פחד, של תחושת בדידות, של אובדן הדרך וחוסר תקווה. ברגעים האלה נדמה לנו כאילו העולם כולו סוגר עלינו, שהרגעים הקשים שלנו גדולים מכאביו של הזולת – ושאין לנו את הידע והדרך להתמודד איתם.

כיצד נוכל להתמודד לבד עם קשיינו ואולי אף למצוא בהם הזדמנות והקלה?

תרגול טוֹנְג-לֵן (נתינה וקבלה) הינו תרגול בודהיסטי שמאפשר לנו להשתמש במשהו לא נעים ולהפוך אותו למשהו מועיל; לקחת אלינו את סבלו של הזולת ולזקק ולהתמיר אותו לחיוביות ולאושר מתמשכים, אותם נשלח אל הזולת בחזרה. לא רק שהתרגול יעזור לנו עכשיו, הוא יעזור לנו גם בדרכנו אל העֵרוּת השלמה [ההארה] – זו שרואה את המציאות באופן ישיר ונכון.

בעולמנו שהידרדר לכאוס ולחשיכה, עמוס באגרסיביות ופירוד שהופכים את חיינו לסוג של קרב הישרדות, נוכל לאמן את תודעתנו בעזרת השיטה של טונג-לן כדי להתחבר בלב פתוח אפילו עם אלה שבדרך כלל אנחנו נמנעים מליצור איתם קשר. בזמנים של מגיפה וסגרים זה באמת עוזר.

רוב הזמן יש לנו תחושת "עצמי" בדויה ומוגזמת שנוהגת לשים את צרכינו בראש סדר העדיפות ומסתירה את המרכיבים הטבעיים שבתודעתנו כמו אהבה, חמלה וחכמה – שלעיתים נשכחו מאיתנו. כל עוד אנחנו פועלים מהמקום הזה בו אנו רואים את עצמנו כמרכז העולם, לא נוכל להיות האדם שנרצה להיות, לא נוכל לתפקד כהלכה ולחיות על-פי ערכינו, ונמשיך לחוש מנותקים מעצמנו, לא אהובים, בלתי נראים, אפופי בדידות.

איך נוכל להפחית את תחושת הבדידות שלנו ואפילו לסלקה כליל? בעזרת קשיבות (מיינדפולנס), חמלה וויזואליזציה.

בשישי דהרמה זה, מורתנו האהובה אני לוסנג תלמד, תסביר ותנחה אותנו בשיטת המדיטציה על טונג-לן, שתאפשר לנו לפתוח את הלב, להיזכר בחמלתנו ואהבתנו הטבעיים, ליצור קשר בריא ובטוח עם כל האחרים, ולזכור שגם אם אנחנו לבד – אנחנו תמיד ביחד.

אני לוסנג  היא מורה מרתקת, סוחפת ומעמיקה המלווה את עמותת ידידי הדהרמה שנים רבות מאוד. אני לוסנג מעבירה את נושאי הלימוד בצורה אישית, נגישה ומסקרנת ויוצרת קשר בלתי אמצעי עם תלמידיה הרבים, וביקוריה בישראל הן מעמודי התווך של ידידי הדהרמה.

לו"ז שישי דהרמה:
10:00 – 9:30        התכנסות והרשמה
10:15 – 10:00             שיחת פתיחה
11:30 – 10:15          שיעור+מדיטציה
12:00 – 11:30                      הפסקה
13:00 – 12:00         שיעור + מדיטציה
14:00 – 13:00             ארוחת צהריים
15:00 – 14:00       מדיסין בודהה בזום
15:30 – 15:00                       הפסקה
16:30 – 15:30                  דיון קבוצתי
17:30 – 16:30   מדיטציה ושיחת סיכום

אנא לתשומת לבכם:
* בהתאם להחלטת משרד הבריאות המפגש פתוח לכל ולא נדרשת עמידה בתנאי התו הירוק.
* תדרש עטיית מסכות באולם.
* נשמח לכיבוד בריא ככל הניתן לפינת קפה (עוגיות, פירות, שקדים ואגוזים וכדומה).
* לא תתקיים ארוחה משותפת. אנא דאגו לעצמכם לארוחת צהריים קלה.

  • בבקשה תביאו כוסות לשימושכם. לא יהיו כוסות חד פעמיות
  • אנא הביאו איתכם כרית ישיבה.

 

נדרשת הרשמה (כפתור הרשמה בתחתית העמוד)

 

Ani Losang – Alone But Together : Practice Day on Tong Len

Friday 18.03.2022

All of us know from personal experience to have moments of fear, loneliness, a feeling of being lost and not knowing what this is all about.
How do we fill these moments? Where does our mind usually look for relief?

With the practice of Tong Len we can use something unpleasant to turn it into something useful.
This will not only help us now, but also on our path to full awakening.
In this world that is plunged in chaos and darkness, where we do not need more aggression and separation, we can train the mind, with the method of Tong Len, to connect with an open heart, even with those, that we usually avoid.

And in times of pandemic and lockdown, this comes in really, really handy.

How we can, with mindfulness, compassion and visualization, decrease and eliminate our feeling of loneliness?

Our consciousness has natural components like love, compassion and wisdom. Most of the time they are covered by a fabricated sense of self or ego, that is completely exaggerated, and that is why we can not function properly and live our values. As long as we operate from this space of seeing ourselves as the centre of the universe, we can not be the person that we would like to be, we feel totally separate from others, unloved, unseen and therefore lonely.

To create a healthy and safe connection with all others is the goal of this meditation practice.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה ואף הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות במפגשים אלה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב. תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

את התרומה ניתן לבצע באמצעות האתר המאובטח Paypal ע"י לחיצה על Create an Account ומילוי פרטי כרטיס האשראי (בהרשמה חד-פעמית המידע אינו נשמר בשרתי Paypal). אם ברצונכם לקבל קבלה עבור הדאנה, אנא הקפידו בעת ביצוע התשלום בפייפאל לרשום את שמכם ואת הכתובת המלאה למשלוח.

All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet we wish to give a generous Dana to our teacher and also there are some costs to be covered. For that we ask for your donations. After covering the costs all remaining donation will be offered to the precious teacher.
For donating using paypal please press on the button below:

כמו כן ניתן לעשות העברה בנקאית לזכות ידידי הדהרמה, בנק הפועלים סניף היצירה 459, חשבון 11197.

You can also transfer money to:
Dharma Friends of Israel
Bank HaPoalim, branch 459, account number 11197
Swift code: POALILIT
IBAN  IL450124590000000011197
ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

Green Tara Mantra -108 Repetitions

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה