מה נוכל לעשות למען עולם טוב יותר – הרצאה וסרט

טנזין פאלמו – הרצאה וסרט: "מה נוכל לעשות למען עתיד טוב יותר", יום חמישי ה 29 בינואר בערב, באולם סמולרש בת"א

"מה נוכל לעשות למען עולם טוב יותר"

הרצאה וסרט

יום חמישי | 29 בינואר 2015 | אולם סמולרש באוניברסיטת תל אביב | מ 17:30

כרטיסים ניתן לרכוש במשרד הכרטיסים "איוונטים" בלינק כאן

ההרצאה תינתן באנגלית, המעוניינים בתרגום סימולטאני יכולים להצטייד באוזניות בתשלום סמלי בזמן רכישת הכרטיס לאירוע

בתחילת ביקורה השני בישראל תתייחס ג'טסונמה טנזין פאלמו לסוגיות הבוערות בחיינו כאן במזרח התיכון. במציאות מורכבת כמו זו שאנו חיים בה, כאשר נדמה שכל מה שאנחנו עושים, או עשויים לעשות, אינו משנה את מצב העוינות, החשדנות והאלימות הבסיסיים, איך נמנעים מייאוש ואובדן תקוה?

מה תפקידנו כמתרגלי דהרמה, כאנשים שוחרי שלום וכבני אדם שמוכנים לקחת אחריות על הנעשה סביבם, בתוך הר הגעש שבתוכו אנו חיים? איך אנחנו מוודאים שכוונותינו הטובות, תקוותינו ושאיפותינו אינן הופכות למנוף דווקא להעמקת הסבל בתוכנו ומסביבנו?

ג'טסונמה טנזין פאלמו תתייחס לנקודות אלו ואחרות בהרצאתה. היא יגע בדברים מנקודת המבט של המסורת הבודהיסטית אותה היא מתרגלת במרץ מזה כמעט חמישים שנה, רובן כנזירה. היא בודאי תשקף גם את מה שלמדה מתוך חייה בתוך הקהילה הטיבטית הגולה, על התלאות הרבות והמגוונות שהיא חווה.

מלבד היותה מתרגלת ותיקה, אמיצה ומלומדת, טנזין פאלמו ידועה גם כאדם שאינו עושה הנחות לעצמו ולאחרים המבקשים את דעתה. בהרצאותיה בעבר בישראל, כמו גם במקומות משבר אחרים בעולם, ידעה להתייחס בצורה חדה ובהירה גם לנקודות המורכבות והעדינות ביותר. זו הזדמנות נדירה ויוצאת דופן להקשיב לנקודת התייחסות שונה להתמודדות היומיומית שאנו חווים בישראל ובמזרח התיכון.

להרצאה יוקדם הסרט "מערה בשלג" המתעד את מפעל חייה של טנזין פאלמו. לכבוד האירוע הוספנו לסרט כתוביות בעברית בעזרתה הנדיבה של שרית שץ.

תרגום סימולטאני

ג'טסונמה טנזין פאלמו תדבר באנגלית. האנגלית שלה מובנת למדי, ללא מבטא כבד, והיא נוהגת להתבטא בשפה קלה ופשוטה להבנה. עם זאת, כדי לאפשר לכולם ליהנות מההרצאה בנחת וללא חשש ומאמץ מיותרים, אנחנו מציעים אפשרות לתרגום סימולטאני מאנגלית לעברית. התרגום יינתן בציוד ייעודי, וישודר לאוזניות מקצועיות. המעוניינים באוזניות מתבקשים לסמן את האפשרות "עם אוזניות" בזמן רכישת הכרטיס. הזמנת האוזניות כרוכה בהשתתפות סמלית של עשרה ש"ח. את האוזניות תקבלו בכניסה לאולם, על פי ספח הכרטיס. תוכלו לבחור להשתמש באוזניות במהלך כל ההרצאה, או בקטעים מסוימים, או אף להאזין לתרגום רק ב"אוזן אחת", כרצונכם.

מלגה ואפשרות כניסה ללא תשלום

כחלק מהמחוייבות שלנו לרעיון הדאנה, ולכך שהדהרמה תהיה נגישה לכל תלמיד ללא תלות במצבו הכספי, אנחנו נערכים לאפשר לאלו שעלות הכרטיס מונעת מהם להגיע לאירוע – להגיע בכל זאת.

נכון לרגע זה ישנן שתי אפשרויות להגיע לאירוע מבלי לרכוש כרטיס:

להתנדב לעזרה ביום האירוע – ישנם תפקידים רבים בהם נצטרך עזרה, ולמתנדבים תוצע האפשרות להיכנס להרצאה ללא תשלום (על בסיס מקום פנוי)

כרטיסי מילגה – מי שלא יכול להגיע להתנדב ביום האירוע יוכל לבקש כרטיס מילגה. מספר מוגבל של כרטיסים כאלו מוצע על ידי העמותה ועל ידי חברים אחרים שתרמו כרטיסים.

לבירור שתי האפשרויות יש לשלוח מייל לתיבת העמותה: dharma.friends.il@gmail.com

אוכל ודוכנים

בהפסקה שבין הסרט להרצאה תהיה אפשרות לרכוש דברי מאכל במזנון ולהתכבד בשתייה חמה. לא תתאפשר הכנסת מזון לאולם.

בהפסקה תוכלו גם לעבור בין הדוכנים שיוקמו במקום ובהם מידע על פועלה של טנזין פאלמו, אפשרויות לתרום ולתמוך במנזרה ובפעולותיה השונות, ולשמוע על פעילויות לימוד בודהיזם ומדיטציה בישראל באופן כללי.

הספר "טיפוח הפוטנציאל האנושי" המהווה עיבוד של הקורס בנושא "שש השלמויות" שהעבירה טנזין פאלמו בישראל ב 2006 יוצע למכירה באירוע. (ניתן גם לרכוש אותו ברכישה מוקדמת, ולסייע בכך למימון הוצאתו לאור, בלינק כאן)

לוח הזמנים:

17:30 התכנסות

18:00 הסרט "מערה בשלג"

19:00 הפסקה

19:30 הרצאה

21:30 סיום

כדי לא להפריע למהלך ההרצאה והסרט, לא תתאפשר כניסת מאחרים לאולם. אנא הגיעו בזמן!

הוראות הגעה:

אולם סמולרש נמצא ליד שער מס' 4 לאוניברסיטת תל אביב, רמת אביב. סמוך לשער יש מספר חניונים בהם ניתן לחנות (בתשלום).

ניתן להגיע גם ברכבת לתחנת האוניברסיטה, הנמצאת מרחק כ 15 דקות הליכה מהאולם. ניתן גם לנסוע מתחנת הרכבת באוטובוס עד לשער האוניברסיטה.

לדף הוראות הגעה מפורט באתר אוניברסיטת תל אביב, לחצו כאן

איך אפשר לעזור:

אנו זקוקים למתנדבים שיסייעו בהכנת ההרצאה, ולמתנדבים שיהיו מוכנים לסייע במהלך האירוע עצמו. המעוניינים מוזמנים למלא את הטופס בלינק כאן

האירוע בחסות:

האירוע כולו מתקיים בחסות קבוצות הדהרמה השונות, וביניהן עמותת תובנה, בית ספר פסיכו-דהרמה בקמפוס ברושים, קבוצת בודהיזם בישראל, וכמובן עמותת ידידי הדהרמה.

כרטיסים ניתן לרכוש במשרד הכרטיסים "איוונטים" בלינק כאן

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה