דהרמה בעברית

קורס מנחי דהרמה בעברית

מחזור ב' של קורסי מנחי הדהרמה בעברית. תכנית בת שנים עשר מפגשים לאורך שנתיים ללימוד, הכשרה ושיפור המיומנות בהעברת פעילויות דהרמה שונות. החל מאוקטובר 2014.

חטיבת הדהרמה בעברית של ידידי הדהרמה שמחה מאד להודיע על פתיחת מחזור נוסף של קורס מנחי הדהרמה בעברית

דפדפים מחזור ב'

Dharma-Friends Dharma Facilitaotrs Program

החל מאוקטובר 2014 ועד אוקטובר 2016

אחת המשימות החשובות שכל מורינו המבקרים בארץ מדגישים בפנינו היא להמשיך ולהעביר את הדהרמה בצורות ואופנים שונים. רבים מאיתנו חשים לא בנוח לעשות זאת ללא התנסות והכשרה כלשהי. קורס מנחי הדהרמה נועד לאפשר לנו להשתפשף בהעברת פעילויות דהרמה שונות יחד עם קבוצת חברים לדהרמה, לקבל ביטחון עצמי, להעמיק את התרגול וההבנה שלנו, ולשפר את המיומנויות השונות הנדרשות.

בסיום הקורס נשמח להשתמש בשירותיהם של חלק מבוגרי הקורס בהעברת פעילויות שונות במסגרת עמותת ידידי הדהרמה.

 

תכנית הקורס:

הדגש המרכזי בתכנית מנחי הדהרמה היא על לימוד עצמי ועל תרגול בפני שאר חברי הקבוצה.

התכנית כוללת שישה מפגשי סוף שבוע (חמישי אחה"צ עד מוצ"ש בדרך כלל) בכל אחת מהשנים

בנוסף תתקיימנה פגישות לימוד ושיח עם המורים המבקרים בארץ, אשר ייקבעו בהתאם ללוח הזמנים של כל מורה.

חלק ממפגשי סוף השבוע יתקיימו בנוכחות מורים אורחים, ואילו רובם יונחו על ידי חלק ממנחי הדהרמה בעברית המלמדים בישראל: בעז עמיחי, שושנה כהן וחיה בורנשטיין.

בשנה א' תתרכז התכנית בהיבטים כלליים של הדהרמה כגון: "מהי מדיטציה?" "מהי התודעה?" "ארבע אמיתות הנאצלים", "הדרך כפולת השמונה", "ארעיות והתהוות גומלין" ועוד

בשנה ב' תתרכז התכנית בלימוד על פי עקרונות הדרך ההדרגתית להארה (לאם רים) ודרך הבודהיסטווה.

ההשתתפות בתכנית דורשת השקעה רבה בין מפגש למפגש בקריאת חומר והכנת שיעורים ומטלות!

 

ריכוז הקורס:

האחראי האקדמי על הקורס הוא בעז עמיחי, ובאחריותו תכנית הלימודים לכל השנתיים.

מנחות התכנית הן שושנה כהן וחיה בורנשטיין. אחת מהן או שתיהן תהיינה נוכחות בכל אחד מהמפגשים, והן תפקחנה על הביצוע השוטף של התכנית ותסייענה למשתתפים בהנחייה ותמיכה.

תכנית הלימודים ותוכן המפגשים מורכבים תוך התייעצות עם מורינו השונים.

 

תנאי קבלה:

לתכנית מנחי הדהרמה מוזמנים תלמידי דהרמה ותיקים אשר נמצאים בדרך התרגול מעל לשנה, ומתרגלים באופן שוטף לפחות בחצי השנה האחרונה לפני הרשמתם.

השתתפות בתכנית מותנית ברמה גבוהה של מסירות ומחויבות (ראו הסעיף הבא)

מכיוון שתכנית הלימודים תתבסס על המסורת הטיבטית אנו מזמינים תלמידים שיש להם רקע תיאורטי ותרגולי עם המסורת הטיבטית, רקע נוסף במסורות אחרות יתקבל בברכה ובשמחה

קורסי מנחי הדהרמה צומח באופן אורגני מתוך הפעילות של עמותת ידידי הדהרמה. אי לכך נבקש כי לכל המשתתפים יהיה ניסיון במספר קורסים מטעם עמותת ידידי הדהרמה לפחות, כדי להכיר את רוח העמותה ואת אופי המפגשים שלה.

החלטה סופית על קבלת כל אחד מנרשמים תתקבל על ידי המנהל האקדמי בשיתוף מנחות הקורס.

מחוייבות לתכנית והתמדה:

הצטרפות לתכנית משמעותה התחייבות לעשות כל מאמץ להגיע לכל הפעילויות. מניסיון העבר אנו מאמינים כי מחויבות ומסירות הן מתכונות המפתח שמגבשות מנחה דהרמה.

על מנת להיות ריאליים אנו מציעים כי לכל משתתף יתאפשר להחסיר לא יותר ממפגש אחד בשנה, ולא יותר משני מפגשים סך הכל (מתוך 12 מפגשי סוף השבוע). משתתף שלא יוכל לעמוד ברמת השתתפות כזו יוזמן לפרוש מהתכנית ולהצטרף מחדש למחזור עתידי שלה, כאשר תנאי חייו יאפשרו לו השתתפות מלאה יותר. אם אתם מניחים מראש כי לא בטוח שתוכלו לעמוד במחויבות כזו, אנא אל תירשמו בינתיים לתכנית!

סיום הקורס:

ההשתתפות בקורס עד סיומו אינה מקנה אוטומטית זכות כלשהי, למעט פוטנציאל זכות נרחב ויקר ערך.

חטיבת הדהרמה בעברית תשמח מאד להיעזר בחלק מבוגרי הקורס אשר ייתפסו על ידינו כמתאימים כדי להעביר פעילויות מטעם העמותה.

בוגרי קורס אחרים יוכלו להשתלב בהעברת פעילויות תוך כדי הקורסים של העמותה (הנחיית מדיטציות, קבוצות לימוד וכן הלאה), על פי צרכי העמותה.

פרטים מלאים, תאריכים ומיקום המפגשים יימסרו בהקדם, ברגע שתושלם התכנית

הרשמה:

אנו מבקשים כי תירשמו רק אם נראה לכם כי יש סיכוי סביר שאכן תוכלו להצטרף לתכנית על פי כל הנאמר למעלה.

פתיחת התכנית תלויה בהרשמה מינימיאלית

אם אתם מתלבטים או לא בטוחים לגבי התאמתכם, אנא פנו במייל לשושנה כהן shoshco@yahoo.com, או במייל לכתובת העמותה dharma.friends.il@gmail.com וציינו בשורת הנושא "לשושנה כהן".

שימו לב – לאחר איסוף טפסי ההרשמה, ובמידה ויהיה לנו מספר הנרשמים המינימלי, נחזור אליכם לקבלת פרטים נוספים ולמסירת פרטים נוספים. לאחר שיוחלט על התאמתכם לתכנית, ותקבלו את כל הפרטים המלאים, נבקש מכם לקבל החלטה סופית על ההצטרפות. 

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה