דהרמה בעברית

אשנב לבודהיזם ברמת גן

  • תאריך: 07.09.2014
  • תאריך סיום: 16.11.2014
  • מורה: מנחה: חיה בורנשטיין  
  • מקום: מרכז שנטידווה, רמת גן (ליד כפר המכביה) שדרות בן צבי 21
קורס מבוא לעקרונות תפיסת העולם הבודהיסטית ולתרגול המדיטציה, בהנחיית חיה בורנשטיין, החל מה 7 בספטמבר ברמת גן

אשנב לבודהיזם

קורס מבוא לדרך התרגול ותפיסת העולם הבודהיסטית

עשרה מפגשים בימי ראשון בערב ברמת גן

בהנחיית חיה בורנשטיין

הקורס ייפתח ב 7 בספטמבר2014

 עמותת ידידי הדהרמה שמחה להזמין אתכם להצטרף לקורס עיר שיתקיים ברמת גן, במסגרת מסלול הדהרמה בעברית!

מקום: רמת גן, שדרות בן צבי 21 (ליד כפר המכביה)

זמן: ימי ראשון מהשעה 19:00 ועד 21:00

תאריכים: המפגש הראשון יתקיים ב 7 בספטמבר 2014

תוכן הקורס: במהלך הקורס נתמקד בהבנת העקרונות של דרך התרגול הבודהיסטית ומספר רעיונות מרכזיים תפיסת העולם של מסורת זו. בשני המפגשים הראשונים נבנה את היסודות לתרגול המדיטציה, ונשאל מהו שדה האימון בבודהיזם? מהי התודעה אותה ברצוני לטפח? אחר כך נקדיש ארבעה מפגשים לעיון בארבע התצפיות הראשונות שלימד הבודהה, ועוסקות במקומו של הסבל בחיינו, בסיבותיו וביכולתנו להשתחרר ממנו. את ארבעת המפגשים האחרונים נקדיש לנושא של פיתוח האיכויות החיוביות בתודעתנו בדרך של שש השלמויות  וארבע איכויות הלב, או ארבעת המשכנים השמימיים הכוללים את הגישה החיובית, האוהבת, האכפתית והשמחה ללא תנאי וגבול.

מהלך המפגשים: בכל מפגש נקדיש זמן לאימון ותרגול מדיטציה, ולשיתוף. לאחר מכן נלמד יחד את הנושאים הרלבנטיים, נדון בהם וננסה להבינם לעומק. נסיים בפרק מדיטציה קצר. בסיום כל מפגש יקבלו המשתתפים הנחיות לתרגול והתבוננות במהלך השבוע, עד המפגש הבא.

למי מתאים הקורס? בנינו את הקורס כך שיתאים למתעניינים במסורת התרגול הבודהיסטית ואין להם כל ידע מוקדם. הקורס אמור לשמש כשער כניסה נוח וזמין ללימוד ואימון בדרך הבודהיסטית. יחד עם זאת, כל תלמיד ומתרגל שרוצה להעמיק ולבסס את דרכו מוזמן בהחלט להצטרף לקורס.

עלות: ככל הפעילויות בעמותת ידידי הדהרמה, גם קורס זה מוצע ללא מחיר נקוב מראש. כולם מוזמנים להצטרף, ובסוף כל מפגש תהיה הזדמנות להשאיר תרומה כספית לכיסוי הוצאות, וכהערכה לזמן ולמאמץ שהושקעו על ידי המנחים.

ההצטרפות לקורס אינה דורשת כל קבלה של מערכת אמונות דתית או אחרת, ואינה מציבה כל התנגשות עם עקרונות דתיים של המסורת היהודית או אחרת.

מחויבות ומסירות: המונח הסנסקריט "סנגהה" מתאר (בין היתר) את קבוצת המתרגלים החולקת את הדרך. לקבוצה יש חשיבות גדולה בתמיכה ההדדית שמאפשרת לנו להתפנות ולהתבונן פנימה, ולהתחיל לחולל שינוי וצמיחה. כדי שהקבוצה תוכל לעשות זאת צריכים המשתתפים להרגיש שהם יכולים לסמוך על חבריהם שימשיכו להופיע גם כשלא נוח ולא מתחשק. מסירות כזו יוצרת חוויה חזקה של תמיכה הדדית ושותפות. אי לכך אנחנו נבקש מאד מכל המשתתפים שיחליטו בסיום המפגש הראשון להמשיך בקורס לקבל על עצמם מחויבות עמוקה להתמיד עד סיום הקורס, ולהופיע (ככל הניתן) לכל המפגשים.

המנחה: חיה בורנשטיין – תלמידה ומתרגלת בודהיזם טיבטי שנים רבות. השתלמה בקורס להכשרת מורים ומנחי מדיטציה שהתקיים בידידי הדהרמה ע"י הנזירה ריטה ובעז עמיחי . הנחתה מדיטציות במשך מספר שנים בשירות בתי הסוהר. הקימה ומנהלת את חברת דיאלוג יעוץ למשאבי אנוש.

שאלות ובירורים: ניתן להפנות שאלות, ספקות, רעיונות והצעות לחיה. את המייל יש לשלוח לתיבת הדואר של ידידי הדהרמה dharma.friends.il@gmail.com ובשורת הנושא לכתוב "לחיה בורנשטיין".

 

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

מהי התודעה? - What is the mind?

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה