דהרמה בעברית

אשנב לבודהיזם – בירושלים

קורס מבוא לתרגול מדיטציה בודהיסטית לתפיסת העולם המלווה אותה. ייערך בירושלים בימי ראשון בערב, החל מה 7 בספטמבר 2014

(לפרטי הקורס אשנב לבודהיזם ברמת גן לחצו כאן )

קורס מבוא לדרך התרגול ותפיסת העולם הבודהיסטית

עשרה מפגשים בימי שלישי בערב בירושלים

בהנחיית הנזיר תקצ'וק ובעז עמיחי

הקורס ייפתח ב 7 בספטמבר 2014

 עמותת ידידי הדהרמה שמחה להזמין אתכם להצטרף לקורס העיר הראשון במסגרת מסלול הדהרמה בעברית שייערך בירושלים!

מקום: טרם נקבע מקום סופי. נשמח לקבל הצעות למקומות אירוח מתאימים (ראו למטה)

זמן: ימי ראשון מהשעה 19:00 ועד 21:30

תאריכים: המפגש הראשון יתקיים ב7 בספטמבר 2014 המפגש האחרון יתקיים ב 16 בנובמבר (לא יהיה מפגש בחול המועד סכות).

עלות: ככל הפעילויות בעמותת ידידי הדהרמה, גם קורס זה מוצע ללא מחיר נקוב מראש. כולם מוזמנים להצטרף, ובסוף כל מפגש תהיה הזדמנות להשאיר תרומה כספית לכיסוי הוצאות, וכהערכה לזמן ולמאמץ שהושקעו על ידי המנחים.

תוכן הקורס: הקורס מיועד כמבוא לדרך תרגול המדיטציה על פי המסורת הבודהיסטית, ולתפיסת העולם של מסורת זו. במהלך הקורס נתמקד בהקניית בסיס איתן לתרגול המדיטציה, ובהבנת העקרונות של דרך התרגול הבודהיסטית ומספר רעיונות מרכזיים תפיסת העולם של מסורת זו. בשני המפגשים הראשונים נבנה את היסודות לתרגול המדיטציה, ונשאל מהו שדה האימון בבודהיזם? מהי התודעה אותה ברצוני לטפח? אחר כך נקדיש ארבעה מפגשים לעיון בארבע התצפיות הראשונות שלימד הבודהה, ועוסקות במקומו של הסבל בחיינו, בסיבותיו וביכולתנו להשתחרר ממנו. את ארבעת המפגשים האחרונים נקדיש לגישה החיובית, האוהבת, האכפתית והשמחה ללא תנאי וגבול. גישה זו מכונה לעתים ארבע איכויות הלב, או ארבעת המשכנים השמימיים.

מהלך המפגשים: בכל מפגש נקדיש זמן לאימון ותרגול מדיטציה, ולשיתוף. לאחר מכן נלמד יחד את הנושאים הרלבנטיים, נדון בהם וננסה להבינם לעומק. נסיים בפרק מדיטציה קצר. בסיום כל מפגש יקבלו המשתתפים הנחיות לתרגול והתבוננות במהלך השבוע, עד המפגש הבא.

למי מתאים הקורס? בנינו את הקורס כך שיתאים למי שמתעניינים במסורת התרגול הבודהיסטית ואין להם כל ידע מוקדם. הקורס אמור לשמש כשער כניסה נוח וזמין ללימוד ואימון בדרך הבודהיסטית. יחד עם זאת, כל תלמיד ומתרגל שרוצה להעמיק ולבסס את דרכו מוזמן בהחלט להצטרף לקורס.

ההצטרפות לקורס אינה דורשת כל קבלה של מערכת אמונות דתית או אחרת, ואינה מציבה כל התנגשות עם עקרונות דתיים של המסורת היהודית או אחרת.

מחויבות ומסירות: המונח הסנסקריט "סנגהה" מתאר (בין היתר) את קבוצת המתרגלים החולקת את הדרך. לקבוצה יש חשיבות גדולה בתמיכה ההדדית שמאפשרת לנו להתפנות ולהתבונן פנימה, ולהתחיל לחולל שינוי וצמיחה. כדי שהקבוצה תוכל לעשות זאת צריכים המשתתפים להרגיש שהם יכולים לסמוך על חבריהם שימשיכו להופיע גם כשלא נוח ולא מתחשק. מסירות כזו יוצרת חוויה חזקה של תמיכה הדדית ושותפות. אי לכך אנחנו נבקש מאד מכל המשתתפים שיחליטו בסיום המפגש הראשון להמשיך בקורס לקבל על עצמם מחויבות עמוקה להתמיד עד סיום הקורס, ולהופיע (ככל הניתן) לכל המפגשים.

המנחים: את הקורס ינחו שניים מתלמידי הבודהיזם הטיבטי הותיקים בארץ

            הנזיר תקצ'וק – לומד ומתרגל בדרך הבודהיזם בחמש עשרה השנים האחרונות, מתוכן מעל עשר שנים כנזיר במסורת הטיבטית. לומד במסגרות הלימוד השונות בישראל, וככל שמתאפשר בקורסים ומסגרות אחרות בעולם.

            בעז עמיחי – מתרגל בודהיזם מעל לעשרים שנה. ביתו הרוחני הינו הבודהיזם הטיבטי, אותו פגש בהודו. לאורך השנים למד ותרגל גם במסורות הבודהיזם בתאילנד ובורמה. כתב עבודת דוקטורט על מדיטציה בודהיסטית. מלמד קבוצות ויחידים במסגרות שונות.

שאלות ובירורים: ניתן להפנות שאלות, ספקות, רעיונות והצעות לתצ'וק ו/או בעז. את המייל יש לשלוח לתיבת הדואר של ידידי הדהרמה dharma.friends.il@gmail.com ובשורת הנושא לכתוב לתקצ'וק או בעז.

הרשמה: יש למלא את טופס ההרשמה בלינק שלמטה. אנא מלאו את הפרטים בתשומת לב כדי שנוכל למצוא אתכם וליידע אתכם בכל הנדרש.

הצעת מקום לאירוח הקורס – אנחנו מחפשים מקום מתאים לאירוח הקורס. אם יש לכם מקום בביתכם, או במקום אחר (סטודיו, אולם כזה או אחר), נשמח לקבל פרטים. מכיוון שהקורס מוצע ללא תשלום, לא נוכל לשלם עבור מקום האירוח. אנא מלאו את הפרטים הראשוניים בטופס ההרשמה, ונחזור אליכם לפרטים נוספים. (יש לנו מקום שישמש ברירת מחדל במידה ולא נמצא מקום מתאים יותר בזמן ההרשמה)

 

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה