דהרמה בעברית

סדנת משפחות בחנוכה

  • תאריך: 19.12.2014
  • תאריך סיום: 20.12.2014
  • מורה:
  • מקום: נווה שלום
יומיים של לימוד, תרגול וכיף לכל המשפחה, 19-20 בדצמבר, בנווה שלום

סדנת משפחות בחנוכה בנושא

הקשבה

שישבת 19 – 20 בדצמבר, בנווה שלום

אפשרות ללינה באולם

אחרי הפסקה ארוכה מתכנסת סנגהת המשפחות לסדנה נוספת. נפגש ליומיים של לימוד ותרגול משותף לכל המשפחה נושא הסדנה יהיה הפעם: "הקשבה". נשחק במשחקי הקשבה, נתרגל תרגילי מודעות ומדיטציה הקשורים לנושא, ונדון בשאלות הקשורות לאופן בו אנו מקשיבים אחד לשני בשיחות בפורום ההורים, ובפורום הרחב של כולנו. בסנגהת המשפחות אנחנו מציעים נוסחה אחרת. יומיים של חופשה משותפת, שהיא בעצם סדנה מרוכזת, שמיועדת במידה שווה לילדים עצמם, להורים, ולתא המשפחתי כלו. לא חופשה במובן של "בטן גב" אלא סדנה פעילה ומלאת תוכן שמזמינה אותנו לחקור בתוכנו את מושג ה"חופש", ה"חופשה" וה"חירות". סדנת חנוכה היא המשך לפעילות סנגהת המשפחות במשך השנה האחרונה (לפרטים ראו כאן). הפעילויות מועברות על ידי ההורים עצמם, ביניהם גם מתרגלים ותיקים וכאלו העוסקים במקומו של תרגול המודעות בחינוך ובהורות גם בחייהם המקצועיים.

מקום: המרכז הרוחני הפלורליסטי בנווה שלום

לינה: הסדנה הינה ללא לינה. עם זאת, חלק מהמשפחות מתכננות להישאר לישון באולם. במקום יש שירותים ומטבחון (אבל לא מקלחות).

השתתפות חלקית: אנחנו יודעים שלרבים מאתנו יש תכניות עמוסות לחג ולסוף השבוע. מצד שני, אנחנו גם יודעים עד כמה לילדים חשובה היציבות, וזמן ההכרות עם הילדים אתם הם חולקים את המרחב והסדנה. לכן אנו מבקשים שכולם יגיעו לסדנה מתחילתה ועד סופה.

השתתפות מלאה משמעותה הגעה קצת לפני שיחת הפתיחה בשעה 09:30 ביום שישי, והשארות עד הסיום בשעה 17:00 בשבת. התחלה משותפת משנה את כל מהלך הסדנה, ולכן נבקש מכם לתכנן מראש להגיע מספיק זמן מראש, כדי שבשיחת הפתיחה תהיו כבר רגועים, אחרי פיפי ותה, ופנויים להקשיב. גם יציאה מוקדמת, אפילו "רק בקצת" משבשת את תחושת השותפות, וגורמת לילדים (גם לנו – הילדים הגדולים) לתחושת אי שקט גדולה. אנא תכננו השארות עד הסיום, ואפילו כמה דקות אחרי, לסייע בקיפול.  תשלום: ככל הסדנאות המוצעות במסגרת עמותת "ידידי הדהרמה", הסדנה מוצעת ללא מחיר נקוב מראש. בסיום הסדנה תנתן לכל משפחה אפשרות לתרום לכיסוי הוצאות שכירת המקום והוצאות נלוות לקיום הסדנה. אמנם לא מדובר בסדנה עם חדרי לינה וארוחות מוזמנות, אך עדיין יש עלויות של שכירת שני אולמות למשך יומיים שיש להתחשב בהן.

גילאי ילדים: סוף השבוע פתוח לילדים מכל הגילאים. עם זאת, ניסיוננו בסדנאות האחרונות מצביע על כך שכדי לקיים פעילויות משמעותיות לילדים אנו נזקקים להפריד אותם לעתים לקבוצות גילאים. במהלך סוף השבוע בחנוכה ננסה להפעיל את הילדים בקבוצות גילאים שונות, ולצורך כך נזדקק לעזרתכם ההורים בשמירה על גבולות הקבוצה, ולעתים בשמירה על הילדים שלא יהיו בפעילות באותו זמן.

תינוקות: נוכחותם של תינוקות בסדנה מאתגרת את כולם, בדיוק כמו שנוכחותם בחיינו מאתגרת אותנו. בניגוד למסגרות אחרות בהן מבקשים מראש לא לבוא עם תינוקות, אנחנו נמנעים מבקשה כזו. עם זאת, אנחנו מבקשים שלא רק תהיו אחראים להשגיח על התינוק המקסים שלכם, אלא שגם תשימו לב מתי נוכחותו /ה בקרבת הפעילות מסיחה את דעת הילדים האחרים, פוגעת ביכולת להתרכז ולקיים פעילות משמעותית, או מסיחה את דעתכם והופכת אתכם לנוכחים נפקדים. מי שיהיה מעוניין בסידור של בייביסיטר למשך ימי הסדנה מוזמן לפנות אלינו. מי שמעוניין להציע שירות כזה, בעצמו/ה או בשם המתבגרים/ות במשפחתכם, מוזמן גם לפנות אלינו. בחלק מהסדנאות הקודמות סידורים כאלו עבדו מצוין.

אוכל:  נסתמך בסוף השבוע הזה על בישולים שנביא מהבית. אנא הביאו תבשילים ליומיים. במקום יש אמצעי חימום ובישול מוגבלים מאד. יש שפע של כלי אוכל, אנא אל תביאו כלים חד פעמיים.

הרשמה: אנא הרשמו בטופס בתחתית העמוד. נשמח אם תקדימו להירשם, כדי לאפשר לנו להתארגן בהתאם למספר וגילאי הילדים. מצד שני – נשמח אם תקחו את הרשמתכם ברצינות, ותראו בה התחייבות להגיע (במידת הסביר, כמובן), כדי שלא נמצא עצמנו מתכוננים לשווא 🙂 בכל מקרה, אם תכניותיכם ישתנו לאחר שנרשמתם, אנא הודיעו בהקדם למייל של עמותת ידידי הדהרמה dharma.friends.il@gmail.com

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה