דהרמה בעברית

"ארבע איכויות הלב" ברמת גן, אפריל – יוני 2015

  • תאריך: 12.04.2015
  • תאריך סיום: 14.06.2015
  • מורה: מנחה: חיה בורנשטיין  
  • מקום: מרכז שנטידווה, רמת גן (ליד כפר המכביה) שדרות בן צבי 21
קורס על ארבע איכויות הלב ברמת גן, ימי ראשון בערב החל מה 12 באפריל, בהנחיית חיה בורנשטיין

ארבע איכויות הלב

קורס המשך להעמקת דרך התרגול של הבודהיזם הטיבטי

עשרה מפגשים בימי ראשון בערב ברמת גן

בהנחיית חיה בורנשטיין

הקורס ייפתח ב 12 באפריל 2015

 עמותת ידידי הדהרמה שמחה להזמין אתכם להצטרף לקורס עיר שיתקיים ברמת גן, במסגרת מסלול הדהרמה בעברית!

מקום: רמת גן, שדרות בן צבי 21 (ליד כפר המכביה)

זמן: ימי ראשון מהשעה 19:00 עד 21:30

תאריכים: המפגש הראשון יתקיים ב 12 באפריל 2015

תוכן הקורס: קורס זה מוקדש לארבע האיכויות המיטיבות אותן אנו מטפחים במהלך התרגול. איכויות אלו מוכרות בשם "ארבעת המשכנים השמיימיים (Brahma Viharas)", ובתרגום משמם הטיבטי כ"ארבע המידות ללא שיעור (The Four Immeasurables). הן כוללות את האהבה, החמלה, הפרגון והשתוות היחס. במפגשים נלמד להכיר אותן, בין היתר על ידי הכרת הרגשות ההפוכים, המכונים בטקסטים "האויבים הקרובים והרחוקים", כמו השנאה שהינה האויב הרחוק של האהבה, וההיצמדות שהינה האויב הקרוב שלה.

מהלך המפגשים: בכל מפגש נקדיש זמן לאימון ותרגול מדיטציה, ולשיתוף. לאחר מכן נלמד יחד את הנושאים הרלבנטיים, נדון בהם וננסה להבינם לעומק. נסיים בפרק מדיטציה קצר. בסיום כל מפגש יקבלו המשתתפים הנחיות לתרגול והתבוננות במהלך השבוע, עד המפגש הבא.

למי מתאים הקורס? הקורס מיועד כקורס המשך לתלמידים שלמדו מבוא מסודר לבודהיזם. בוגרי הקורסים של "אשנב לבודהיזם", "ריפוי הרגשות העוכרים" או "סוד החיוך הטיבטי", כמו גם קורסי מבוא במסגרות אחרות, מוזמנים בהחלט להצטרף. אם אינכם בטוחים אם יש לכם את הרקע המתאים, אנא כיתבו לחיה ולנעזור לכם להחליט.

עלות: ככל הפעילויות בעמותת ידידי הדהרמה, גם קורס זה מוצע ללא מחיר נקוב מראש. כולם מוזמנים להצטרף, ובסוף כל מפגש תהיה הזדמנות להשאיר תרומה כספית לכיסוי הוצאות, וכהערכה לזמן ולמאמץ שהושקעו על ידי המנחים.

ההצטרפות לקורס אינה דורשת כל קבלה של מערכת אמונות דתית או אחרת, ואינה מציבה כל התנגשות עם עקרונות דתיים של המסורת היהודית או אחרת.

מחויבות ומסירות: המונח הסנסקריט "סנגהה" מתאר (בין היתר) את קבוצת המתרגלים החולקת את הדרך. לקבוצה יש חשיבות גדולה בתמיכה ההדדית שמאפשרת לנו להתפנות ולהתבונן פנימה, ולהתחיל לחולל שינוי וצמיחה. כדי שהקבוצה תוכל לעשות זאת צריכים המשתתפים להרגיש שהם יכולים לסמוך על חבריהם שימשיכו להופיע גם כשלא נוח ולא מתחשק. מסירות כזו יוצרת חוויה חזקה של תמיכה הדדית ושותפות. אי לכך אנחנו נבקש מאד מכל המשתתפים שיחליטו בסיום המפגש הראשון להמשיך בקורס לקבל על עצמם מחויבות עמוקה להתמיד עד סיום הקורס, ולהופיע (ככל הניתן) לכל המפגשים.

המנחה: חיה בורנשטיין – תלמידה ומתרגלת בודהיזם טיבטי שנים רבות. השתלמה בקורס להכשרת מורים ומנחי מדיטציה שהתקיים בידידי הדהרמה ע"י הנזירה ריטה ובעז עמיחי . הנחתה מדיטציות במשך מספר שנים בשירות בתי הסוהר. הקימה ומנהלת את חברת דיאלוג יעוץ למשאבי אנוש.

שאלות ובירורים: ניתן להפנות שאלות, ספקות, רעיונות והצעות לחיה. את המייל יש לשלוח לתיבת הדואר של ידידי הדהרמה dharma.friends.il@gmail.com ובשורת הנושא לכתוב "לחיה בורנשטיין". שני מפגשים בקורס יועברו על ידי בעז עמיחי.

 

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה