דהרמה בעברית

האמנם השלום אפשרי?

  • תאריך: 20.06.2014
  • תאריך סיום: 21.06.2014
  • מורה: בעז עמיחי  
  • מקום: נווה שלום
סדנת סוף שבוע בה נחקור את תפיסותינו לגבי השכנת שלום מבפנים ומבחוץ. 20-21 ביוני בנווה שלום, עם או בלי לינה. בהנחיית אמה שם בה איילון ובעז עמיחי

מפגש להתבוננות וחקירה באפשרות להשכין שלום בפנים ובחוץ

שישי – שבת 21 – 20 ביוני

בנווה שלום

אפשרות ללינה במקום, באולם או באוהלים

אמה שם בה איילון ובעז עמיחי

רבים מאתנו חשים מחויבים לרעיון השלום, ושותפים לחלום שיום אחד ישכון בעולמנו שלום. מעבר לשותפות לחלום, יש בינינו לא מעט המשקיעים מאמצים בדרכים שונות לקדם את השלום, במקומות הרבים בהם מתקיים כרגע המאבק, המלחמה, אי הצדק והחוסר השוויון. רבים מאתנו מתחילים להבין את הקשרים בין שלום פנימי וחיצוני ומשקיעים זמן כדי לפגוש את אפשרות השלום עמוק בלב. בין המסורים ואוהבי השלום אנו פוגשים יותר ויותר תחושות של ייאוש, אובדן תקווה, תסכול ואובדן דרך. כאשר אנו כנים עם עצמנו, ייתכן שנאמר כי למרות שאנו חפצים בשלום, חולמים עליו ואף פועלים למענו, איננו באמת מאמינים כי הוא אפשרי.

האמנם השלום אפשרי?

בסדנה זו נציב במרכז את עשיית השלום הפנימית והחיצונית, ונבחן כיצד אנו יכולים להיות מסורים לדרך השלום מבלי לטבוע בייאוש ובתסכול: סוף שבוע שבו נצלול לתוך עבודת חזון לגבי האפשרות של שלום בתוכינו, ביננו לבין היקירים לנו, ובעולם. האם אנחנו מאמינים באפשרות של עולם ללא מלחמות? על מה מבוססת האמונה הזאת? מה היא מבקשת מאיתנו? נלמד כתבים של פעילי שלום ומורים ממסורות שונות, נתרגל ונקיים שיח וחקירת עומק לתוך הנושא.

"בעת ישיבה במדיטציה, אם נהנית ולו מרגע אחד בתרגול, אם כוננת שלום, שלווה ובהירות בתוך עצמך, הרי אתה מספק לעולם בסיס איתן לשלום" (תיך נאהת האן)

זמנים – הסדנה תחל ביום שישי, ה 20 ביוני, בשעה 13:00, ותסתיים במוצאי שבת בשעה 17:00

לינה – אנו מזמינים את משתתפי הקורס להצטרף אלינו בלינה באולם המדיטציה בנווה שלום. הפעילות בשישי תימשך לתוך הערב, ותחל מוקדם בבקר שבת .

עם זאת ברור לנו כי לינה בתנאים אלו אינה מתאימה לכולם. ניתן גם להזמין מקום במלום בנווה שלום, או לחילופין לישון בבית. אנו מזמינים את הישנים בבית לנסות ולהישאר עמנו ככל הניתן בערב, ולהצטרף מחדש בבקר, לא יאוחר מהשעה 09:00.

ארוחות – המשתתפים יביאו עימם מנות לארוחות צמחוניות משותפות. ייתכן כי נבקש מחלק מהמשתתפים לקחת על עצמם בישול קל במטבחון בנווה שלום. הפרטים יתואמו עם הנרשמים.

תשלום – הסדנה מוצעת ללא תשלום נקוב מראש. בסיום הסדנה תינתן אפשרות לכל המשתתפים להציע תרומה עבור כיסוי ההוצאות, וכמנחה למדריכים.

על המנחים –

אמה שם בה איילון – רבה, מלווה רוחנית, ציירת, מחוללת תפילה, ממייסדי הכפר לחקר השלום, אשת חזון. חוקרת מזה שנים תהליכים קהילתיים של השכנת שלום פנימי וחיצוני. דרכה מקבלת השראה מתוך המסורת הרוחנית היהודית.

בעז עמיחי – מתרגל, לומד ומלמד במסורת הבודהיזם הטיבטי, רואה עצמו תלמיד בדרך אי האלימות והחתירה לשלום כפי שמדגים ומלמד הדלאי לאמה ה -14.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה