דהרמה בעברית

לב פתוח תודעה צלולה – קורס המשך ברמת גן

  • תאריך: 01.09.2014
  • תאריך סיום: 10.11.2014
  • מורה: מנחה: שושנה כהן  
  • מקום: מרכז שנטידווה, רמת גן (ליד כפר המכביה) שדרות בן צבי 21
קורס העמקה במסגרת חטיבת דהרמה בעברית. מיועד לבוגרי קורסי "אשנב לבודהיזם" ו"ריפוי הרגשות העוכרים". מתחילת ספטמבר ברמת גן

קורס המשך למסיימי קורסי המבוא

לב פתוח תודעה צלולה

כיצד מיישמים את תפיסת הבודהיזם ואת התרגולים השונים בחיי היומיום שלנו?

עשרה מפגשים בימי שני בערב, מ 19:00 עד 21:00, החל מה 1 בספטמבר

בהנחיית שושנה כהן

דרך התרגול הבודהיסטית מלמדת אותנו כיצד ניתן להפחית את הסבל בחיינו. אנחנו לומדים ומתאמנים לחיות במודעות מלאה לרגע הנוכחי, בלב פתוח לכל מה שמתרחש, ובתודעה המבחינה בצלילות מבעד למסך האשליות.

בקורס זה נשאל עצמנו בעיקר כיצד מעבירים את התרגול מכרית המדיטציה וממפגשי הלימוד אל הזירות השונות של חיינו? איך מעמיקים את המודעות? איך מיישמים את הרעיונות השונים במערכות היחסים שלנו? במקום העבודה? בכביש?

בימים אלו של מלחמה כואבת ורועמת מסביבנו, מה המשמעות של שמירה על לב פתוח? וכיצד ניתן, אם בכלל, לשמור על התודעה צלולה?

מקום: רמת גן, שדרות בן צבי 21 (ליד כפר המכביה)

זמן: ימי שני מהשעה 19:00 ועד 21:00

תאריכים: המפגש הראשון יתקיים ב 1 בספטמבר 2014

תוכן הקורס: במהלך המפגשים נעמיק את תרגול המדיטציה שלנו, ונלמד עקרונות שונים מתוך תפיסת העולם הבודהיסטית שטרם נגענו בהם בקורסי המבוא. בין היתר נעסוק בחמשת המכשולים למדיטציה, במשל החץ, בארבעת צמדי ההיאחזות ועוד.

מהלך המפגשים: חלק ניכר וחשוב מכל מפגש יוקדש לשיתוף באתגרים בהם אנו פוגשים בחיינו, הן בתרגול היומי שלנו, והן במערכות החיים השונות. בכל מפגש נמשיך להקדיש זמן לאימון ותרגול מדיטציה, ולשיתוף. לאחר מכן נלמד יחד את הנושאים הרלבנטיים, נדון בהם וננסה להבינם לעומק. נסיים בפרק מדיטציה קצר. בסיום כל מפגש יקבלו המשתתפים הנחיות לתרגול והתבוננות במהלך השבוע, עד המפגש הבא.

למי מתאים הקורס? הקורס מיועד לאלו שהשתתפו בקורסי "אשנב לבודהיזם" ו/או "ריפוי הרגשות העוכרים" בשנה האחרונה. עם זאת, יוכלו להצטרף לקורס גם תלמידים שסיימו קורס מבוא מסודר במסגרות אחרות, במסגרת הקורסים של "ידידי הדהרמה" או מסגרות אחרות. במקרים אלו נבקש מכם לפרט את ניסיונכם בטופס ההרשמה, ובמקרה הצורך ניצור עמכם קשר לקבלת פרטים נוספים.

עלות: ככל הפעילויות בעמותת ידידי הדהרמה, גם קורס זה מוצע ללא מחיר נקוב מראש. כולם מוזמנים להצטרף, ובסוף כל מפגש תהיה הזדמנות להשאיר תרומה כספית לכיסוי הוצאות, וכהערכה לזמן ולמאמץ שהושקעו על ידי המנחים.

ההצטרפות לקורס אינה דורשת כל קבלה של מערכת אמונות דתית או אחרת, ואינה מציבה כל התנגשות עם עקרונות דתיים של המסורת היהודית או אחרת.

מחויבות ומסירות: המונח הסנסקריט "סנגהה" מתאר (בין היתר) את קבוצת המתרגלים החולקת את הדרך. לקבוצה יש חשיבות גדולה בתמיכה ההדדית שמאפשרת לנו להתפנות ולהתבונן פנימה, ולהתחיל לחולל שינוי וצמיחה. כדי שהקבוצה תוכל לעשות זאת צריכים המשתתפים להרגיש שהם יכולים לסמוך על חבריהם שימשיכו להופיע גם כשלא נוח ולא מתחשק. מסירות כזו יוצרת חוויה חזקה של תמיכה הדדית ושותפות. אי לכך אנחנו נבקש מאד מכל המשתתפים שיחליטו בסיום המפגש הראשון להמשיך בקורס לקבל על עצמם מחויבות עמוקה להתמיד עד סיום הקורס, ולהופיע (ככל הניתן) לכל המפגשים.

שושנה כהן – פסיכולוגית קלינית, מתרגלת במסורת הטיבטית מזה כעשרים שנה. מעבר ללימודיה בארץ ובהודו, ולפעילותה הרבה בתמיכה באפשור דהרמה לאחרים לאורך השנים, מקדישה שוש זמן בשנים האחרונות ללמד את עקרונות הבודהיזם גם לקהל של פסיכולוגיות במסגרות טיפוליות שונות. שוש הנחתה מספר קורסים במסגרת ידידי הדהרמה, והיא בוגרת מסלול הכשרת המדריכים של העמותה.

שאלות ובירורים: ניתן להפנות שאלות, ספקות, רעיונות והצעות לשושנה. את המייל יש לשלוח לתיבת הדואר של ידידי הדהרמה dharma.friends.il@gmail.com ובשורת הנושא לכתוב "לשושנה כהן".

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה