דהרמה בעברית

לפתוח את לבנו לסבל

  • תאריך: 26.06.2014
  • תאריך סיום: 26.06.2014
  • מורה: אחר  
  • מקום: רמת אביב, ת"א
ערב דהרמה בנושא פתיחת הלב לסבל המתרחש במחנות העינויים בסיני, משותף לכל ארגוני הדהרמה בישראל. יום חמישי ה 26.6, בסמינר הקיבוצים, רמת אביב, ת"א

מחנות העינויים בסיני

ערב משותף לארגוני הדהרמה בישראל

לציון יום המאבק הבינלאומי בעינויים

יום חמישי, ה 26 ביוני, מ 19:30 עד 22:00, בסמינר הקיבוצים (אולם 70), תל אביב

הקרנת הסרט התיעודי "כופר נפש", במאית: קרן שעיו, זוכה פרס סרט ביכורים בפסטיבל דוקאביב 2014. לצפייה בטריילר לחצו כאן

דיון בהשתתפות נחי אלון (פסיכולוג וממייסדי פסיכודהרמה), אביב טטרסקי (דהרמה מעורבת חברתית) ונציג מטעם הניצולים. שיחה על המפגש עם סבל קיצוני, על מידת האחריות והמחוייבות שלנו כמתרגלי דהרמה לפעול, על הדרך בה אנו יכולים להשפיע על המצב גם בזירה המקומית וגם בזירה הבינלאומית.

עמותת הדהרמה השותפות: "דהרמה מעורבת חברתית", "ידידי הדהרמה בישראל", "עמותת תובנה", "פסיכודהרמה", "בודהיזם בישראל",

על מנת שנוכל להעריך את כמות המשתתפים אנא הרשמו כאן:
https://docs.google.com/forms/d/1GN939bsEPu_oLz3-H5yhjuVphErjfRiV6McRsXjL2Yo/viewform

ההשתתפות היא בדאנה (תרומה) – הסכום המומלץ לכיסוי הוצאות האולם וההקרנה – 30 ₪.

מה קורה בסיני?
בשנים האחרונות מתחולל פשע אכזרי סמוך מאוד לגבול ישראל. באין מפריע. אלפי גברים, נשים ולעיתים גם ילדים מאפריקה, ברובם אזרחי אריתראה, וכן אזרחי אתיופיה וסודן, מוצאים את עצמם חטופים, כלואים ומעונים על ידי בדואים תושבי סיני, במטרה לסחוט דמי כופר מבני משפחתם. ההערכות הן כי בישראל חיים בין 5000-7000 ניצולים של מחנות עינויים אלה. הם עוזבים את ארצות מוצאם כדי להימלט מחיים תחת משטר דיקטטורי ונחטפים בנקודות שונות במסע ונמכרים לכנופיות פשע באיזור אל-עריש, סמוך לגבול עם ישראל.
הם נכלאים וברוב המקרים גם עוברים עינויים קשים – פיזית, מינית ופסיכולוגית. המטרה היא לגרום להם להתקשר לקרוביהם באריתראה, באירופה, ארה"ב, ישראל וארצות אחרות, ולשכנע אותם לשלם אלפי דולרים תמורת שחרורם (הסכומים עומדים כיום על 30,000$-60,000$ לאדם). זוהי שיטה אכזרית להפקת רווחים כלכליים עצומים באמצעות התעללות בחלשים ביותר – פליטים בדרכם למקום מקלט.
קרובי המשפחה נאלצים לפנות לעזרת המשפחה והקהילה, למכור את רכושם ולפדות את חסכונותיהם, על מנת לגייס את הכסף שיציל את יקיריהם. התוצאה במקרים רבים היא הרס כלכלי, בעיקר כאשר המשפחות חיות באריתראה העניה. כוחות הבטחון במצרים נמנעים מלפעול נגד החוטפים למרות שמיקומי המחנות וזהות החוטפים ידועה היטב לשלטונות.
אלה שהצליחו להשתחרר הם ברוב המקרים במצב לא טוב – פיזית ונפשית (PTSD). עד 2012 רבים מהם עברו את הגבול לישראל. מאז 2012 הם הופכים לפליטים ואסירים במצרים, בהמתנה לגירוש בחזרה לארצם ממנה נמלטו.

לקריאה מעמיקה ראו דוח HWR
http://www.hrw.org/reports/2014/02/11/i-wanted-lie-down-and-die-0

בינתיים ניתן לחתום על עצומה בנושא שיזם יונתן דומיניץ מעמותת תובנה
https://secure.avaaz.org/en/petition/President_Obama_Secretary_of_State_John_Kerry_Stop_the_torture_and_death_camps_in_SinaiEgept/?eUIJJeb

לשאלות ופרטים ניתן לפנות למולי גלזר
muli@tovana.org.il

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה