דהרמה בעברית

להנמיך את חומות הלב – סיור לכפר ולאג'ה

סדרת מפגשים בנושא תרגול הדהרמה במפגש עם הסכסוך, ובשיאם סיור לכפר הפלסטיני ולאג'ה בליווי גשה פמה דורג'ה

מסע דהרמי אל לב הסכסוך הישראלי – פלסטיני
בשיתוף קבוצת "דהרמה מעורבת חברתית"

סיור לכפר הפלסטיני ולאג'ה, בהשתתפות גשה פמה דורג'ה

יום ראשון, ה 18 במאי 2014

"אנחנו בונים חומות מגן שעשויות מהנחות, מדעות קדומות ומאסטרטגיות, מכשולים שנוצרו בגלל הפחד העמוק להיפגע. חומות אלו מתחזקות אף יותר באמצעות רגשות מכל הסוגים: כעס, השתוקקות, אדישות, קנאה, צרות עין, שחצנות וגאווה.

אך למזלנו, החלק הרך – יכולתנו הפנימית לאהוב ולדאוג לאחרים – הוא כמו סדק באותן חומות שהצבנו. זהו פתח טבעי במחסומים שאנו יוצרים כשאנו פוחדים. בעזרת תרגול אנו יכולים למצוא את הפתח הזה. " (פמה צ'ודרון, המקומות שמפחידים אותך)

אנחנו שמחים להזמין אתכם להצטרף אלינו למסע יוצא דופן שיתקיים בחודש מאי השנה. המסע יכלול ארבעה מפגשי דהרמה, ובתוכם יום סיור אל כפר הפלסטיני ואלג'ה (ولجة) ממש ליד ירושלים.

ניתן בהחלט להצטרף לסיור בלבד

הפגישות תערכנה בישוב אבו גוש, בפאתי ירושלים. שתי פגישות תערכנה לפני הסיור, ואחת לאחריו.

תאריכי הפגישות: ה 7 במאי, ה 14 במאי, ולאחר הסיור ב 21 במאי.

הפגישות יחלו בשעה 18:00 ויסתיימו ב 21:00

את המפגשים ינחו אביב טרטסקי ושירי בר, מקבוצת דהרמה מעורבת חברתית, יחד עם בעז עמיחי, מידידי הדהרמה.

גשה פמה דורג'ה יצטרף ליום הסיור ביום ראשון, ה 18 במאי. (מ 10:00 עד 16:30)

כתובת המפגשים: רחוב עבד אל עזיז 17, אבו גוש. לינק למפה

מה קורה לנו נוכח המציאות של הסכסוך הישראלי פלסטיני? כיצד התודעה והלב מגיבים למפגש עם המציאות הזו? הבנה נכונה בהקשר של הסכסוך היא כזו שאינה מוצאת מקלט בהדחקה ובעוינות וגם אינה נסחפת בפחד, תחושות אשמה וניכור. במפגשים נסתכל יחד על האופן שבו כל אחד ואחת מאיתנו מתמודדים עם האתגר הזה ונראה כיצד להפוך את ההתמודדות הזו לתרגול.

כיצד ניתן להתחיל להנמיך את החומות וביצורי הלב?

"מהו הדבר המאפשר לטוב לבנו להתרחב ולדעות הקדומות ולכעס שלנו להצטמצם? זו שאלה חשובה. על פי המסורת נהוג לומר שמקור התוקפנות והסבל הוא הבורות, או ההתעלמות." (שם)

בסדרת מפגשים זו, ננסה לזהות את מקורות התוקפנות והסבל שלנו ולבדוק מה יעזור לנו לפוגג אותם מעט. הסיור לולאג'ה יהיה הזדמנות מיוחדת לראות מקרוב את המתרחש בכפר פלסטיני ולשמוע מפי תושבי הכפר על האופן שבו הם רואים את הדברים. כך נוכל ללמוד על המציאות שבשטח תוך שאנחנו נעזרים בתרגול שלנו על מנת להמשיך ולהתבונן על מה שמתחולל בתוכנו.

דהרמה מעורבת חברתית היא קבוצה של מתרגלים ומתרגלות אשר פועלים לשינוי חברתי כחלק של תרגול הדהרמה. בין השאר אנחנו פעילים בכפר ולאג'ה מזה 4 שנים ופיתחנו קשרים קרובים ומיוחדים עם תושבים בכפר. לצד הפעילות בשטח מטרה חשובה שלנו היא לאפשר לקהילת הדהרמה להביא את הטוב שבה אל האתגרים עימם מתמודדת החברה הישראלית.

לבלוג של דהרמה מעורבת חברתית לחצו כאן

לדיווח מפורט מסיור קודם שנערך לכפר ולאג'ה לחצו כאן

פרטים נוספים, דרכי הגעה וסידורי טרמפים יישלחו לנרשמים קרוב למועד המפגש הראשון, ולקראת הסיור.

לנרשמים לסיור בלבד, אנא מלאו במקום המתאים בטופס ההרשמה "לסיור בלבד"

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה