ספרייה ולימוד

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

ביקורו של גֶשֶה גֶן גְיָאצוֹ 2012

ביקורו של גשה גן גיאצו 21 למאי – 3 ליוני 2012

מידע על הטיסה ארצה: גן לה יגיע לישראל ביום שני ה- 21.5.2012 | טורקיש איירליינס בטיסה מאיסטנבול, טיסה מס TK 786 | נחיתה בנתב"ג ב-14:45.

מידע על הטיסה חזרה: גן לה יעזוב את הארץ ביום ראשון ה-3.6.2012| טורקיש איירליינס| טיסה מס TK 787 | המראה בשעה 15:45.

גֶן גְיָאצוֹ הצטרף לכיתה הראשונה במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית שבדָהארָאמְסָאלָה בשנת 1973, שם למד את הפילוסופיה הבודהיסטית במשך יותר מ-10 שנים. גן-לה השלים את לימודי חמשת הנושאים העיקריים (פְּרַאגְ'נָאפָּארָאמִיטָה (שלמות החוכמה), מַאדְהיָאמִיקָה (דרך האמצע), פרמאנאוואטיקה (תקציר ההכרה הראשונית) של דיגנאגה והפרשנות של דהרמאקירטי, אַבְּהִידַהרְמָאקושה (בית-אוצר הידע הגלוי) ווִינָאיָה (כללי המשמעת) וקיבל את תואר הגשה במנזר דְרֶפּוּנְג לוֹסֶלִינְג שבדרום הודו בשנת 1995.

גֶן גְיָאצוֹ התבקש על ידי מורו, גֶן לוֹבְּסַאנְג גְיָאצוֹ, מייסד המכון לדיאלקטיקה בודהיסטית, להישאר וללמד במכון שבדהאראמסאלה, שם הוא נמצא ומלמד עד היום. צניעותו של גֶן גְיָאצוֹ, הידע הנרחב שלו והיכולת שלו לפשט את החומר המורכב ולהעביר את העיקר הפכו אותו למורה יוצא דופן ואהוב על תלמידי המכון לדיאלקטיקה בודהיסטית שבדָהארָאמְסאָלָה כמו גם על תלמידים מערביים שלמדו איתו בעת שחיו שם.

תאריכים ונושאים לביקורו של גן גיאצו:

שלושת האימונים: מוסריות, ריכוז וחוכמה. 24-27.5.2012 | 16:00 התכנסות והרשמה| קיבוץ תובל יתורגם ישירות מטיבטית לעברית ע"י יקי פלט. ההרשמה נסגרה, תודה.

ניתן לסווג את השיעורים שלימד הבודהה בצורות שונות. אחת מהן היא החלוקה ל"שלושת הסלים", שלושה מערכי דרשות שנתן הבודהה: הווינאיה, הסוטרה והאבהידהרמה.

שלושת מערכי הדרשות הללו עוסקים בהתאמה בשלושת האימונים– האימון במוסריות, האימון בריכוז והאימון בחוכמה. אימונים אלה הם כל מה שדרוש בכדי להפסיק את מעגלי הקיום.

באמצעות האימון הראשון, האימון במוסריות, נהפוך תודעה מוסחת לתודעה שאינה מוסחת; באמצעות האימון השני, האימון בריכוז, נאזן תודעה שאינה מאוזנת; ולבסוף, באמצעות האימון השלישי,האימון בחוכמה, נשחרר תודעה שאינה משוחררת. כך, שלושת האימונים מכילים את הדרך השלמה להשגת חירות והארה מלאה.

שלושת הרעלים: מהם ואיך להתגבר עליהם?! 31.5.2012 – 2.6.2012 | 16:00 התכנסות והרשה | כפר הנוער ניצנה שבנגב יתורגם ישירות מטיבטית לעברית ע"י יקי פלט

כשהבודהה עמד על מקורות הסבל הקיומי אותו אנו חווים, הוא הצביע על שלושת הרגשות והעמדות העוכרים העיקריים – תשוקה, כעס ובערות. בשגרת חיינו אנו עוברים תכופות בין מצבי התודעה הללו ובין רגשות ועמדות עוכרים אחרים שנובעים מתוכם, כמו יהירות, קנאה ותחרותיות. בשל כך אנו נידונים לכאב מתמשך במעגלי הקיום.

כדי להפסיק את הסבל ולהשתחרר ממעגלי הקיום עלינו לזהות באופן מדויק את שלושת הרעלים, להכיר בתכונותיהם השליליות, לדעת מהן תרופות הנגד וליישמן. הבודהה לימד מגוון רחב של תרופות נגד, חלקן מקומיות וחלקן מיועדות להכחיד את שלושת הרעלים אחת ולתמיד.

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  

בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006. למידע נוסף ורכישה