ספרייה ולימוד

תרמו עכשיו לידידי הדהרמה וסייעו לנו להמשיך בפעילות! ניתן לתרום בהעברה בנקאית לזכות ידידי הדהרמה, בנק הפועלים סניף היצירה 459, חשבון 11197 - ולציין את מטרת ההעברה ** או ללחוץ על כפתור הפייפאל תרומה עבור ידידי הדהרמה דרך פייפאל

ביקורו של גֶשֶה גֶן גְיָאצוֹ 2012

ביקורו של גשה גן גיאצו 21 למאי – 3 ליוני 2012

מידע על הטיסה ארצה: גן לה יגיע לישראל ביום שני ה- 21.5.2012 | טורקיש איירליינס בטיסה מאיסטנבול, טיסה מס TK 786 | נחיתה בנתב"ג ב-14:45.

מידע על הטיסה חזרה: גן לה יעזוב את הארץ ביום ראשון ה-3.6.2012| טורקיש איירליינס| טיסה מס TK 787 | המראה בשעה 15:45.

גֶן גְיָאצוֹ הצטרף לכיתה הראשונה במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית שבדָהארָאמְסָאלָה בשנת 1973, שם למד את הפילוסופיה הבודהיסטית במשך יותר מ-10 שנים. גן-לה השלים את לימודי חמשת הנושאים העיקריים (פְּרַאגְ'נָאפָּארָאמִיטָה (שלמות החוכמה), מַאדְהיָאמִיקָה (דרך האמצע), פרמאנאוואטיקה (תקציר ההכרה הראשונית) של דיגנאגה והפרשנות של דהרמאקירטי, אַבְּהִידַהרְמָאקושה (בית-אוצר הידע הגלוי) ווִינָאיָה (כללי המשמעת) וקיבל את תואר הגשה במנזר דְרֶפּוּנְג לוֹסֶלִינְג שבדרום הודו בשנת 1995.

גֶן גְיָאצוֹ התבקש על ידי מורו, גֶן לוֹבְּסַאנְג גְיָאצוֹ, מייסד המכון לדיאלקטיקה בודהיסטית, להישאר וללמד במכון שבדהאראמסאלה, שם הוא נמצא ומלמד עד היום. צניעותו של גֶן גְיָאצוֹ, הידע הנרחב שלו והיכולת שלו לפשט את החומר המורכב ולהעביר את העיקר הפכו אותו למורה יוצא דופן ואהוב על תלמידי המכון לדיאלקטיקה בודהיסטית שבדָהארָאמְסאָלָה כמו גם על תלמידים מערביים שלמדו איתו בעת שחיו שם.

תאריכים ונושאים לביקורו של גן גיאצו:

שלושת האימונים: מוסריות, ריכוז וחוכמה. 24-27.5.2012 | 16:00 התכנסות והרשמה| קיבוץ תובל יתורגם ישירות מטיבטית לעברית ע"י יקי פלט. ההרשמה נסגרה, תודה.

ניתן לסווג את השיעורים שלימד הבודהה בצורות שונות. אחת מהן היא החלוקה ל"שלושת הסלים", שלושה מערכי דרשות שנתן הבודהה: הווינאיה, הסוטרה והאבהידהרמה.

שלושת מערכי הדרשות הללו עוסקים בהתאמה בשלושת האימונים– האימון במוסריות, האימון בריכוז והאימון בחוכמה. אימונים אלה הם כל מה שדרוש בכדי להפסיק את מעגלי הקיום.

באמצעות האימון הראשון, האימון במוסריות, נהפוך תודעה מוסחת לתודעה שאינה מוסחת; באמצעות האימון השני, האימון בריכוז, נאזן תודעה שאינה מאוזנת; ולבסוף, באמצעות האימון השלישי,האימון בחוכמה, נשחרר תודעה שאינה משוחררת. כך, שלושת האימונים מכילים את הדרך השלמה להשגת חירות והארה מלאה.

שלושת הרעלים: מהם ואיך להתגבר עליהם?! 31.5.2012 – 2.6.2012 | 16:00 התכנסות והרשה | כפר הנוער ניצנה שבנגב יתורגם ישירות מטיבטית לעברית ע"י יקי פלט

כשהבודהה עמד על מקורות הסבל הקיומי אותו אנו חווים, הוא הצביע על שלושת הרגשות והעמדות העוכרים העיקריים – תשוקה, כעס ובערות. בשגרת חיינו אנו עוברים תכופות בין מצבי התודעה הללו ובין רגשות ועמדות עוכרים אחרים שנובעים מתוכם, כמו יהירות, קנאה ותחרותיות. בשל כך אנו נידונים לכאב מתמשך במעגלי הקיום.

כדי להפסיק את הסבל ולהשתחרר ממעגלי הקיום עלינו לזהות באופן מדויק את שלושת הרעלים, להכיר בתכונותיהם השליליות, לדעת מהן תרופות הנגד וליישמן. הבודהה לימד מגוון רחב של תרופות נגד, חלקן מקומיות וחלקן מיועדות להכחיד את שלושת הרעלים אחת ולתמיד.

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה